SP nr 21 z Krakowa świeci przykładem!

Już drugi raz uczestniczymy w akcji Odblaskowa Szkoła. W tym roku zaprosiliśmy do wspólnych, odblaskowych działań także i Seniorów. Rozpoczęliśmy 04.09.2017 r. kiedy to na dobry poczatek nowego roku szkolnego Inspektor Wawelek, maskotka krakowskiej Policji i zarazem całej akcji,  rozdawał wszystkim uczniom odblaski.

Później dla naszych najmłodszych kolegów i koleżanek zorganizowaliśmy Poranny Patrol Drogowy. Na przejściach dla pieszych pojawiali się co rano rodzice, babcie i dziadkowie, którzy pomagali bezpiecznie dotrzeć wszystkim pieszym uczniom do szkoły. Zorganizowany został także Odblaskowy Przejazd Rowerowy. Wszyscy wielbiciele dwóch kółek zgromadzili się licznie przed naszą szkołą, oczywiście, w odblaskowych kreacjach. Po powitaniu przez Dyrekcję szkoły ustawiliśmy się do wyjazdu pod eskortą policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Odblaskowy przejazd rowerowy odbył się ulicami naszego osiedla  zwracając uwagę mijanych przechodniów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Mamy nadzieję, że o  noszeniu  odblasków będą pamiętać wszyscy, nie tylko rowerzyści.

Dla tych, którzy wolą się jednak poruszać pieszo zorganizowane zostały Odblaskowe Podchody. Podzieleni na odblaskowe grupy uciekające i tropiące przemierzaliśmy kręte uliczki naszego osiedla w poszukiwaniu odblaskowych zadań. Wszyscy świetnie się bawili, a uczestniczący z nami dziadkowie i babcie wspominali podchody ze swojego dzieciństwa. Właśnie dla Seniorów przygotowaliśmy przedstawienie, w którym także i oni wystąpili z przesłaniem dla młodych uczestników ruchu drogowego. Przez minione dwa miesiące w naszej szkole odbywały się spotkania z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej, odbyły się konkursy plastyczne oraz wiedzy, wykonaliśmy gazetki, które były efektem naszej pracy na naszych lekcja o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach. Nawet braliśmy udział w Odblaskowym Turnieju Piłki Nożnej, na którym świecąc przykładem w czasie zaciętej rywalizacji udało się nam zdobyć III miejsce.

Wiele się działo i dlatego 31.10.2017 r. zorganizowaliśmy uroczystą Galę Odblaskową, która była podsumowaniem naszej akcji. Jeśli nie mogliście nas odwiedzić to zapraszamy na stronę internetową szkoły  http://nowa.sp21krakow.pl/, na której znajdziecie dokładnie wszystko opisane oraz sfotografowane.


Monika Mrowczyk, Koordynator akcji Odblaskowa Szkoła

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2