Supernews

W Ministerstwie Środowiska trwają pracę nad rozszerzeniem opłaty recyklingowej. Urzędnicy zamierzają wprowadzić ją na wszystkie foliowe reklamówki - zarówno cienkie, jak i grubsze – podaje Money.pl
Już po raz drugi Biedronka i Caritas Polska wspólnie wesprą potrzebujących seniorów. Ponad 6600 osób powyżej 60. roku życia, znajdujących się w trudnej sytuacji, będzie otrzymywać miesięcznie 150 zł na zakupy w Biedronce.
Znalezienie kompleksowego sposobu na jednoczesne motywowanie wszystkich pracowników jest niemożliwe. Grupa ta jest niejednolita, a jej członkowie posiadają zbyt zróżnicowane umiejętności i staż pracy. Często dzieli ich także nieprzekraczalna bariera wiekowa.
Produkcja przemysłowa, transport i logistyka oraz handel detaliczny i hurtowy to branże, które w drugim kwartale bieżącego roku będą zatrudniać najwięcej nowych pracowników. Największe szanse na znalezienie nowej pracy będą w Polsce południowo-zachodniej.
Ponad 80 proc. polskich uczniów korzysta z urządzeń mobilnych przynajmniej raz dziennie. Czy smartfon może być dla dzieci narzędziem do nauki? Nowa gra SugarBuster pozwala przenieść zdrowe nawyki z wirtualnego świata do prawdziwego życia.
Ogłoszono zwycięzców V edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”! Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych. Od 2016 roku, w ciągu pięciu edycji programu sieć handlowa wsparła aż 1 190 projektów społecznych.
Często pojawiają się na rynku nieoczekiwanie, bez większego szumu medialnego. Ich spektrum jest bardzo szerokie – pomagają uczyć ratowników medycznych, ratują ludzkie życie w górach, a nawet mogą leczyć nasze choroby.
Kobiety zarabiają mniej, mimo że są lepiej wykształcone. Jest ich więcej, ale w wieku produkcyjnym dominują jednak mężczyźni. Różnice występują nie tylko w pensjach, ale również w aktywności zawodowej, bezrobociu, czy obejmowanych stanowiskach.
Jeżeli młody człowiek zarabia bardzo dużo, to dla niego zapewne Ministerstwo Finansów przygotuje jakiś pułap, żeby uniknąć nadużyć - mówił we wtorek premier, pytany czy będzie jakiś pułap w przypadku zerowego PIT dla osób do 26. roku życia.
29294. Właśnie tyle głosów wystarczyło Fundacji Akceptacja z Poznania, by wygrać IV edycję programu „Decydujesz, pomagamy” w swoim regionie i zdobyć grant na realizację projektu.
Innowacje to koło napędowe dzisiejszej gospodarki – pozwalają zmienić lub ulepszyć istniejące rozwiązania, co zwykle przekłada się na różnego rodzaju korzyści.
Jakimi biurami firmy kuszą młodych, zdolnych ludzi? W jakich miejscach chcą pracować? Trudności z pozyskaniem i utrzymaniem utalentowanych ludzi sprawiają, że oczekiwania pracowników stały się dla firm ważnym kryterium przy wyborze lokalizacji biurowej.
Rekrutacja utalentowanych osób nie jest gwarancją zbudowania zespołu odnoszącego sukcesy. Aby go stworzyć, należy znać czynniki, które wpływają na dynamikę pracy, rozwój umiejętności przywódczych i skuteczność pracowników jako grupy.
Około 1600 bocianich par wybrało energetyczne słupy TAURONA na miejsca swoich gniazd. Dla energetyków oznacza to, że pod koniec zimy, zanim ptaki powrócą do Polski, trzeba sprawdzić ich stan gniazd, oczyścić je lub wynieść na specjalne platformy.
Gra na tablecie, czy smartfonie zamiast standardowej listy pytań podczas rekrutacji początkowo może wydawać się czymś zabawnym, a nawet absurdalnym. W rekrutacji warto jednak wykorzystać niebanalne metody selekcji.
Zwiększenie kosztów uzyskania przychodu albo stworzenie nowej ulgi w PIT dla pracujących. Takie dwie propozycje minister finansów według portalu Gazetaprawna.pl trafiły już na biurko premiera.
Choć w styczniu średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w porównaniu do stycznia 2018 r. o 7,5 proc., to jego poziom wyniósł 4931,8 zł, a więc był niższy o 6,5 proc. niż grudniowe 5274,95 zł.
Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” organizują wspólnie kolejną, dziewiątą edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 160 uczestniczek, z których blisko 70 proc. podjęło na nowo pracę zawodową.
Ponury chłopak w koszuli w kratę, spędzający dnie przed ekranem komputera czy ekstrawertyk lobbujący za luźną i swobodną atmosferą w pracy? Kim jest dzisiejszy pracownik IT? Czego oczekuje i jak go przekonać do zmiany zawodowej?
Obecnie contact center to nie tylko pracownicy stacjonarni, ale też coraz częściej zdalni, jak np. handlowcy, przedstawiciele czy serwisanci. System ich pracy jest dużo trudniejszy do monitorowania, co sprawia, że analiza ich działań jest znacznie trudniejsza.
Globalny rynek finansowania społecznościowego odnotuje w bieżącym roku ponad 140 proc. wzrostu. Co wpływa na dynamiczne wzrosty w tej branży i czym jeszcze zaskoczą nas platformy crowdfundingowe w 2019 roku?
Rok 2018 obfitował w szereg uchybień bezpieczeństwa danych osobowych, w tym gigantyczne wycieki informacji, których konsekwencją były niekiedy wielomilionowe kary. Wiele przedsiębiorstw, pół roku po wprowadzeniu RODO, poniosło w starciu z nim klęskę.
Czasy, w których pracownik był wyłącznie narzędziem w rękach pracodawcy i posłusznie wykonywał powierzone mu obowiązki odchodzą do lamusa. Aż 92 proc. Polaków chce mieć wpływ na działania HR, rozwój firmy i uczestniczyć w tworzeniu kultury organizacji.
„Mam przyjaciela energetyka” to pierwsza w Polsce książeczka dla dzieci przybliżająca tajniki codziennej pracy energetyków. Jej głównym bohaterem jest elektromonter Adam, który zabiera czytelników w podróż po świecie „prądu”.
Ponad 90 proc. Polaków deklaruje, że ma marzenie, które zamierza zrealizować. Blisko jedna trzecia z nas marzy o stabilizacji finansowej, a 17 proc. deklaruje, że chce spędzać więcej czasu z rodziną.
Otwarte przestrzenie, w których dzisiaj najczęściej pracujemy zmniejszają efektywność i narażają na stres. W nowoczesnych projektach biur zmienia się wobec tego podejście do koncepcji open space i stawia na rozwiązania służące pracownikom.
Relacje z szefami stanowią jeden z czynników, które wpływają na zadowolenie z codziennej pracy. Stereotyp mówi, że Polacy lubią narzekać na przełożonych. A jednak - badania Pracuj.pl pokazują, że specjaliści są zazwyczaj zadowoleni z relacji z szefami.
Jeśli firma chce mieć ciągły i zrównoważony rozwój, musi stale poszerzać swoją ofertę. Jednakże wprowadzenie innowacji rynkowej to niemałe wyzwanie. Wg badań Nielsena aż 85 proc. nowych produktów nie przeżywa pierwszego roku na półce.
Cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem klastry energetyczne to pomysł pionierski. Przedsięwzięcie to nie ma swojego odpowiednika w Europie, dlatego kluczowym wyzwaniem jest opracowanie modelu współpracy między podmiotami chcącymi go tworzyć.
Świadomi konieczności rozwoju kompetencji dokształcanie biorą w swoje ręce, a w postępie technologicznym upatrują dla siebie raczej szansę niż zagrożenie – tacy są polscy pracownicy w obliczu cyfrowej rewolucji miejsc pracy.
Papier w firmach jest wszechobecny. Jednak, jak powszechnie wiadomo, jego używanie oznacza same straty. Związane z wydłużonym czasem pracy, finansowe oraz - co jest też niezwykle istotne – ekologiczne.
Setki szkół i dziesiątki tysięcy filmów z ćwiczeniami. Do 10 lutego szkoły podstawowe z całego kraju mogą zgłaszać się do II edycji projektu „Drużyna Energii”, w którym gwiazdy sportu promują aktywność fizyczną, zarażając pasją najmłodszych.
Jak znaleźć i zatrzymać pracownika? Ten problem spędza sen z powiek niejednemu menedżerowi. HR-owcy prześcigają się w pomysłach, dzięki którym pracownicy w firmie mogą czuć się prawie tak samo komfortowo, jak w domu.
Bezrobocie w Czechach wynosi zaledwie 1,9 proc. i jest jednym z najniższych na świecie. Jednak o wyjątkowości rynku pracy naszego południowego sąsiada decydują również: olbrzymia liczba wakatów, atrakcyjny rozkład płac oraz stabilne trendy imigracyjne.
Chcąc zapewnić pracownikom pełną ochronę warto sięgnąć po najnowsze ubezpieczenie zdrowotne od INTER z jedyną na rynku opcją dodatkowej pomocy prawnej w pakiecie – INTER Doktor LEX.
Oferta rynku biurowego stwarza dziś szerokie możliwości wyboru najkorzystniejszej dla najemcy opcji, a relokacja lub renegocjacja biura może przynieść firmie wiele korzyści.
Początek nowego roku to czas podsumowań i wyznaczania nowych celów biznesowych. W niektórych firmach, to także czas rocznych ocen pracowników i planowania dla nich nowych zadań.
Szkoły zawodowe, centra kształcenia, zespoły szkół uczące w zawodach elektryka i energetyka - TAURON Dystrybucja współpracuje już z 28 ośrodkami edukacyjnymi w celu wspieranie kształcenia w zawodzie elektryka i energetyka.
Wielu osobom wkraczającym na rynek pracy, wydaje się, że w branży FMCG najłatwiej rozwinąć skrzydła. W końcu co może być prostszego od sprzedaży produktów, na które jest ogromne i codzienne zapotrzebowanie?
Prawie 80 tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce chce płacić „mały ZUS”. Tylko na Dolnym Śląsku do poniedziałkowego przedpołudnia wpłynęły dokumenty od 5918 właścicieli firm. W tym we Wrocławiu 2540, Wałbrzychu 2088 i Legnicy 1290.
63 proc. Polaków deklaruje, że posiada oszczędności, a ich wysokość jest zwykle mniejsza niż półroczne dochody - tak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby Konferencji Nienieodpowiedzialni.
Co piąta firma z branży produkcyjnej chce w ciągu najbliższych trzech miesięcy zatrudniać nowych pracowników. Początek nowego roku będzie zatem dobrym czasem dla osób poszukujących pracy w przemyśle.
Wystawianie i księgowanie faktur, wprowadzanie zleceń do systemu, zamykanie rachunków bankowych, weryfikacja klientów, wysyłka zamówień – to zadania, które już dziś wykonują roboty.
Grupa TAURON wraz z Polskim Radiem Katowice i Wydawnictwem Skrzat zrealizowała niezwykły projekt „Energia dobrych słów”. Niezwykły dlatego, że jeszcze przed świętami wywoła uśmiech na twarzach wielu małych pacjentów.
Święta sporo kosztują. Dotyczy to także przedsiębiorców, którzy coraz częściej np. wręczają prezenty swoim kontrahentom. Wielu zastanawia się, w jaki sposób te koszty można rozliczyć w działalności gospodarczej.
Według analityków rynku pracy, w Polsce brakuje obecnie około 50 tysięcy specjalistów IT. W dodatku wielu mniejszych firm nie stać na zatrudnienie programisty, stąd też zlecają realizację różnego rodzaju zadań podmiotom zewnętrznym.
Ci, którzy przejdą na emeryturę od drugiej połowy 2019 r., mogą zyskać ok. 500 zł rocznie dzięki coraz większej grupie pracujących w Polsce imigrantów. Jak to możliwe?
W okresie świątecznym hakerzy aktywnie wysyłają fałszywe powiadomienia o nieudanej dostawie prezentu czy otrzymaniu faktury za zakupy. Na co powinniśmy uważać, aby nie paść ofiarą cyberprzestępców?
Wewnętrzna pokora jest niedocenioną jakością prawdziwego przywódcy. Niesłusznie, bo tylko liderzy posiadający tę cechę potrafią stworzyć najwyższej jakości zespoły, które osiągają spektakularne sukcesy, a nawet wznoszą firmę na wyższy poziom.
Grupa Carrefour zobowiązała się, że do 2022 roku zredukuje masę opakowań marki własnej o 5 proc. w stosunku do 2017 roku. W sklepach Carrefour Polska dostępne są już pierwsze takie produkty, w opakowaniach których sieć zmniejszyła ilość plastiku.
POWER to nowy projekt TAURON i MEN stanowiący milowy krok w rozwiązaniu problemów rynku pracy w sektorze energetycznym. Projekt kładąc nacisk na kształcenie zawodowe, ma na celu zasypanie luki kompetencyjnej i pokoleniowej.
Ponad połowa Uczestników badania CEBOS zadeklarowała, że pozostawia w internecie takie dane jak adres e-mail, zdjęcie czy też datę urodzenia. Z internetu korzysta w Polsce około dwóch trzecich dorosłych.
78,8 proc. przedstawicieli mikro, małych i średnich firm dostrzega korzyści płynące z motywowania kadr – wynika z badania zrealizowanego w 4. kwartale 2018 roku przez Instytut Keralla Research na zlecenie VanityStyle.
Nadmiar obowiązków i presja czasu to najczęstsze przyczyny stresu. W prawdzie jest on zjawiskiem naturalnym, odpowiedni jego poziom motywuje do działania, jednak kiedy występuje długotrwale, wpływa negatywnie na samopoczucie.
Okres przedświąteczny większości z nas kojarzy się z gorączką zakupową. Potwierdzają to najnowsze badania Deloitte nt. świątecznych zwyczajów konsumentów. Na co i ile w tym roku Polacy wydadzą pieniędzy?
Sytuacja na rynku pracy mobilizuje firmy do poszukiwania nowych, atrakcyjnych sposobów dotarcia do kandydatów i wyróżnienia się jako pracodawca. Eniro Polska wykorzystuje w tym celu innowacyjny pomysł wdrożony przez polski start-up Waywer.
Pierwszy raz od niemal trzech lat wzrosło w Polsce bezrobocie. Coś, co zwykle brzmi złowieszczo, tym razem stanowi dobrą informację, ze względu na rosnący w tym samym czasie poziom zatrudnienia i aktywności zawodowej.
Systemy ochrony danych w przedsiębiorstwach stale narażone są na cyberataki. Nieustanny i dynamiczny rozwój nowych technologii utrudnia jednak utworzenie jednolitego katalogu adekwatnych zabezpieczeń.
Według badania przeprowadzonego na 18 tys. respondentów z międzynarodowych firm, już 70 proc. zatrudnionych pracuje z domu co najmniej jeden dzień w tygodniu. W Polsce swoje obowiązki wykonuje w ten sposób 1/3 kadry.
Większość praktyk zarządzania, z których korzystamy dzisiaj, jest nadal zakorzeniona w starym wzorcu „zarządzaj i kontroluj". Nic więc dziwnego, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w Europie.
Aż 8 na 10 ubiegających się o pracę ma wrażenie, że nikt nie przejrzał wysłanej przez nich aplikacji, a tylko co piąty otrzymał informację o przyczynach niezatrudnienia. Eksperci zwracają uwagę, że pracodawcy nie budują relacji z niezatrudnionymi kandydatami.
Polski konsument jest coraz bardziej świadomy swoich potrzeb i liczy na szybką realizację swoich oczekiwań. O tym, kim jest klient przyszłości i jak odpowiadać na jego oczekiwania, mówił podczas Kongresu 590 Marcin Poniatowski z Lewiatan Holding S.A.
Już 22 listopada 2018 r. czeka nas zmiana w prawie pracy. Według niej niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształcą się w umowy stałe, czyli na czas nieokreślony – podaje Ceo.com.pl.
Czy portale z ofertami pracy, które są źródłem kandydatów dla firm planujących zwiększyć zatrudnienie, w przyszłości nie będą już tak popularne jak dzisiaj? Czy rozmowa rekrutacyjna przestanie być postrzegana jako stresujący sprawdzian?
Błyskawiczny rozwój technologii i nowoczesne rozwiązania w branży retail, dzielą pracowników handlu detalicznego. Tam, gdzie jedni dopatrują się usprawnień pracy, inni widzą zagrożenie dla swojego zatrudnienia.
Z raportu przeprowadzonego na zlecenie OTTO Work Force wnika, że 83 proc. studentów podejmuje pracę już podczas edukacji. Co trzeci badany rozważa po zakończeniu studiów wyjazd za granicę w celach zarobkowych.
W konkursie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i TAURON wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkól podstawowych. Jury wyłoniło 100 laureatów, którzy wezmą udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu.
Choć do niedawna nie było wcale łatwo ze znalezieniem pracy w marketingu, to dziś sytuacja diametralnie się zmienia. Rozwój technologii spowodował, że tylko w lutym 2017 r., pracodawcy zwiększyli zapotrzebowanie na pracowników ds. marketingu o 14,6 proc.
Na temat RODO napisano i powiedziano już wiele, a część komentatorów w związku z nowym rozporządzeniem roztaczała niemal apokaliptyczne wizje. Okazało się jednak, że świat nie skończył się 25 maja, a z internetu nie zniknęły interesujące treści.
Jak wynika z raportu pt. „Brand managerowie w branży FMCG” 75 proc. brand managerów jest dzisiaj otwartych na zmiany i na nowe wyzwania na rynku. Co motywuje kandydatów do zmian zawodowych?
Doświadczony pracodawca jest w stanie po samym tonie głosu poznać, że nieobecność pracownika w pracy jest zwykłą wymówką. Z czego wynikają te nieobecności i jak sobie z nimi radzić?
Czasy, w których cyberbezpieczeństwo leżało jedynie w gestii zespołów IT, minęły – teraz każdy pracownik odgrywa w nim ważną rolę. Co o ochronie przed cyberzagrożeniami powinien wiedzieć każdy zatrudniony?
Prawie 30 proc. pracowników to osoby przemęczone, zniechęcone i bez energii. Mają przeświadczenie, że w pracy nie wykorzystują ani swojego potencjału, ani umiejętności. Taki alarmujący obraz wyłania się z badania zrealizowanego przez Human Power.
Firma, która zostawia negatywne wrażenie z rekrutacji ponosi nie tylko straty wizerunkowe, lecz także biznesowe. W Polsce 6 na 10 kandydatów nie kupi produktów lub usług firmy, która niewłaściwie ich potraktowała w procesie rekrutacyjnym.
Liczba miejsc pracy bez obsady wzrosła u nas w ciągu roku o jedną trzecią. To zaczyna motywować pracodawców do podwyżek. Zarobki w kilku branżach wystrzeliły w górę i płaca minimalna prawie nie ma już znaczenia – podaje Money.pl .
Wideokonferencje to jedne z coraz częściej wykorzystywanych narzędzi usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Komunikowanie się online pozwala przede wszystkim na zmniejszenie kosztów organizowania spotkań biznesowych.
Badania potwierdzają, że osobowość prezesa wpływa na wynik finansowy firmy na poziomie 17-24 proc. Przedstawiamy listę cech, które dominują wśród polskich managerów oraz jakie ma to konsekwencje dla firmy.
GUS opublikował właśnie wstępne dane dotyczące wypadków przy pracy w pierwszym półroczu 2018 r. Wynika z nich, że w branży "Transport i gospodarka magazynowa" nastąpiła poprawa. To pierwszy taki przypadek od kilku lat.
21 września br., podczas obrad jury, eksperci wybrali laureatów kolejnej edycji kampanii Autodiagnostyk, która w 2018 roku przebiegała pod hasłem „Wyzwanie dla dostawców w zakresie innowacyjności”.
Optymalizacja działań w firmie to jeden z kluczowych celów, do jakich dążą współczesne przedsiębiorstwa. Najczęściej, dotyczy ona zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu, tak aby spełniając odpowiednie kryteria, udało się zaoszczędzić lub poprawić wydajność.
Skuteczne działanie zespołów opiera się na kilku czynnikach. Brak współodpowiedzialności może stać się przysłowiowym gwoździem do zespołowej trumny.
Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie, ale nie masz na to funduszy? Sponsor lub kredyt nie są rozwiązaniami dla Ciebie? Jest jeszcze jeden sposób, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność – crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe.
Nawet 49 proc. czasu pracy w Polsce zajmują zadania, które do 2030 r. mogą zostać zautomatyzowane przy zastosowaniu istniejących już dzisiaj technologii – to odpowiednik aż 7,3 mln miejsc pracy.
Współczesne technologie pomagają rekruterom w szybkim kontakcie kandydata z pracodawcą, a przede wszystkim ułatwiają znalezienie idealnie dopasowanego pracownika do wymogów danego stanowiska pracy.
Do Polski wciąż trafiają niewykwalifikowani pracownicy z Indii. Sprowadza się ich "pakietami" bo w grupie mogą się komunikować - mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef fundacji, która w Indiach propaguje naukę w Polsce.
Coraz częściej przenosimy zawodowe obowiązki do domu. Skutkuje to przemęczeniem oraz spadkiem efektywności. Dlatego coraz więcej pracodawców zaczyna dbać o tzw. work-life balance – już nie tylko pracowników, ale również ich rodzin.
Zmiana jest coraz mocnej wpisana w życie zawodowe, niezależnie od stanowiska czy obszaru specjalizacji. Model jednej pracy na całe życie raczej należy już do poprzedniej dekady. Nowe pokolenie często i chętnie zmienia stanowiska i firmy.
Lekarz, pielęgniarka, ochroniarz, urzędnik – to tylko niektóre z zawodów, których pracownicy podczas wykonywania obowiązków służbowych są zobowiązani do noszenia identyfikatorów. Czy nie narusza to zasad ochrony danych osobowych?
Rozbudowane świadczenia pozapłacowe, tak zwane benefity, które do niedawna były traktowane jako dodatek do pensji dla wybranych pracowników, teraz stały się standardem.
Czego oczekuje młode pokolenie od miejsca, w którym żyje? Jak dzisiaj miasta spełniają wymagania młodych kreatywnych, dla których nowoczesna, a przy tym zdrowa przestrzeń do życia stanowi najwyższe dobro?
Każdy urlop kiedyś się jednak kończy. Warto wówczas zadać sobie pytanie: do jakiego biura chciałbym lub chciałabym powrócić? Odpowiedzi na nie szukają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.
Z myślą o potrzebujących dzieciach, których rodzice nie mają możliwości zakupu niezbędnych przyborów, Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Włączają się w nią sklepy Carrefour na Śląsku.
Rewolucja w zakresie ochrony danych osobowych oraz zupełnie inne niż dotychczas spojrzenie na kwestię prywatności – to hasła odzwierciedlające wdrożenie RODO, czyli europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych.
Czasy, w których to kandydaci zabiegali o uwagę pracodawców minęły, a stosowane dotąd metody rekrutacji zaczynają zawodzić. Szczególnie w przypadku najbardziej pożądanych kandydatów z branży IT, inżynierii i przemysłu czy centrów usług wspólnych.
Carrefour Polska, mając na uwadze ochronę środowiska naturalnego, usprawnił swoją logistykę. Sieć wdrożyła Transport Management System (TMS), zmniejszyła liczbę pustych przejazdów ciężarówek i zoptymalizowała ich załadunek.
Wrzesień to tradycyjnie już „powrót do szkoły”, ale tym razem uczniowie spotkają się ze swoimi kolegami i nauczycielami w nowej rzeczywistości – po reformie. Od miesięcy toczą się dyskusje o tym, jak w praktyce będzie wyglądał nowy program nauczania.
Siedzisz nad CV i listem motywacyjnym godzinami, nie potrafiąc znaleźć właściwych słów, by opisać swoje doświadczenie? Jesteś osobą pewną siebie, ale kiedy wchodzisz na rozmowę kwalifikacyjną, masz pustkę w głowie? To znaczy, że stresujesz się poszukiwaniem pracy.
RODO ukształtowało nowe stanowisko – inspektora ochrony danych (IOD). Wzbudza ono wątpliwości i pytania dotyczące tego, kto może ubiegać się o pełnienie tej funkcji, a także kiedy należy go powołać.
Dziś w rekrutacji nie ma miejsca na błędy. Jednak tylko 11 proc. kandydatów, którzy uczestniczyli w ciągu ostatniego roku w procesach rekrutacyjnych oceniło je jako prowadzone nienagannie.
Serwis prezentmarzen.pl realizując badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków” zapytał 1083 respondentów czy w trakcie urlopu potrafią oderwać się od pracy? Aż 66 proc. zadeklarowało, że zdecydowanie tak, a 22 proc. przyznało, że zabiera ze sobą laptopa i od czasu do czasu pracuje.
Degustacje mają być nie tylko ukłonem w stronę konsumenta, ale powinny również zachęca go do zakupu produktu po spróbowaniu. Aby osiągnąć ten cel trzeba dokładnie określić założenia samplingu i grupę docelową, do której chcemy dotrzeć.
Spór w pracy można uciąć jednym zdaniem. Ważne, aby wypowiedzieć je z pewnością, z jednej strony – pokazując niezadowolenie z zachowania współpracownika, z drugiej – dając mu szansę na zmianę sposobu komunikacji.
Rynek pracy w Europie Zachodniej zmienia się i ponownie staje się miejscem, w którym to pracownik dyktuje warunki gry. Eksperci międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego Monster przewidują, że trend ten będzie się rozwijał również w naszym kraju.
Mają 25-35 lat i 6,51 mld zł długów. Młode pokolenie Polaków korzysta z życia, choć to często życie na kredyt lub na raty. Rekordzista, 31-latek, jest zadłużony na ponad 6 mln zł.
Zakaz handlu w niedziele zabija małe sklepy. Ustawa miała pomóc tradycyjnym, rodzinnym placówkom, a jeszcze pogłębia ich problemy i wypycha je z rynku – informuje rp.pl.
Neuronauka zmienia oblicze Big Data. Dzięki technologii dającej wgląd w świadomość człowieka, badacze danych zyskają dostęp do nowego rodzaju informacji. Marketerzy zacierają ręce, dostrzegając w nich nowe możliwości targetowania reklam.
2 220 zł – tyle najprawdopodobniej będzie wynosiło minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2019 roku, a za godzinę pracy pracodawcy będą płacić nie mniej niż 14,5 zł – informuje portal Gazetaprawna.pl.
Już 2 września w stolicy polskich Tatr odbędzie się III Bieg po Oddech. Inicjatywę Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą kolejny rok z rzędu wspiera Santander Consumer Bank.
Korzystanie z wirtualnej biblioteki jest niezwykle proste - na ścianie w pasażu Galerii Zielone Wzgórze umieszczone zostały grafiki prezentujące okładki wybranych książek wraz z QR kodem.
Raport na temat kadry zarządzającej pt. „Obraz polskiego managera”* potwierdzaja, że płeć nie wpływa na sposób zarządzania. Aby osiągnąć sukces zawodowy ważniejsze jest dopasowanie do kultury organizacyjnej oraz osobisty potencjał i reputacja.
Urządzenia mobilne, dostępność mocy obliczeniowych oraz możliwość gromadzenia i przetwarzania danych - z ich połączenia rodzi się idea Internetu Rzeczy (Internet of Things, w skrócie IoT). Obszarami,w których IoT ma duży potencjał są m.in. przemysł, rynek pracy czy handel.
Bank Zachodni WBK obronił tytuł laureata konkursu „Best Benefits Strategy 2018". Wyróżnienie za najciekawszą i najbardziej efektywną strategię świadczeń pozapłacowych dla pracowników przyznano w ramach ogólnopolskiego Benefits Festival.
Polska jest jednym z krajów najsilniej przyciągających obcokrajowców do pracy. To bardzo dobrze, ale paradoks polega na tym, że nie przyciąga do niej … Polaków. Łatwiej jest przyjmować imigrantów, niż aktywizować własnych obywateli.
W sezonie wakacyjnym przybywa ofert pracy na zastępstwo. Poszukiwani są księgowi, pracownicy biurowi, osoby do pracy na recepcji oraz doradcy klienta.
Wakacje to dla większości z nas czas odpoczynku, beztroski i zabawy. Warto jednak podczas wymarzonego urlopu pamiętać, że jest to także okres, w którym powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ochronę naszych danych osobowych.
TAURON Dystrybucja kolejny rok realizuje akcję „Bocian Nasz”. Projekt polega m.in. na obrączkowaniu piskląt i opieką nad bocianimi gniazdami.
Oferty w serwisach poświęconych pracy, post na facebookowej tablicy, apka rekrutacyjna – każde z narzędzi pozwala na rekrutację kandydatów z innego pokolenia.
Niewystarczające pieniądze – to powód, dla którego zmieniamy pracę. Chcemy zarabiać lepiej, ale jednocześnie zarobki są wciąż tematem tabu. Do negocjowania umowy, a zwłaszcza pieniędzy, trzeba się przygotować: emocjonalnie i merytorycznie.
Na świecie co druga tona stali wytwarzana jest ze złomu, a w Polsce prawie 2/3 produkcji żelaza pochodzi z recyklingu. Jednak ciągle nie wszystkie odpady żelazne, które mogą być przetwarzane podlegają procesom odzysku.
W czasach wszechobecnej konsumpcji na filozoficzne pytanie „być czy mieć” młode pokolenie Polaków coraz częściej odpowiada „być”. Bo „nie mieć” nie jest już równoznaczne z „nie korzystać”. Czy globalne pożyczanie będzie znakiem przyszłości?
Według szacunków na świecie wytwarza się rocznie 400 mln ton odpadów niebezpiecznych. Te szkodliwe dla ludzi i środowiska odpady muszą być utylizowane we właściwy sposób. Ich bezpiecznym gospodarowaniem zajmuje się Stena Recycling.
Motywacja pracowników w branży bankowej stanowić może wyzwanie dla wielu menedżerów. Czy istnieje rozwiązanie, które będzie zarówno kompleksowe, ale i elastyczne?
Język angielski to obecnie podstawa wszystkich rekrutacji, na znaczeniu jednak zyskują języki mniej popularne jak włoski czy hiszpański. Jakich języków obecnie warto się uczyć?
Korzystanie z usług podwykonawców staje się coraz popularniejsze. Wiąże się to jednak w większości przypadków z przekazywaniem danych osobowych na zewnątrz, czyli powierzeniem ich przetwarzania, zarówno realnie, jak i wirtualnie.
Poszukiwania pierwszej pracy bywają długotrwałe, ale nie można się poddawać. Warto pamiętać o przysłowiu "jak cię wyrzucają drzwiami, wejdź oknem".
Najnowsze dane GUS dotyczące rynku pracy potwierdzają występowanie zjawisk obserwowanych w poprzednich kwartałach. Firmy utrzymują wysokie tempo tworzenia nowych miejsc pracy i nadal mają kłopoty ze znalezieniem chętnych do ich obsadzenia.
„Ciemna strona osobowości” ujawnia się, gdy działamy pod wpływem stresu, pod presją czasu lub nacisków z zewnątrz. To zachowania, które mogą osłabić naszą wydajność. Czy da się je zdiagnozować?
26 maja, w Dzień Matki, odbył się IV Charytatywny Bal Fundacji na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jak co roku fundusze zbierane były na szczytny cel.
Firmy uznały Millenialsów za silną markę i pospiesznie robią to samo z Generacją Z (osoby urodzone po 1996 roku). W efekcie już co trzeci pracownik powyżej 50 roku życia czuje się wykluczony z pracy.
20 maja br. w Rzeszowie rozpoczęła się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka. W ramach rodzinnego świętowania w plenerze organizatorzy przygotowali występy zespołów wokalnych, pokazy taneczne i przedstawienia teatralne, a także dmuchane place zabaw dla maluchów.
Postęp technologiczny, rozwój logistyki i szybkich metod płatności – to czynniki, które w połączeniu ze wzrostem dostępu do internetu i zapotrzebowania na wygodę napędzają światowy rynek zakupów online, który w 2017 r. był wart 1,9 biliona dolarów.
Zwykła reklama to za mało, aby zainteresować ofertą najmłodszych konsumentów. Najważniejsze jest prowadzenie z nimi stałego dialogu i budowanie wiarygodnego przekazu.
Scenariusze wskazują, że do 2030 r. 75 milionów do 375 milionów pracowników (3 do 14 procent globalnej siły roboczej) będzie musiało zmienić kategorie zawodowe. Polski rynek pracy nadal należy do tradycyjnych, przez co takie zjawiska często napotykają opór mentalny.
Kandydaci wysyłają swoje CV w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy wybranego pracodawcy, ale 8 na 10 nie miałoby nic przeciwko temu, by ich dane były brane pod uwagę w innych procesach rekrutacyjnych tej firmy.
14 maja zakończył się konkurs programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjalnych razem ze swoimi uczniami mieli przygotować specjalne wydarzenie, nawiązujące do zdrowego stylu życia.
Firma Nestlé rozpoczyna wprowadzanie innowacji do swojej oferty produktowej. Pojawią się w niej nowości zawierające więcej owoców, warzyw i ziaren. Jednocześnie zredukowana zostanie zawartość cukru, soli i tłuszczów.
Piękna pogoda, rozmowy o wyjazdach, zdjęcia znajomych z wczasów wrzucane na Facebooka – to wszystko dekoncentruje i obniża efektywność w pracy. Jest jednak kilka sposobów, aby przetrwać ten najtrudniejszy czas.
Do rozpoczęcia obowiązywania RODO pozostało kilka dni. Mimo to według kolejnych badań wciąż wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie podjęło żadnych kroków, by wdrożyć nowe regulacje.
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2