Zrównoważony rozwój w Avery Zweckform jest ważny

Zrównoważony rozwój w Avery Zweckform jest ważny

Ochrona środowiska i wdrażanie zrównoważonego rozwoju dotyczą nas wszystkich. W Avery Zweckform wierzymy, że każda firma powinna wziąć na siebie część odpowiedzialności za ludzi i środowisko. Uważamy, że liczy się każdy mały krok, który pomaga uczynić naszą firmę lepszą i bardziej ekologiczną dla klientów, planety oraz dla pracowników.

Avery Zweckform jest częścią międzynarodowej firmy mającej wiodącą pozycję w branży arkuszowych etykiet samoprzylepnych. W naszej fabryce produkujemy ok. 1500 rodzajów etykiet. Poniżej przedstawiamy listę działań, jakie nieustannie podejmujemy w zakresie wspólnej odpowiedzialności za przyrodę. Niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy poszczycić się certyfikatami oraz tytułami , które potwierdzają nasze zaangażowanie w dbanie o ekologię.

Społeczna odpowiedzialność biznesu – główne założenia kampanii Think&Care 

Think & Care to kampania społecznej odpowiedzialności biznesu wprowadzona jako plan działań marki Avery Zweckform na najbliższe lata. Ekologia i strategia dojrzałego oraz rozważnego zarządzania marką były podstawową zasadą działania firmy już w przeszłości. Pragniemy kontynuować ten kierunek pracy, dlatego uczyniliśmy go naszym priorytetem na przyszłość.

1. Ekologiczne produkty i opakowania

Naszym celem jest zapewnienie, że wszystkie produkty Avery Zweckform spełnią surowe kryteria zrównoważonego rozwoju do 2025 roku. Ponadto, chcemy stale minimalizować ślad ekologiczny naszych etykiet.

2. Zrównoważone użytkowanie i utylizacja

Wspieramy naszych klientów w odpowiedzialnym i przyjaznym dla środowiska użytkowaniu i utylizacji etykiet Avery Zweckform przez cały "cykl życia produktu".

3. Odpowiedzialność społeczna

Naszym pracownikom oferujemy nowoczesne i elastyczne warunki pracy, które są zgodne z oczekiwaniami ekologicznymi i społecznymi nowoczesnego społeczeństwa.

4. Produkcja neutralna klimatycznie

Postępując zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju uzyskaliśmy znak firmy neutralnej pod względem emisji CO2, certyfikowany przez Focus Future.

Klimatycznie neutralna fabryka Avery Zweckform

Jesteśmy w pełni świadomi, że zmiany klimatyczne to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań ekologicznych. Dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z faktu, iż uzyskaliśmy wspomniany wyżej znak firmy neutralnej pod względem emisji CO2
Bilans gazów cieplarnianych firmy Avery Zweckform plasuje nas w niskim przedziale w porównaniu z innymi fabrykami o podobnej wielkości. Powodzenie programu redukcji emisji zależy przede wszystkim od dobrowolnego i konsekwentnego działania. Właśnie dlatego zarejestrowaliśmy i skompensowaliśmy emisję gazów cieplarnianych naszej firmy. Zdecydowaliśmy się na takie działanie jako jedni z pierwszych w branży i jesteśmy pionierem programu "Mechanizm Czystego Rozwoju" (CDM).

Warto również podkreślić, że pracujemy zgodnie ze standardem ISO 14001. 

System Zarządzania Środowiskowego ISO 14001 ma na celu stworzenie odpowiednich warunków do funkcjonowania organizacji w sposób, który pozwoli zminimalizować negatywne czynniki oddziałujące na środowisko naturalne. Istotą normy ISO 14001 jest wspomaganie organizacji – niezależnie od jej charakteru, wielkości i rodzaju – w zarządzaniu wpływem jej działań, wyrobów i usług na środowisko oraz minimalizacja tego oddziaływania i efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów.

Certyfikaty potwierdzające ekologiczność

Papier wykorzystywany do produkcji etykiet Avery Zweckform pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych, dzięki czemu uzyskaliśmy certyfikat FSC. Dodatkowo, cały czas rozbudowujemy ofertę etykiet recyklingowanych certyfikowanych ekologicznym znakiem „Błękitny Anioł”. Oznacza to, że użyty w nich papier pochodzi w 100% z recyklingu. Miło nam również poinformować, że w tym roku uzyskaliśmy elitarne tytuły: Złoty Laur Klienta 2022 w kategorii ekologiczne strategie w biznesie/przemyśle, a także w wyniku analizy naszej działalności otrzymaliśmy tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności - EKO FIRMA.  

Przyznane certyfikaty potwierdzają, że Avery Zweckform stosuje się do zasad ochrony zasobów leśnych a wyprodukowane przez nas artykuły spełniają wszystkie wymogi. Natomiast uzyskane tytuły potwierdzają status naszego przedsiębiorstwa jako firmy solidnej, szanującej środowisko naturalne, wrażliwej na potrzeby społeczności lokalnych oraz takiej, z którą warto się związać i współpracować. Korzystając z naszych produktów masz pewność, że Ty również przyczyniasz się ochrony lasów i dbasz o środowisko naturalne.

Szczegółowe informacje o ofercie Avery Zweckform znajdziesz na: https://www.avery-zweckform.pl/ 

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11