Publikacje

W obliczu dynamicznie zachodzących zmian w gospodarce w ostatnich 2-3 latach, instytucje finansowe, zwłaszcza działające w sektorze ubezpieczeń, muszą odpowiedzialnie reagować na pojawiające się wyzwania i tendencje.
Rok 2021 był szczególny, trwająca pandemia Covid-19 znacząco wpłynęła na wiele branż, firm i rodzin. Trudna sytuacja sprawia, że wiele społecznych inicjatyw zostało zaniedbanych, czy odstawionych na boczny tor.
Zamet Industry, znany polski producent wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, bierze udział w łańcuchu dostaw budowy morskich farm wiatrowych w Europie.
Miejsca pracy, style przywództwa i modele biznesowe przeszły fundamentalne przemiany. Podczas gdy liderzy przyszłości nadal będą potrzebowali głównie umiejętności przywódczych i doświadczenia, niezbędne będą również kompetencje miękkie.
Curtis Health Caps (CHC) na rynku polskim i zagranicznym istnieje od ponad 30 lat. Będąc firmą elastyczną, podążającą za trendami rynkowymi, wciąż się zmienia, jednak wartością stałą jest najwyższa jakość produktów oraz usług.
Walka z pandemią wymusiła całkowite przewartościowanie działań i strategii firm w obszarze funkcjonowania całego biznesu. Firmy musiały szybko dostosować się do nowej rzeczywistości i przeorganizować wiele obszarów.
Odzież, którą nosimy na co dzień, ma ogromny wpływ zarówno na środowisko naturalne i nasze zdrowie, jak i warunki pracy ludzi zatrudnionych w przemyśle włókienniczym na całym świecie.
Fabryka Maszyn Spożywczych „Spomasz” Pleszew S.A. jest firmą odpowiedzialną społecznie w wielu obszarach, realizującą politykę pracowniczą ukierunkowaną na rozwój zawodowy i osobisty oraz bezwzględne bezpieczeństwo.
Transport jest sektorem gospodarki o najbardziej szkodliwym wpływie na środowisko naturalne i negatywnie oddziałuje na samego człowieka. Dlatego konieczne wydaje się propagowanie wśród przedsiębiorstw tej branży idei społecznej odpowiedzialności.
Kujawski Truck Center Sp. z o. o. (Rogówko k. Torunia) to autoryzowany dealer i jednocześnie serwis samochodów ciężarowych renomowanej marki Mercedes-Benz Truck. Od 12 lat niezmienną wartością tej firmy jest budowanie relacji z klientami, partnerami gospodarczymi, a przede wszystkim z pracownikami.
Kapituła Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności EKO Firma 2021 w kwietniu bieżącego roku przyznała Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności EKO Firma 2021.
Kochamy koty i chcemy aby wszystkie miały swój WŁASNY DOM Każdy kto adoptuje kota ze schroniska, fundacji czy innych miejsc opieki nad zwierzętami może zgłosić ten fakt na adres email: catsbest@jrs.pl
Spółka została odznaczona w trzech kategoriach – Dobra Firma, Dobry Pracodawca oraz EKO Firma. Docenione zostały działania związane z wdrażaniem zasad Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zarówno w strukturach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
„Jestem sobą, jestem piękna” to kampania społeczna, która powstała z inicjatywy wspierania kobiet i wzmocnienia poczucia własnej wartości i szeroko rozumianego piękna, niezależnie od miejsca zamieszkania, wieku czy statusu społecznego.
Coraz częściej słyszymy, że wody na świecie może zabraknąć. Czy faktycznie jest to możliwe? I co każdy z nas może zrobić, by zapobiegać tej groźnej wizji? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą goście Hydropolis, wrocławskiej atrakcji turystycznej.
Spółka Betterware International, zajmująca się sprzedażą produktów dla domu, suplementów diety i kosmetyków, działa zgodnie z zasadami biznesu społecznie odpowiedzialnego. Jednym z przykładów takich działań jest poprawa jakości życia rodzinnego.
Rosnące ceny paliwa oraz certyfikatów emisji dwutlenku węgla przekładają się na opłaty za prąd, dlatego coraz więcej właścicieli firm decyduje się na technologie, które pozwalają ograniczyć zużycie energii.
Bazując na obserwacjach, warto zastanowić się, jakie aspekty HR i Employer Brandingu będą kluczowe dla pracodawców w najbliższych miesiącach czy kwartałach.
Obecna sytuacja mocno weryfikuje kondycję i odporność na kryzys wielu organizacji. Branża farmaceutyczna, w jakiej działa firma Curtis Health Caps, wychodzi z niego dotychczas obronną ręką.
Jakość, relacje, integracja, środowisko i etyka - społeczna odpowiedzialność Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o.
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) od 1991 roku finansuje ochronę środowiska. W tym czasie udzielił ponad 20 miliardów kredytów proekologicznych finansując ponad 80 tysięcy inwestycji.
W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie mieszkańców Gdyni, Zarząd Morskiego Portu Gdynia zakupił dwa respiratory, które przekazał do Szpitala Miejskiego im. PCK oraz św. Wincentego a Paulo jako wyraz zaangażowania Spółki w walkę z koronawirusem.
Analiza działań zespołów HR i Employer Branding jest domeną dużych firm. Czy oznacza to, że małe i średnie przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na podobne działania? Zdecydowanie nie.
Adopcja symboliczna mieszkańca ZOO to nie tylko działanie marketingowe, ale również narzędzie realizacji polityki CSR. Nie wystarczy mieć świadomości, że firma wywiera wpływ na środowisko, ale trzeba mieć odwagę i chęci, aby go niwelować.
Znana firma deweloperska laureatem nagrody Najwyższa Jakość Quality International 2020 w kategorii Produkt.
Dla każdej firmy, która chce odnosić sukcesy, jednym z kluczowych czynników jest przestrzeń w jakiej funkcjonuje.
…czyli o społecznej odpowiedzialności biznesu w kontekście innowacyjnych rozwiązań.
Niedawno pojawiła się w sieci nowa gra platformowa 2 THE LIGHT, której pomysłodawcą stał się znany producent bram garażowych WIŚNIOWSKI. To niecodzienna propozycja działań w zakresie CSR pod hasłem: „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie.”
Największym kapitałem każdej firmy powinni być jej pracownicy, którzy poprzez swoją wiedzę, zaangażowanie i rzetelne podejście do codziennych obowiązków decydują o tym, jaką pozycję rynkową osiągnie ich pracodawca.
Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa (KSM) to prężnie działający podmiot zarządzający zlokalizowanymi na znacznej części obszaru Katowic zasobami mieszkaniowymi, które są zgrupowane w kilkunastu osiedlach.
Jesteśmy dumni z możliwości odebrania, drugiego z rzędu, tytułu Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca. Ostatni rok, to dla nas czas wyzwań i intensywnego rozwoju - mówi Grzegorz Tyluś, Dyrektor HR w sieci Media Expert.
Stosunek pracy to wbrew pozorom relacja bardziej złożona, niż na pierwszy rzut oka może się wydawać. Dziś o tym, czy pracodawca jest postrzegany jako dobry, decyduje nie tylko terminowa wypłata pensji, ale jeszcze kilka innych czynników.
Doosan Babcock Energy Polska S.A. działa na polskim runku od 25 lat, od 2007 r. jako cześć międzynarodowej Grupy Doosan. Obecnie zatrudnia 550 osób. W 2014 r. spółka otworzyła nowe Centrum Techologiczno-Produkcyjno-Serwisowe w Rybniku.
Spółdzielnia PIONIER od 1960 roku nieprzerwanie dostarcza metalowe wyroby na potrzeby rynku motoryzacyjnego oraz świadczy usługi lakierowania proszkowego.
Jesteśmy największym w Polsce i zarazem jednym z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego. Nasza produkcja umiejscowiona jest w dwóch lokalizacjach - w Bieruniu i Krupskim Młynie.
W ujęciu marketingowym działalność firmy to coś więcej niż tylko promocja wytwarzanych produktów czy oferowanych usług. Na wizerunek przedsiębiorstwa składają się wszelkie aktywności – w tym także inicjatywy społeczne.
Rozmowa z Jolantą Wachowicz, Dyrektorem Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych S.A.
Od blisko 20 lat Castorama zajmuje czołową pozycję w branży DIY/home improvement (ulepszania domów). Za sukcesem firmy stoją ludzie, którzy często są związani z nią od wielu lat i w jej strukturach rozwijają swoje talenty.
Konkurs Polish Project Excellence Award, organizowany z inicjatywy International Project Management Association Polska, honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w dziedzinie praktycznego zarządzania projektami.
Grupa Atlas to lider rynku chemii budowlanej w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej. Od 25 lat dynamicznie rozwija się, by produkować i dostarczać materiały najwyższej jakości.
Grupa Atlas od 25 lat jest aktywna na polskim rynku chemii budowlanej. Firma zaangażowana jest również społecznie – edukuje przyszłe pokolenia fachowców oraz aktywnie wspiera sport.
LINK4 dodaje do każdego ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC) nawigację NaviExpert, która nie tylko doprowadzi do celu, ale pozwoli także sprawdzić jakim jesteś kierowcą.
Kaufland jest sklepem, który łączy w sobie zalety dyskontu i hipermarketu. W Polsce obecny jest od 15 lat. Do sieci Kaufland należy ponad 200 marketów, w których pracuje około 17 tys. osób.
Życie i zdrowie człowieka to najcenniejsze wartości, w szczególny sposób wpisane w fundament działalności firm farmaceutycznych, dla których obszar odpowiedzialności społecznej staje się kluczowym zagadnieniem.
W ciągu ostatnich lat w przemyśle motoryzacyjnym pojawiło się wiele nowatorskich rozwiązań. Swój wkład w nieustanny progres tej branży ma również polski oddział światowego koncernu BorgWarner Inc.
Koleje Wielkopolskie, to pierwszy w Polsce przewoźnik, który w ramach swojej misji podwyższania standardów usług przewozowych i bezpieczeństwa pasażerów, wyposażył pociągi w defibrylatory AED czyli urządzenia do resuscytacji.
Stawiając na rozwój najnowszych technologii BorgWarner Poland sp. z o.o. wdraża w życie innowacyjne pomysły, równocześnie biorąc pełną odpowiedzialność za czynności, których się podejmuje.
Zdroje uliczne, źródełka w szkołach i instytucjach gminnych, wodne kurtyny podczas upalnych dni, dzbanki z wodą w każdym domu i wiele innych działań Wałbrzyskich Wodociągowców odbiły się echem w całym kraju.
Idee CSR mogą być realizowane przez każdy podmiot, również przez instytucje publiczne, w tym szpitale, czego przykładem jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny (WSS) z Legnicy.
O tym, dlaczego w dzisiejszych realiach rynkowych warto inwestować w pracowników i ich rozwój rozmawiamy z Januszem Urbanikiem, Prezesem Zarządu Ventor Sp. z o.o. (Dębica).
EcoCity to idea miasta szczególnie przyjaznego ekologicznie, którą w swoich działaniach, godząc ekologię z ekonomią, przyjęła Spółka Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN" Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej.
Sytuacja na krajowym rynku pracy jest coraz bardziej stabilna. Jak pokazują wyniki najnowszego badania Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad zarówno gotowość do zmiany pracy, jak i faktycznie dokonane przez Polaków zmiany miejsc pracy utrzymują się na wysokim poziomie już od ponad roku.
Największym kapitałem dębickiej spółki Ventor są bez wątpienia jej pracownicy. Realizują oni powierzone zadania według dokładnie zdefiniowanego kodeksu etycznego, wdrożonego w całej strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa.
Spółdzielnia "Żabianka" należy do jednych z największych spółdzielni mieszkaniowych w Polsce. Na jej zasoby składa się około 4 200 lokali, w których mieszka 10 tys. osób.
Zrównoważony rozwój, w poszanowaniu dla całego środowiska to priorytety strategii biznesowej firmy Electrolux, wiodącego światowego producenta zmechanizowanych urządzeń dla gospodarstw domowych i do użytku profesjonalnego.
W ciągu ponad 50-letniej obecności w naszym kraju, Sandvik Polska Sp. z o.o., zyskał miano spółki społecznie odpowiedzialnej.
Rozmowa z Michalem Heřmanem, Prezesem Zarządu PG Silesia Sp. z o.o.
Filantropia korporacyjna nie wiąże się jedynie z wielkością środków finansowych, przeznaczanych na różnego rodzaju pomoc i wsparcie. To przede wszystkim budowanie wzajemnego zaufania i współdziałanie w społecznościach lokalnych.
Jakie cechy powinien posiadać dobry pracodawca? Przede wszystkim zapewniać godne wynagrodzenie, przyjazną atmosferę pracy i rozwój zawodowy. Przykładem firmy łączącej wszystkie te przymioty jest polkowicki Sitech.
Od początku istnienia Wielkopolska SKOK swoją działalność opiera przede wszystkim na wysokiej jakości świadczonych usług oraz nieustannym budowaniu zaufania klientów.
W bieżącym roku marka Franke obchodzi 20-lecie swojej działalności w Polsce. W tym czasie nie tylko jej produkty podbiły nasz rynek, ale firma okazała się również pożądanym pracodawcą, gwarantującym stabilizację zatrudnienia oraz szerokie możliwości rozwoju kariery.
General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. (Gliwice) pełni ważną rolę w strukturach całego koncernu. Zadania realizowane przez działy finansowe, zakupowe oraz inżynieryjne służą również innym zakładom GM w Europie.
Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., koncentrując się głównie na kwestiach bezpiecznej i ciągłej dostawy ciepła do odbiorców, jest jednocześnie aktywnym uczestnikiem życia lokalnego, a także stwarza swojej kadrze dobre warunki pracy oraz możliwości rozwoju.
Rozmowa z Januszem Górskim, Prezesem Schenker Sp. z o.o.
Rozmowa z Marleną Czaplak, Głównym specjalistą ds. Corporate Responsibility w Polskiej Telefonii Cyfrowej S.A.
Przedsiębiorstwo Górnicze SILESIA zmodernizowane i nowocześnie zarządzane przez zagranicznego inwestora, stawia na wydajność i bezpieczeństwo.
Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie (WIT) za ważny cel stawia określenie rynkowej wartości dyplomu tej uczelni, aby ułatwić absolwentom znalezienie pracy w wyuczonym zawodzie informatyka, grafika, czy specjalisty ds. zarządzania czy też e-administracji. Uczelnia stawia także na rozwój swoich kadr, dając zatrudnienie prawie 400 osobom, wspierając ich w samorealizacji.
Deutsche Bank PBC, nagrodzony tytułem Lider Społecznej Odpowiedzialności - Dobry Pracodawca 2012, jest członkiem Grupy Deutsche Bank, jednej z największych instytucji finansowych na świecie.
Budowanie właściwej relacji, zaufania i otwartości na lini lekarz-pacjent wymaga dużego wysiłku obu stron, a niedostatek praktycznych szkoleń dla lekarzy w tym zakresie jest od lat problemem, na który coraz częściej zwracają uwagę środowiska medyczne.
- Działamy w sektorze, który z założenia opiera się na odpowiedzialności i zaufaniu społecznym. Koncentrujemy się wszak na zaspokajaniu jednej z podstawowych potrzeb społeczeństwa - mówi Janusz Różalski Prezes Zarządu Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Gdyni.
Hotel IBB Andersia zlokalizowany jest w centrum Poznania, stolicy Wielkopolski, pełnego energii i ambicji miasta o ponad tysiącletniej historii.
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2