Produkty Carrefour ze znakiem FSC

W sklepach Carrefour dostępne są już pierwsze produkty marki własnej ze znakiem certyfikatu FSC® (FSC® N002747), który informuje, że dane artykuły zostały wytworzone zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Wprowadzenie przez Carrefour Polska takich produktów do oferty sklepów wpisuje się w realizację strategii CSR Grupy Carrefour.

 

fsc_1122.

Ochrona bioróżnorodności to jeden z kluczowych programów realizowanych przez Carrefour w ramach polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie. Jednym z działań w tym obszarze jest przeciwdziałania wylesianiu. Grupa Carrefour podjęła zobowiązanie, że do 2020 roku artykuły z 10 grup produktów marki własnej Carrefour, których produkcja niesie ze sobą ryzyko deforestacji, będą wytwarzane w zgodzie z zasadami zrównoważonego leśnictwa. Wśród wybranych grup artykułów są m.in.: ręczniki papierowe, chusteczki, papier toaletowy, bruliony i serwetki.

Carrefour od wielu lat angażuje się w przedsięwzięcia mające na celu propagowanie ochrony środowiska naturalnego zarówno wśród klientów, jak i pracowników sieci. W ramach zachęcania do ochrony zasobów leśnych, tylko w 2017 roku Carrefour przygotował akcję edukacyjną „STOP Deforestacji” dla swoich pracowników z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. Podczas wydarzenia zachęcano do ograniczenia zużycia papieru w miejscu pracy. Z kolei we współpracy z SUEZ Polska, sieć zrealizowała kampanię „Odbierz sadzonkę!”, podczas której klienci z Warszawy i okolic, mogli wymienić makulaturę na darmową sadzonkę drzewa lub ozdobnej rośliny doniczkowej. Sieć przekazała też 500 sadzonek do dwóch warszawskich przedszkoli i szkoły podstawowej. Dzieci w ramach akcji wzięły udział w mini warsztatach, a następnie wspólnie z opiekunami zasadziły rośliny na terenie placówek. Produkty marki własnej Carrefour  ze znakiem FSC dostępne w sklepach to kolejny projekt, który firma realizuje w celu ochrony lasów.

Firma wprowadziła również wiele rozwiązań proekologicznych w swojej działalności biznesowej. Carrefour podjął globalny wysiłek na rzecz klimatu, zobowiązując się do ograniczenia emisji CO2 o 40 proc. do 2025 r. oraz o 70 proc. do 2050 r., w porównaniu z poziomem z 2010 r. Aby tego dokonać, sieć planuje ograniczenie zużycia energii o 30 proc. do 2025 r. Cel ten jest zrealizowany m.in. dzięki zastosowaniu w sklepach energooszczędnego oświetlenia LED, wprowadzeniu przyjaznego środowisku systemu chłodniczego wykorzystującego CO2, czy też wymianę starych central klimatycznych na nowe, które wykorzystują rekuperację, pompy ciepła i geotermię.

 

Biuro prasowe Carrefour Polska Sp. z o.o.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2