Zespół to podstawa

Zespół to podstawa

Grupa KDM to jedna z wiodących polskich firm zajmująca się generalnym wykonawstwem inwestycji budowlanych. Dominik Działak i Jakub Kowalczyk, zarządzający przedsiębiorstwem od blisko 15 lat, wraz ze swoim ponad 50-osobowym zespołem, kompleksowo realizują różne inwestycje: od projektu, przez prace ogólnobudowlane, instalacyjne, aranżacyjne fit-out, po serwis. Dziś Grupa KDM ma na swoim koncie ma ponad 500 realizacji na terenie całej Polski. Nie byłoby jednak tego wyniku, gdyby nie ludzie, którzy chcą w Grupie KDM pracować i budować – nie tylko budynki i instalacje, lecz także firmę. 

Stawianie na ludzi – na ich indywidualny rozwój, dużą samodzielność w planowaniu i wykonywaniu pracy, docenianie pomysłów i inicjatyw pracowników – to nie są dla nas puste hasła. To podstawa  strategii biznesowej, której konsekwentnie trzymamy się od początku prowadzenia firmy. Sami doświadczyliśmy nie raz, że rzetelność, uczciwość i staranność fenomenalnie procentują w życiu zawodowym. Te wartości są dla nas ważne i staramy się, by cały zespół czuł to na każdym kroku – wyjaśniają Dominik Działak i Jakub Kowalczyk, prezesi Grupy KDM.

Firma szczególnie interesuje się zadaniami inwestycyjnymi o wysokim stopniu trudności, takimi jak laboratoria, budynki służby zdrowia, produkcyjne, oświatowe, technologiczne, biurowe, mieszkaniowe, galerie handlowe, hotele. Rynkowym wyróżnikiem jest kompleksowość świadczonych usług i optymalizacja proponowanych klientom rozwiązań – misją Grupy KDM jest bowiem zapewnienie przewidywalności w procesie budowlanym. Do realizacji takich zadań potrzebni są specjaliści, których relacja z przełożonymi opiera się na szacunku i zaufaniu. Dlatego cały proces rekrutacyjny zaprojektowano tak, by jak najlepiej dopasować kandydatów do zespołu. W zadania te od początku włączeni są bezpośredni przełożeni potencjalnych pracowników. Ważną rolę odgrywają także systemy czy portale z rekomendacjami, oraz niemniej istotne – a być może nawet najistotniejsze – polecenia obecnych pracowników firmy. 

Wiele wysiłku wkładamy w to, by do naszego zespołu dołączali ambitni, zmotywowani i zaangażowani eksperci i inżynierowie. Na tzw. rynku pracownika nie jest to wcale łatwe. Staramy się więc tworzyć po pierwsze bezpieczne i stabilne warunki zatrudnienia, a po drugie wyjątkowe, autorskie benefity pracownicze – opowiadają prezesi Grupy KDM 


Benefity? Tak, ale nie takie, jak wszędzie 

W ostatnich, trudnych i niepewnych gospodarczo latach, tworzenie stabilnych warunków pracy jest wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorstw. Grupa KDM do dbałości o sprawy umów lub płatności dla pracowników dodała też poprawę jakości przestrzeni biurowej i tuż po wybuchu pandemii zmieniła siedzibę. Obecnie spółka ma w Warszawie własne, piękne, przestronne i nowoczesne biuro. Choć zaaranżowane jest wg najnowszych trendów, to przede wszystkim dopasowano je do potrzeb zespołu, który w zależności od stanowisk, pracuje stacjonarnie lub terenowo.  

 
Zdaniem zarządu Grupy KDM największą inspiracją są ludzie, a najlepsze pomysły rodzą się podczas rozmów. Dlatego wspólnie z projektantami zadbał on o miejsce w kuchni i salach konferencyjnych, aby nastrajały nie tylko do wspólnych posiłków, lecz także rozmów na różne tematy i chwil relaksu. Dzięki temu różne zespoły mają przestrzeń do cyklicznych spotkań w mniejszych lub większych grupach, aby na bieżąco nie tylko rozwiązywać problemy, ale wymieniać się wiedzą o projektach, uczyć się od siebie nawzajem i przede wszystkim budować relacje. Dla zespołu ważne są z pewnością także tzw. benefity pracownicze, bez których dziś pewnie mało które przedsiębiorstwo może się obejść. Oczywiście Grupa KDM także zapewnia je pracownikom, ale mocno je selekcjonuje. Do tych najbardziej podstawowych, jak pakiet medyczny, ubezpieczenie grupowe czy karty Benefit, dodaje autorskie zachęty, które mają zainteresować i przyciągnąć kandydatów. Jakie?  

Na przykład wewnętrzny program szkoleń AKADEMIA KDM organizowany przez profesjonalistów z działów Realizacji i Serwisu dla koleżanek i kolegów z mniejszym doświadczeniem zawodowym. Te cykliczne spotkania obok podstawowego celu, czyli wymiany wiedzy wewnątrz organizacji, służą także do pokazania pracownikom młodszym stażem, jak przebiega ścieżka kariery w Grupie i jakie mają szanse rozwoju i awansu w strukturach firmy. Popularne – i nietypowe w tej branży – są też wspólne wyjścia do teatru. Coś dla siebie w Grupie KDM znajdą też miłośnicy aktywności fizycznej – mile widziane jest tu uprawianie sportów i wspólne starty w zawodach. Jednym z filarów działalności jest także wolontariat pracowniczy i zaangażowanie w działania charytatywne, które spółka bardzo promuje, a kierownictwo samo chętnie podejmuje. To wszystko pomaga tworzyć atmosferę współdziałania, co jest pomocne biorąc pod uwagę, że duża część zespołu często wyjeżdża w delegacje i podróże służbowe. Jest też gwarancją, że zespół tworzą ambitne, zmotywowane osoby, które ciągle podnoszą swoje kwalifikacje.  

W ciągu 15 lat funkcjonowania na rynku byliśmy laureatami wielu branżowych konkursów i plebiscytów. Przyznano nam m.in. Gazele Biznesu, Złotego Orła Polskiego Biznesu, tytuły Firmy Inżynierskiej Mazowsza, Złotego Płatnika czy Kreatora Budownictwa. Uhonorowanie nas jako Dobrego Pracodawcę 2022 traktujemy oczywiście jako kolejne, bardzo ważne wyróżnienie. Jest to dla nas zarazem zobowiązanie względem naszych obecnych i przyszłych pracowników. Byliśmy i jesteśmy przekonani, że ludzie są największą wartością naszej firmy. Chcemy rozwijać ją tak, by nadal zasługiwać na opinię solidnego pracodawcy, wrażliwego na potrzeby społeczności lokalnej i własnych pracowników – podsumowują Dominik Działak i Jakub Kowalczyk, prezesi Grupy KDM. 

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11