Polacy w czasie pandemii

Niemal dwie trzecie Polaków deklaruje zadowolenie z jakości swojego życia rodzinnego mimo pandemicznych wyzwań, wynika z badania Ipsos dla Huawei. Równocześnie wielu z nas dostrzega znaczący, negatywny wpływ pandemii na zdrowie – częściej się stresujemy i gorzej oceniamy swoją kondycję fizyczną. Jedna trzecia badanych przyznała, że przytyła podczas pandemii – średnio o 6,4 kg.


Badanie Ipsos dla Huawei zostało przeprowadzone na reprezentatywnej grupie respondentów w Polsce oraz 9 innych krajach regionu w lipcu 2021 roku i dotyczyło 12 miesięcy, poprzedzających moment badania.


Mniej ruchu, więcej stresu

 
32 proc. Polaków przyznało, że przytyło w ostatnim roku, średnio o 6,4 kg. Uśrednione wielkości, obrazujące wagę i wzrost respondentów pozwoliły badaczom Ipsos wyliczyć – w odniesieniu do wskaźnika BMI (Body Mass Index) – że w momencie badania, czyli w lipcu tego roku, aż 46 proc. Polaków miało nadwagę. Z czego to wynika? Aż 45 proc. badanych przyznało, że w czasie pandemii spędzali więcej czasu przed telewizorem lub komputerem – w tej grupie dominowali ludzie młodzi (w wieku 18-24 lat) i kobiety. Co czwarty Polak (25 proc.) przyznał, że jadł więcej niż przed pandemią lub że jadł mniej zdrowo – taką deklarację również składali najczęściej ludzie młodzi. Prawie co czwarty Polak (22 proc.) ograniczył lub zrezygnował z aktywności fizycznej. Zdrowiu Polaków nie sprzyjał na pewno zwiększony stres, deklarowany przez aż 38 proc. respondentów. Co ciekawe, w tej grupie znów dominowali 18-24-latkowie, kobiety i osoby zaliczane do kategorii „rodzina z dziećmi”. Dokładnie połowa badanych narzekała na brak energii, niepokój (39 proc.), problemy ze snem (33 proc.), uczucie przytłoczenia obowiązkami (32 proc.), spadek koncentracji (30 proc.) i spadek samooceny (26 proc.). Proszeni o określenie największych uciążliwości, związanych z pandemią, Polacy wskazali noszenie maseczek (48 proc.), ograniczony dostęp do służby zdrowia (45 proc.) i brak możliwości osobistego spotykania się z przyjaciółmi (38 proc.).


Życie rodzinne w lepszej kondycji


Może wydać się zaskakujące, że mimo pandemii i nowych wyzwań, dla 63 proc. Polaków ostatni rok to czas, gdy czuli się zadowoleni ze swojego życia rodzinnego. Co czwarty z tej grupy zadeklarował wręcz, że spędzanie większej ilości czasu w domu poprawiło jego relacje rodzinne. Wiążę się z tym również fakt, że tylko 19 proc. badanych zadeklarowało, że konieczność łączenia pracy z domu z opieką nad dziećmi była dla nich uciążliwa i tylko 21 proc. – że niedogodna okazała się konieczność przejścia na pracę czy naukę zdalną. Restrykcje oraz związane z nimi ograniczenia miały również ogromny wpływ na nasze plany związane z przyszłością – aż połowa z nas przyznaje, że w czasie pandemii musiała zrezygnować ze spełniania swoich marzeń, realizowania pasji oraz osiągania celów, również zawodowych. Największym wyzwaniem jest jednak poprawa zdrowia fizycznego – aż 60 proc. respondentów czuje, że musi popracować nad swoją kondycją i zdrowiem - przede wszystkim, wracając do aktywności fizycznej. Co ciekawe, aż 40 proc. badanych deklaruje, że planuje kupić urządzenie elektroniczne, takie jak smartwatch czy smartfon, ponieważ uważa, że może to pomóc im zadbać o zdrowie i wrócić do formy.


Smartwatch pomocny w monitorowaniu zdrowia


Smartwatche Huawei wyposażone są w szereg funkcji, które mogą pomóc w powrocie do formy i zadbaniu o zdrowie. Urządzenia pozwalają monitorować poziom stresu, jakość snu, a także zadbać o kondycję dzięki licznym trybom sportowym pozwalającym dopasować trening do własnych preferencji, a także funkcji liczenia kalorii, mierzenia tętna czy zapisywania i analizowania wyników w aplikacji Huawei Zdrowie. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu modeli, dopasowanych do potrzeb – od smartwatchy z serii Watch GT 2 w wersji 46 mm i 42 mm, przez wersję premium – Watch GT 2 Pro, aż po fitnessowy zegarek Huawei Watch Fit. W czerwcu tego roku Huawei wprowadził na rynek pierwsze smartwatche, działające w oparciu o autorski system operacyjny HarmonyOS – serię Huawei Watch 3. Watch 3 Pro i Watch 3, które oprócz długiego czasu pracy na jednym ładowaniu, funkcji monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej, wyposażone są w nowe funkcje, w tym rozmowy głosowe eSIM. Pod koniec września Huawei uzupełnił portfolio o nowy model Watcha 3 na eleganckiej bransolecie – Huawei Watch 3 Elite. Smartwatch, od 28 września do 10 października, dostępny jest w zestawie z bezprzewodowymi słuchawkami Huawei FreeBuds 4i w rekomendowanej cenie detalicznej 1 999 zł.

 

Aby uzyskać więcej informacji odwiedź stronę Huawei Consumer Business Group: consumer.huawei.com/pl/.


O Huawei Consumer Business Group
Huawei jest jednym z czołowych producentów elektroniki użytkowej na świecie. Usługi i urządzenia Huawei dostępne są w ponad 170 krajach i korzysta z nich ponad 3 miliardy ludzi na całym świecie. Huawei Consumer Business Group (CBG), jedna z trzech grup biznesowych firmy, oferuje konsumentom w Polsce szeroką gamę produktów, które dzięki zaawansowanym technologiom, ułatwiają codzienne życie. Portfolio Huawei zawiera szeroki wachlarz produktów: smartfony, laptopy, tablety, monitory, smartwatche, opaski sportowe, bezprzewodowe słuchawki, głośniki, routery czy rozwiązania chmurowe. Od 2019 roku Huawei intensywnie rozwija swój autorski ekosystem Huawei Mobile Services oraz sklep z aplikacjami AppGallery, który w skali świata oferuje dostęp do ponad 141 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, w tym ponad 8000 aplikacji w języku polskim. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 550 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Firma ma ponad 30-letnie doświadczenie w tworzeniu technologii teleinformatycznych, a motto marki „Make it possible” jest gwarancją stałego wysiłku firmy w dostarczaniu użytkownikom na całym świecie najnowocześniejszych, innowacyjnych technologii, urządzeń i usług.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2