Sitech - solidność i zaufanie

Jakie cechy powinien posiadać dobry pracodawca? Przede wszystkim zapewniać godne wynagrodzenie, przyjazną atmosferę pracy i rozwój zawodowy. Przykładem firmy łączącej wszystkie te przymioty jest polkowicki Sitech.


Sitech Sp. z o.o., należąca do koncernu Volkswagen, specjalizuje się w produkcji stelaży siedzisk samochodowych do modeli takich marek, jak: Volkswagen, Audi, Skoda oraz Seat. To jeden z największych pracodawców na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Priorytetem dla zarządu spółki jest odpowiedzialność nie tylko za rozwój firmy i zapewnienie klientom jak najlepszego produktu, ale również za dobre warunki pracy pracowników i ich bezpieczeństwo. Naturalną konsekwencją takiego podejścia, jest wypracowanie przez koncern Volkswagen strategii (Mach 18), w której jednym z ważniejszych aspektów jest kształtowanie dobrych relacji z pracownikami, a kapitał ludzki stanowi najcenniejszy zasób dla przedsiębiorstwa.


W ramach spójnej polityki personalnej firma podjęła szereg czynności, skierowanych na umacnianie dialogu z pracownikami, zapewnienia im komfortowych warunków pracy, doskonalenia posiadanych umiejętności, a także zdobywania nowych kwalifikacji. W tym zakresie stworzono obszerny katalog działań rozwojowych, zainicjowano programy wspierające rozwój pracowników o wysokim potencjale, czy wprowadzono optymalizację procesu wewnętrznej komunikacji.


Firma jest otwarta na edukację - umożliwia uczniom i studentom odbycie praktyk i stażu, a tym samym poznania specyfiki pracy w międzynarodowym środowisku, zdobycia cennych umiejętności, pogłębienie wiedzy z interesującej ich dziedziny oraz realizacji ciekawych i rozwojowych projektów pod okiem doświadczonych specjalistówDobre relacje międzyludzkie, doskonała organizacja pracy, informacja zwrotna na temat wykonanej pracy oraz docenianie i wynagradzanie za dobrze wykonane zadania, to podstawowe wytyczne dla firmy Sitech jako pracodawcy. Z kolei zaangażowanie pracowników i ich motywacja do pracy, ma przełożenie na stały, dynamiczny rozwój firmy. Jasne i czytelne zasady prowadzonej polityki personalnej zaowocowały wyróżnieniem dla spółki, jakim jest tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2012. 

 

Źródło: Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej z 27.02.2013 r. 

Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2