Jak stowarzyszenia HR przyczyniają się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie?

Konferencja HR Next Włocławek Biznes & HR

Konferencja HR Next Włocławek Biznes & HR

Jak stowarzyszenia HR przyczyniają się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie?

Stowarzyszenia HR odgrywają istotną rolę w przyczynianiu się do wzrostu innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie. Stowarzyszenie HR Next jest organizacją non-profit, działającą na rzecz integracji HR z Biznesem w regionie kujawsko – pomorskim, z ambicjami na działania ogólnokrajowe. Skupia ludzi z różnych środowisk, którzy chcą aktywnie działać na rzecz lokalnych społeczności oraz otoczenia. Misja opiera się na integrowaniu środowiska profesjonalistów, umożliwianiu dzielenia się wiedzą oraz wzajemnym wspieraniu Członków i Partnerów. Dzięki temu tworzona jest społeczność ekspertów i praktyków zajmujących się procesami zarządzania zasobami ludzkimi. O tym jak to się dzieje opowiedzą nam Iwona Bagińska-Michalewska Prezes Zarządu i Izabela Krzeszewska-Rykowska Wiceprezes Zarządu ze Stowarzyszenia HR Next.

Iwona Bagińska-Michalewska Prezes Zarządu

Stowarzyszenia HR zapewniają platformę do wymiany informacji, doświadczeń i najlepszych praktyk między przedsiębiorstwami w regionie. Poprzez organizowanie konferencji, warsztatów, spotkań branżowych i sieciowych, stowarzyszenia umożliwiają specjalistom HR uczenie się od siebie nawzajem, poznawanie nowych trendów i rozwiązań, co prowadzi do doskonalenia praktyk biznesowych i wzrostu innowacyjności - mówi Iwona Bagińska-Michalewska Prezes Zarządu i dodaje  - bardzo ważny jest również - rozwój kompetencji poprzez oferowanie programów rozwoju zawodowego, szkoleń, certyfikacji i zasobów edukacyjnych dla specjalistów HR. Poprzez dostęp do tych zasobów, członkowie stowarzyszeń mają możliwość rozwijania swoich umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi, w tym również umiejętności związanych z innowacyjnością, takich jak projektowanie środowiska pracy sprzyjającego kreatywności i innowacjom.


 Stowarzyszenia HR często prowadzą badania i analizy rynku pracy oraz trendów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Te informacje mogą być wykorzystane przez przedsiębiorstwa do identyfikowania obszarów, w których mogą wprowadzić innowacje i podnieść swoją konkurencyjność. Stowarzyszenia mogą również dostarczać raporty i wytyczne dotyczące najlepszych praktyk HR związanych z innowacjami.

 

Izabela Krzeszewska Rykowska Wiceprezes Zarządu
Równie ważny będzie networking i współpraca  - członkowie stowarzyszeń HR mają okazję nawiązywać kontakty, budować relacje i współpracować z innymi specjalistami HR oraz przedsiębiorstwami w regionie. Ta współpraca może prowadzić do powstawania partnerstw biznesowych, wymiany pomysłów i wspólnego rozwiązywania problemów związanych z innowacjami. Poprzez budowanie sieci kontaktów, stowarzyszenia HR przyczyniają się do tworzenia ekosystemu innowacyjnego w regionie. Dodatkowo mogą pełnić rolę reprezentacji interesów przedsiębiorstw wobec władz lokalnych, regionalnych lub krajowych. Poprzez aktywne uczestnictwo w procesie decyzyjnym, stowarzyszenia mogą wpływać na politykę publiczną i regulacje dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi, tworząc korzystne warunki dla innowacji i konkurencyjności przedsiębiorstw w regionie - podsumowuje Izabela Krzeszewska-Rykowska.

 

Stowarzyszenie HR Next to także doskonała okazja do rozwoju kontaktów profesjonalnych pomiędzy środowiskiem HR a decydentami w sferach biznesowej i publicznej w regionie. Członkowie i Partnerzy mają możliwość udziału w wydarzeniach, projektach i warsztatach co daje im możliwość rozwoju kompetencji i budowania sieci kontaktów.

W ponad rocznej działalności Stowarzyszenie HR Next zorganizowało 6 Konferencji, w których wzięło udział ponad 150 uczestników z regionu. Tematyka spotkań dotyczyła przede wszystkim: trendów na rynku pracy, dobrych praktyk w zakresie rozwoju talentów i zmian organizacyjnych, zmian w Kodeksie Pracy, działań okresu pandemii, pracy zdalnej i napływu migrantów z Ukrainy. Warto podkreślić, że 3 Konferencje odbyły się w firmach partnerskich we Włocławku. W czerwcu 2023 roku uruchomiony został autorski, elitarny Program Mentoringowy HR Next. Będzie realizacją misji i transferem wiedzy, umiejętności i doświadczeń zawodowych w ramach społeczności #HRNext i realizowany przez doświadczonych Menadżerów i Ekspertów HR, a udział jest bezpłatny.


Nasza działalność to nie tylko transfer wiedzy ale także kontaktów i rekomendacji. Działamy jak baza firm, dostawców usług i produktów z zakresu prawa pracy, rozwiązań HR, rekrutacji, oprogramowania itp. Zrzeszamy firmy, z którymi sami współpracujemy i rekomendujemy sprawdzonych Partnerów. Nasza działalność to także współpraca z Uczelniami, z którymi realizujemy wspólnie spotkania dla studentów, zniżki na studia dla Partnerów biznesowych, autorskie programy studiów - mówi Izabela Krzeszewska-Rykowska.

Stowarzyszenie HR Next to inicjatywa, która powstała z potrzeby rozwoju, chęci inspiracji i dzielenia się dobrymi praktykami. Rozwija i propaguje sprawdzone rozwiązania i narzędzia HR, aby Partnerzy mieli odwagę do podejmowania wyzwań na polu biznesowym i społecznym.


To co nas wyróżnia, to odwaga w budowaniu strategicznej roli działów HR, dzięki czemu wzrasta konkurencyjność organizacji - podsumowuje Iwona Bagińska-Michalewska.

Osoby, firmy i instytucje, które:

· Chcą mieć wpływ na rynek pracy i standardy HR
· Chcą rozwijać kompetencje swoje i swoich pracowników
· Chcą wzmocnić pozycję swojej organizacji

warto aby rozważyły przystąpienie do organizacji takich jak Stowarzyszenie HR Next.

Po więcej informacji zapraszamy na: 
https://www.linkedin.com/company/hrnext-stowarzyszenie/ i

hr next logo


Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11