XXII Ogólnopolskie Targi Pracy już wkrótce

W przyszłym tygodniu w hali G spółki Targi Kielce odbędą się XXII Ogólnopolskie Targi Pracy. We wtorek 16 kwietnia w godzinach od 11:00 do 14:30 pracodawcy będą mieli okazję spotkać się z osobami poszukującymi zawodowych wyzwań.


Kieleckie targi a CSR

Problematyka społecznej odpowiedzialności biznesu od lat pojawia się podczas Ogólnopolskich Targów Pracy, w różnych formach i kontekstach. Podczas towarzyszącej imprezie konferencji dla przedsiębiorców odbyły się m.in. prezentacje poświęcone działaniom CSR w praktyce firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Rozmawiając z wystawcami można zauważyć, że coraz większa ich liczba bierze sobie do serca wnioski płynące z panelu „Społeczna odpowiedzialność biznesu – moda czy konieczność?”, który odbył się podczas Europejskiego Forum Jakości 2016. Do świadomości pracodawców dociera, że dbałość o kadry, a nawet w jakimś stopniu o rodziny pracowników, staje się istotnym elementem współczesnego CSR.


Marka dobrego pracodawcy

Jak wynika z ewaluacji XXI Ogólnopolskich Targów Pracy prawie połowa firm i instytucji uczestniczących w tej imprezie, wykorzystywała tę obecność również do budowania i rozwijania swojej marki dobrego pracodawcy. Tego typu miękkie dane często uciekają wśród innych statystyk, a te w przypadku kieleckiej imprezy są imponujące. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 110 wystawców, którzy przedstawili oferty na ponad 3600 miejsc pracy w aż 275 zawodach, a same targi odwiedziło w ciągu zaledwie trzech i pół godziny prawie 2000 osób. Ta impreza od lat ma charakter międzynarodowy. Pojawiali się tu przedstawiciele Austrii, Finlandii, Holandii, Irlandii Północnej, Kanady, Niemiec i Norwegii.


Organizatorzy i patroni

XXII Ogólnopolskie Targi Pracy współorganizują laureaci programu QI International: Miejski Urząd Pracy w Kielcach i spółka Tragi Kielce. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęli: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.


Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://mup.kielce.pl/targi

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2