Europejskie Forum Biznesu 2021

Europejskie Forum Biznesu 2021

Pod hasłem „Gospodarka, przedsiębiorczość, społeczeństwo w postcovidowej rzeczywistości” 30.11.2021 r. odbyło się w Katowicach Europejskie Forum Biznesu, będące także zwieńczeniem Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.


lso_fot_28_1000

 

Europejskie Forum Biznesu jest najważniejszym z szeregu przedsięwzięć realizowanych w ramach idei Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma, które odbywają się w różnych obszarach, w przestrzeni medialnej, internetowej oraz podczas konferencji, będących platformą dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów. Naszą intencją jest umożliwienie jego uczestnikom poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających codzienną gospodarczą działalność w Polsce i innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finansowania innowacyjnych inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjać mają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw.


Pandemia, która w Polsce i innych krajach Europy rozpętała się z początkiem ubiegłego roku przyniosła wiele zmian w zakresie komunikowania się, przemieszczania, zarządzania, a nawet języka. Oczywiście nie ma mowy jeszcze w tym momencie o rzeczywistości całkowicie po-covidowej. Jednak nauczyliśmy się jak żyć i pracować w czasie pandemii. Mądrzejsi o te doświadczenia wiemy, że pewne kwestie ulegną zmianie na zawsze, niektóre modele zachowań, systemy zarządzania wpiszą na stałe w swoje schematy, pojawią się także nowe narzędzia, dzięki którym nabędziemy nowych umiejętności. Przygotowując się do życia po covidzie, musimy być przygotowani na kolejne tego typu lub inne kryzysy. A nastąpią one na pewno. Analizując sytuację ostatnich niemal 2 lat, staramy się definiować kolejne fakty, zjawiska, które nastąpią, poddajemy pod dyskusję jak będzie dalej, w rzeczywistości całkowicie postcovidowej, nauczeni jak coraz lepiej zarządzać kryzysem, niejednokrotnie wykorzystując go, aby wygrać więcej. I o tym m.in. było nasze spotkanie podczas EFB.

Podczas tegorocznego Europejskiego Forum Biznesu odbył się cykl paneli i debat poświęconych problematyce ochrony zdrowia w dobie pandemii (współorganizator debaty – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu) z udziałem m.in. prof. Mariana Zembali – dyr. SCCS, prof. Michała Zembali i posła Andrzeja Sośnierza; kierunków polityki energetycznej w kontekście ekologicznych postulatów (z udziałem m.in. Ewy Zielińskiej – Zastępcy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego); efektywności w organizacji w „postcovidowej” rzeczywistości z udziałem ekspertów w dziedzinie systemów zarządzania, restrukturyzacji firm i optymalizacji procesów w organizacjach. Będzie też mowa o niełatwej współpracy nauki i biznesu w Polsce z udziałem m.in. dr. inż. Zygmunta Krasińskiego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii; a także o aktualnej kondycji i znaczeniu polskiego samorządu terytorialnego z udziałem samorządowców kilku polskich gmin w Polsce. Uczestnicy debat omówią także rolę bezpiecznego transportu lądowego na przykładach konkretnych rozwiązań w zakresie drogownictwa i kolejnictwa, jak również roli sportu w lokalnej społeczności.

Podczas Europejskiego Forum Biznesu wręczone zostały medale i dyplomy QI 2021 oraz statuetki Pereł, Złotych Pereł i Diamentów QI 2021 laureatom tegorocznej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International oraz statuetki laureatom tytułów Lider Społecznej Odpowiedzialności 2021 – Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma.

 

Wśród tegorocznych Laureatów Programu LSO - DOBRA FIRMA, DOBRY PRACODAWCA, EKO FIRMA znaleźli się m.in. : STU Ergo Hestia S.A., KGHM Polska Miedź S.A., ZAMET Industry Sp. z o.o., Grupa BMI – BMI Icopal Sp. z o.o. i BMI Braas Sp. z o.o., Terg S.A., Marma Polskie Folie Sp. z o.o. Sp.k., ING Tech Poland, POLOmarket Sp. z o.o., Decora S.A., Grupa Canpack, Columbus Elite S.A., Blachotrapez Sp. z o.o., MPWIK we Wrocławiu S.A., Enivio Group Sp. z o.o. Sp.k., TEXET Poland Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: DOBRA FIRMA, DOBRY PRACODAWCA, EKO FIRMA, a Uczestnikom wydarzenia dziękujemy za udział i liczymy na Państwa obecność podczas kolejnego Europejskiego Forum Biznesu!

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11