Polityka kadrowa General Motors

 

General Motors Manufacturing Poland Sp. z o.o. (Gliwice) pełni ważną rolę w strukturach całego koncernu. Zadania realizowane przez działy finansowe, zakupowe oraz inżynieryjne służą również innym zakładom GM w Europie.


Gliwicka fabryka zatrudnia prawie 3 tys. osób. Przedsiębiorstwo oferuje im przejrzyste kryteria awansu i daje szerokie możliwości rozwoju. - Już na etapie otwierania fabryki w 2007 r. wiedzieliśmy, że w tej firmie, najważniejsi są pracownicy - mówi Andrzej Korpak, dyrektor zakładu General Motors Manufacturing Poland. - Proces rekrutacji był tak skonstruowany, aby wybrać osoby o cechach, które sprawdzają się w pracy w przemyśle samochodowym i w strukturze, w której liczy się współpraca całego zespołu. Na linii produkcyjnej czynności wykonywane przez jednego pracownika uzależnione są od innego, dlatego personel musi stanowić zgrany zespół. 


 - Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że w czasach kryzysu udaje się nam zapobiec zwolnieniom, szanujemy ludzi, którzy dobrze dla nas pracują, chcemy żeby przetrwali z nami ten trudny okres gospodarczy - dodaje dyrektor Korpak. Niektórzy obejmują stanowiska w jednostkach General Motors za granicą, gdzie są bardzo cenionymi Pracownikami, np. w Anglii, Niemczech, czy Uzbekistanie.

 

- Wprowadzamy wiele programów, z myślą o naszych pracownikach - podkreśla Arkadiusz Suliga, dyrektor ds. produkcji. - Należą do nich m.in. premie za innowacyjne pomysły (system Kaizen), zniżki na zakup samochodów naszej marki, korzystny leasing samochodowy, dofinansowanie do posiłków oraz możliwość wypożyczenia samochodu na weekend. W gliwickiej fabryce uruchomiono też Program „Sakiewka”, oferujący pracownikom zniżki na zakupy bądź usługi w wybranych sklepach i placówkach. Natomiast w ramach Programu „Firma Przyjazna Rodzicielstwu” rodzice uzyskują dodatkowe przywileje, np., skrócony czas pracy dla kobiet w ciąży, dofinansowanie do podręczników szkolnych oraz kolonii i zimowisk dla dzieci pracowników, jak również możliwość ustalania indywidualnych godzin pracy.


Źródło: Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej z 30.01.2013 r.

Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2