Atlas wspiera nie tylko fachowców

Atlas wspiera nie tylko fachowców

Grupa Atlas od 25 lat jest aktywna na polskim rynku chemii budowlanej. Dostarczane profesjonalistom i klientom prywatnym różnorodne produkty, obecne są niemal w każdym domu, biurze czy urzędzie. Firma zaangażowana jest również społecznie – edukuje przyszłe pokolenia fachowców oraz aktywnie wspiera sport. Współpracując z ekspertami rynku wydaje także książki, będące zbiorem praktycznych porad dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką budowlaną.


Edukacja przyszłych fachowców

Firma Atlas wspiera obecnie 26 szkół w całym kraju. Wybór placówek objętych tą pomocą oparty jest na liczbie uczniów zdobywających zawody w obszarach pokrewnych z działalnością firmy. Aby młodzież kształcąca się na fachowców branży budowlanej miała możliwość sprawiedliwego skorzystania z oferty Atlasa, firma dąży do tego, by liczba szkół była proporcjonalna w każdym województwie.  



Teoria i praktyka


Dążąc do kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przyszłych fachowców, firma dostarcza najnowsze rozwiązania technologiczne i produkty do praktycznej nauki zawodu. Ponadto, poprzez bezpłatne szkolenia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, przekazuje swoje wieloletnie doświadczenia. W ramach współpracy Atlas dba także o niezbędne wyposażenie pracowni w omza_technikum3_m_664narzędzia, dostarcza filmy instruktażowe i foldery. Zestaw lektur obowiązkowych rozszerza „Atlas Fachowca” – autorski magazyn Atlasa, w którym teoria połączona jest z praktycznym wykorzystaniem produktów firmy. Magazyn dostarczany jest szkołom w nakładzie odpowiednim dla liczby uczniów i nauczycieli. Dzięki bezpośredniej współpracy z biznesem, która znacznie wykracza poza wiedzę podręcznikową, uczniowie i nauczyciele mają dostęp do najnowszych osiągnięć w zakresie teoretycznego i praktycznego stosowania chemii budowlanej. Odpowiedzialność i chęć podnoszenia kwalifikacji zarówno własnych, jak i partnerów oraz klientów, wpisane są w strategię działania Grupy Atlas. W 2015 r. ze specjalnych szkoleń, dedykowanych placówkom edukacyjnym skorzystało 1389 uczniów i 169 nauczycieli. Rok 2016 to już 2471 uczniów i 180 nauczycieli. Liczby te systematycznie rosną, a grono uczniów i szkół zainteresowanych współpracą stale się powiększa.

W trosce o przyszłe pokolenia

Praktyczna nauka zawodu oraz możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań  w zakresie chemii budowlanej to niewątpliwie najważniejsze elementy współpracy ze szkołami. Dzięki szkoleniom prowadzonym przez wykwalifikowaną kadrę, również wiedza teoretyczna, oparta o wieloletnie doświadczenie, przekazywana jest na najwyższym poziomie. Wszystkie te elementy pozwalają wierzyć, że przyszli fachowcy, dzięki wsparciu Atlasa będą w przyszłości stosować produkty i nowinki techniczne zgodnie ze sztuką i ku zadowoleniu swoich klientów.
 

atlas_standardy_prac_glazurniczych_m_425

Dialog z rynkiem


Atlas, aktywnie edukując w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w budownictwie, prowadzi profesjonalny dialog z rynkiem. Owocem tego dialogu są wydawnictwa firmy, takie jak wspomniany już magazyn i portal internetowy „Atlas Fachowca” oraz poradniki książkowe. II edycja książki „Standardy prac glazurniczych”, która pojawiła się właśnie na rynku stanowi kompendium wiedzy na temat technologii prac wykończeniowych w budownictwie. Poradnik „Standardy prac glazurniczych”, przygotowany pod patronatem Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy i we współpracy z Ceramiką Paradyż, Raimondi i WIM, dedykowany jest przede wszystkim wykonawcom prac budowlanych. To także źródło wiedzy dla projektantów, handlowców oraz inwestorów poszukujących przydatnych i ciekawych informacji. Poradnik napisany został przez ekspertów branży budowlanej. Zawiera zbiór zasad dotyczących technologii prac wykończeniowych w budownictwie, ze szczególnym uwzględnieniem prac glazurniczych. Książka jest pomocna w codziennej pracy – ułatwia profesjonalistom wykonanie robót zgodnie z najlepszymi praktykami i sztuką budowlaną. Systematyzuje i wzbogaca zdobytą wiedzę – teoretyczną i praktyczną. Radzi, jak unikać błędów budowlanych podczas prac glazurniczych, a także zawiera opis wszystkich niezbędnych czynności krok po kroku oraz zalecane produkty. Atlas nie ogranicza dostępu do wiedzy, bowiem książka jest bezpłatna. Można ją pozyskać na szkoleniach organizowanych przez Atlas dla wykonawców, a także w ramach programu lojalnościowego Programu Fachowiec.

Atlas dla sportowców


Grupa Atlas od wielu lat angażuje się także w działania na rzecz polskiego sportu. Wspiera tych, którzy swoje życie podporządkowali twardym zasadom i skutecznie dążą do osiągnięcia celu. Atlas za ich pomocą jest więc obecny na skoczniach narciarskich, boiskach sportowych czy małych i dużych akwenach wodnych. W gronie zawodników wspieranych przez firmę Atlas są: reprezentant Polski w skokach narciarskich i dwukrotny medalista olimpijski Kamil Stoch, parabadmintonista Bartłomiej Mróz, osiągający windsurfingowe sukcesy Paweł Tarnowski oraz, od niedawna, polska nadzieja olimpijska – Aleksandra Urbańczyk. Wsparcie polskich sportowców jest dla Grupy Atlas pewnego rodzaju krwioobiegiem. Firma czyniąc dobro wierzy, że to co dała powróci. Sukcesy osiągane przez wspieranych zawodników są tego najlepszym przykładem. Firma Atlas wspiera także wewnętrzne inicjatywy sportowe. Jedną z nich jest Klub Biegacza ATLAS RUNNING TEAM. Bieganie w grupie znajomych jest dodatkową motywacją pozwalającą wytrwać w regularnym, amatorskim uprawianiu sportu. Wspólne bieganie pozwala także dbać o zdrowie i lepszą kondycję fizyczną oraz pokonywanie granic swoich możliwości.

Atlas, to z jednej strony najsilniejsza marka budowlana w Polsce, a z drugiej firma zaangażowana społecznie również w wielu obszarach. Dostarczając przyszłym fachowcom wiedzę i zaawansowane technologicznie produkty dzieli się tym, co ma najcenniejsze. Wspierając polskich sportowców buduje dodatkowo wizerunek silnej marki zarówno w kraju, jak i za granicą.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Są z nami

2023_9
2023_8
2023_7
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11