Lokalne społeczności i ekologia

Lokalne społeczności i ekologia

O zaangażowaniu w działania na rzecz lokalnej społeczności i ochrony środowiska oraz polityce personalnej w Sandvik Polska Sp. z o.o. rozmawiamy z Alfredem Zachwiejem, Dyrektorem Generalnym w spółce.

Sandvik, światowy lider w technologii obróbki skrawaniem, wykazuje dużą aktywność w sferze działań na rzecz lokalnych społeczności. Czy na podobnych wartościach opiera się polski oddział firmy?  

Naszą strategię działania opieramy na czterech głównych wartościach. Przede wszystkim orientacji na klienta, która pozwala nam dostosowywać nasze działania i ofertę do zmieniających się potrzeb. Po drugie, na innowacyjności, która jest motorem napędowym naszej firmy, ale jednocześnie wszystkich, którzy z nami współpracują. Ponadto, na zasadzie fair play, która sprawia, że prowadzimy nasze działania w sposób etyczny, ale również przyjazny i odpowiedzialny dla otaczającego nas środowiska. I wreszcie – ponieważ naszym celem jest być numerem 1 we wszystkim co robimy – realizujemy to poprzez pasję wygrywania, która sprawia, że jesteśmy zmotywowani do doskonalenia swoich działań, również tych związanych z ekologią i społecznością, w której żyjemy.  

Sandvik to solidna firma, wrażliwa na potrzeby nie tylko otoczenia, ale również pracowników. W jaki sposób realizują Państwo politykę personalną?  

Pracownicy są podstawą naszego sukcesu, dlatego staramy się dbać o nich na wielu płaszczyznach. Każda z zatrudnionych u nas osób korzysta z bogatego programu socjalnego. Jego ważnym elementem jest ubezpieczenie, które w szczególny sposób odnosi się do zagrożeń i obrażeń na skutek wypadku. Zarówno nasi pracownicy, jak i członkowie ich rodzin mogą również liczyć na wysokiej klasy prywatną opiekę medyczną. Oczywiście od strony zawodowej, co roku wspólnie opracowujemy indywidualne plany rozwoju dla naszej kadry, dbając o wszechstronne doskonalenie poprzez szkolenia i realizowane zadania w codziennej pracy. 

W swojej codziennej działalności spełniają Państwo liczne kryteria Biznesu Społecznie Odpowiedzialnego. Co szczególnie Państwa wyróżnia?  

Jesteśmy firmą „otwartą”, która pozwala realizować pomysły swoich pracowników. Ci z kolei, są siłą napędową naszej organizacji poprzez swoje zaangażowanie i różnorodność. Zawsze dbamy o dobre relacje z naszymi klientami, co buduje wspaniałą atmosferę, która jest podstawą długoletniej współpracy. Jeśli coś obiecujemy, to dotrzymujemy naszych zobowiązań, a w dzisiejszej rzeczywistości jest to ważny element wyróżniający firmę na wymagającym rynku.  

Potwierdzeniem realizacji wysokich standardów CSR jest zdobycie przez spółkę tytułu „Dobra Firma” oraz „Dobry Pracodawca” w tegorocznej edycji programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. Jakie znaczenie ma dla Państwa zdobycie tej nagrody?  

Nasza wizja to „We Set the Industry Standard” – chcemy więc wyznaczać standardy w branży przemysłowej. Nie tylko w zakresie technicznym, technologicznym naszej oferty i produktu, ale także w obszarze Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Interesują nas działania skierowane na rozwój długoterminowy i wiemy, że tylko odpowiedzialne decyzje i nowatorskie rozwiązania w sferze polityki personalnej i otaczającego nas środowiska, pozwolą nam budować sukces na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. Chcemy się wyróżniać, a platforma społeczna, to doskonała okazja na budowanie długofalowej współpracy, zarówno z naszymi pracownikami, klientami, jak również z całym środowiskiem, w którym firma funkcjonuje. Zdobyte wyróżnienie jest potwierdzeniem naszej solidności i wrażliwości.  

Rozmawiała Joanna Chrustek

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Laureaci tytułu Lidera Społecznej Odpowiedzialności

2023_9
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11