STX Next powołuje Ronalda Binkofskiego na stanowisko prezesa zarządu

Ronalda Binkofskiego, Prezes Zarządu STX Next S.A.

Ronalda Binkofskiego, Prezes Zarządu STX Next S.A.

STX Next powołuje Ronalda Binkofskiego na stanowisko prezesa zarządu

Firma STX Next ogłosiła powołanie Ronalda Binkofskiego na stanowisko dyrektora generalnego. Binkofski dołącza do poznańskiej firmy z prawie30-letnim doświadczeniem w pracy na stanowiskach kierowniczych w firmach technologicznych w całej Europie.


Nominacja ta jest kluczowym elementem w dążeniu STX Next do stabilnego wzrostu w trudnym dla wszystkich firm czasie, biorąc pod uwagę kryzys gospodarczy dotykający większość Europy. Binkofski oficjalnie zastąpił ustępującego z roli CEO Macieja Dziergwę 1 stycznia 2023 roku. Dziergwa, który założył STX Next w 2005 roku, przeszedł na stanowisko kierownicze w radzie nadzorczej firmy i nadal będzie odgrywał ważną rolę w rozwoju organizacji. Przed dołączeniem do STX Next, Binkofski był dyrektorem generalnym polskiego oddziału Microsoft w latach 2013-2018. Był również prezesem na Europę Środkowo-Wschodnią w firmie Honeywell, gdzie kierował również działem automatyzacji centrów dystrybucyjnych Intelligrated na region EMEA.


Binkofski wnosi unikalne połączenie umiejętności i kompetencji, które pomogą STX Next realizować długoterminową strategię ekspansji międzynarodowej. Posiada on również wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku niemieckim i będzie wspierał działania STX Next w tym regionie, uznanym za jeden z ważnych strategicznych obszarów rozwoju firmy.

Komentując swoją nominację, Binkofski powiedział:

Jestem zachwycony, że dołączam do STX Next jako jej nowy CEO. Jest to firma, którą od dawna bardzo cenię za jej działalność w Europie i na świecie oraz za jej ambitne plany na przyszłość. Liczę na pełne wsparcie zespołu w kolejnych etapach rozwoju STX Next. To ekscytujący czas, aby dołączyć do STX Next, zwłaszcza biorąc pod uwagę wydarzenia minionego roku, takie jak otwarcie nowego oddziału firmy w Meksyku w czerwcu. Firma zbudowała swoją reputację dzięki doskonałej obsłudze klienta i zdolności do szybkiego dostosowania się do zmieniających się  warunków rynkowych. Istnieją ogromne możliwości dalszej ekspansji w miarę upływu 2023 roku i później. Wszystkie branże staną przed wyzwaniami w najbliższej przyszłości, ale STX Next jak dotąd dostarczał produkty dla swoich klientów i będzie to kontynuować w nowym roku. Liczę na to, że będziemy pogłębiać istniejące relacje z klientami i budować nowe, działając jako cenieni partnerzy w ich dążeniu do sukcesu biznesowego.


Ustępujący prezes Maciej Dziergwa skomentował powołanie swojego następcy:


Ronald wnosi ze sobą bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi międzynarodowymi firmami. Wiele lat poświęcił na doskonalenie swoich umiejętności, aby stać się niezwykle wszechstronnym liderem. Zarządzał organizacjami znacznie większymi niż STX Next i mamy nadzieję, że jego doświadczenie pozwoli firmie rozwijać się na podobną skalę jak przedsiębiorstwa, z którymi wcześniej pracował. Doświadczenie, znajomość technologii i umiejętności przywódcze Ronalda nie mają sobie równych. Jest to świetna okazja, aby zwiększyć kompetencje i doświadczenie zespołu przywódczego zapewnić, że przyszłość firmy rysuje się bardzo dobrze.

Są z nami

CMC BOS
2023_8
2023_7
ING_HUBS_POLAND logo
2023_6
2023_5
2023_4
2023_3
2023_2
2023_1
2023_10
2023_11