Być dobrym pracodawcą to przede wszystkim odpowiedzialność

Łódzkie przedsiębiorstwo Pulp-Tec Sp. z o.o. Sp. k. jest jednym z wiodących producentów pulpy papierowej w Europie

Być dobrym pracodawcą to przede wszystkim odpowiedzialność

Łódzkie przedsiębiorstwo Pulp-Tec Sp. z o.o. Sp. k. jest jednym z wiodących producentów pulpy papierowej w Europie. Opracowuje technologię i wytwarza wyroby z masy papierowej pochodzącej w stu procentach z makulatury. To nowoczesny zakład produkcyjny, w którym powstają ekologiczne opakowania. To także miejsce pracy blisko 80 osób.


Branża opakowaniowa, w której działa Pulp-Tec, wiąże się z dużą odpowiedzialnością i koniecznością zachowania wysokich standardów produkcji i zarządzania zasobami ludzkimi. Potwierdzeniem skutecznej polityki personalnej spółki jest uzyskany tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2023.


Polityka firmy charakteryzuje się indywidualnym podejściem do każdego pracownika uwzględniając jego potrzeby, zdolności oraz chęć rozwoju i nauki. Ujęcie to obejmuje m.in. elastyczne godziny pracy, które umożliwiają dostosowanie czasu do innych obowiązków, np. opieki nad dziećmi. Przy delegowaniu zadań menedżerowie biorą pod uwagę predyspozycje i talenty jednostek. Pracodawca otwarty jest na wprowadzanie zmian inicjowanych przez kadrę, jak przekształcenie zakresu obowiązków, przejście na inny dział lub stanowisko.


W ramach monitoringu potrzeb pracowników przeprowadzane są ankiety, dostępna jest skrzynka uwag oraz realizowany jest program „dobry pomysł”. Najlepsze z nich zostają wdrożone, a ich autorzy nagrodzeni.
Każdy z członków przedsiębiorstwa, zarówno na wysokich, jak i niższych szczeblach, działa na rzecz sukcesu firmy i bierze odpowiedzialność za wyniki swoich działań.


Podczas obsadzania nowych stanowisk w pierwszej kolejności menedżerowie sprawdzają czy w działach wewnątrz przedsiębiorstwa są osoby, które byłyby zainteresowanie aplikowaniem.


Ponadto pracodawca oferuje szeroki wachlarz benefitów, m.in: karty sportowe, catering, ubezpieczenia grupowe, bony świąteczne czy kursy zewnętrzne dopasowane do potrzeb pracowników. Ze względu na międzynarodowy profil firmy istnieje możliwość szkoleń zagranicznych i wyjazdów na imprezy branżowe oraz szkolenia w europejskich oddziałach Pulp-Tec. Praca w międzynarodowym środowisku jest oparta na kontakcie ze współpracownikami z innych oddziałów grupy Pulp-Tec w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Firma zapewnia parkingi dla pracowników, położona jest w dogodnej lokalizacji w odległości 5 minut od przystanków komunikacji miejskiej oraz 10 minut od dworca kolejowego.


Zdobyte miano Dobrego Pracodawcy 2023 utwierdza nas w przekonaniu, że w zakresie budowania wzajemnych relacji obraliśmy właściwy kierunek – mówi Sebastian Żywczak, Dyrektor Zarządzający w Pulp-Tec. – Pracownicy to nasz najcenniejszy kapitał, dlatego dbamy o ich warunki pracy, opiekę medyczną, inwestujemy w podwyższanie kwalifikacji, wspieramy na poszczególnych szczeblach kariery oraz zapewniamy możliwości awansu wewnątrz organizacji – dodaje S. Żywczak.

www.pulp-tec.com

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11