Platformy motywacyje

Motywacja pracowników w branży bankowej stanowić może wyzwanie dla wielu menedżerów. W końcu to właśnie pracownicy (np. Contact Center) i ich podejście do klienta, mogą diametralnie wpłynąć na wizerunek całej branży, jak i pojedynczych podmiotów. Czy istnieje rozwiązanie, które będzie zarówno kompleksowe, ale i elastyczne?


Możliwość wykorzystania w różnym kontekście biznesowym


Platforma motywacyjna może zostać wykorzystana w różnych typach Contact Center w bankach i firmach finansowych. - W przypadku Contact Center bezpośrednio zorganizowanego w firmie będą inne cele i zadania, niż w przypadku outsource’owanego Contact Center, które wykonuje tylko zlecenia dla banku - tłumaczy Aleksander Zaborowski, Business Development Manager w Innergo Systems. - Tu będą inne cele, a przede wszystkim inne procedury wewnętrzne. Dobrym przykładem jest platforma motywacyjna firmy One2Tribe. Można w niej ustawiać zadania i cele zgodne z polityką firmy docelowej i zapewnić model postępowania zgodny ze schematem nagród i modelowaniem – dodaje ekspert z Innergo Systems.


Trzy wymiary korzyści z trzech perspektyw


Zarówno na obszar motywacji, jak i na narzędzia technologiczne, które ten obszar wspomagają, możemy spojrzeć z trzech różnych perspektyw: pracownika, managera i firmy. Spójrzmy, jak to wygląda z każdej z nich:
1. z perspektywy pracownika: posiadanie osobistego trenera, który motywuje do pracy; natychmiastowa informacja zwrotna o postępach w pracy i nauce; możliwość uczenia się od najlepszych.
2. z perspektywy managera: efektywne narzędzie do realizacji celów; informacja on-line o postępach pracowników; szybki przekaz do zespołu i pracowników o nowych produktach, promocjach.
3. z perspektywy firmy: możliwość uruchomienia platformy w jeden dzień; merytoryczne wsparcie psychologa; dostarczanie wiedzy niezbędnej do efektywnego działania programu motywacyjnego.


Korzyści i efekty


Nowoczesne platformy motywacyjne stanowią narzędzie do zarządzania celami i zadaniami poprzez motywowanie pracowników. W procesie tworzenia wykorzystano całą aktualną wiedzę z zakresu zarządzania, psychologii i teorii zarządzania poprzez cele. Menedżerowie mają zatem skuteczne narzędzie do wdrażania rozwiązań, pracownicy do realizacji zadań zgodnie z wymaganiami, a firma do osiągania celów biznesowych i mierzenia skuteczności kampanii. Stosując platformę motywacyjną (np. One2Tribe) klienci:
- zwiększają swoje przychody,
- zmieniają zachowania swoich pracowników poprzez budowę nowych nawyków,
- podnoszą poziom wiedzy o usługach i produktach w zespole,
- zwiększają dystrybucję wiedzy pomiędzy pracownikami, ale także ilość spotkań,
- zwiększają sprzedaż w zakresie nowych produktów,
- zwiększają promocję dobrych nawyków sprzedażowych,
- przyspieszają realizację kluczowych KPI i wyznaczonych celów biznesowych,
- wzmacniają wiedzę o procesach sprzedaży w przedsiębiorstwie,
- zmniejszają rotację i absencję chorobową w swoich zespołach,
- odnotowują wzrost odpowiedzialności za wysoką jakość pracy w zespole,
- zwiększają transfer wiedzy pomiędzy pracownikami.
 
Korzystanie z platform motywacyjnych przynosi wymierne korzyści zarówno dla kadry zarządzającej, jak i pracowników. Każda ze stron ma szansę na realizację swoich celów, jednocześnie idąc w tym samym kierunku i wspierając realizację celu nadrzędnego – rozwoju i wzrostu całego przedsiębiorstwa.
 


W artykule wykorzystano materiały One2Tribe

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2