People & Planet

People&Planet

 

Texet i nasza planeta

Odzież, którą nosimy na co dzień, ma ogromny wpływ zarówno na środowisko naturalne i nasze zdrowie, jak i warunki pracy ludzi zatrudnionych w przemyśle włókienniczym na całym świecie. Dlatego producenci ubrań, którzy na każdym etapie ich wytwarzania kładą duży nacisk na kwestie związane z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością biznesu, należą do rzadkości.

 Texet Poland, będący częścią szwedzkiego koncernu New Wave Group, od lat zwraca uwagę na dodatkowy, niezwykle istotny aspekt biznesu, jakim jest ekologia, nawiązując przy tym do tytułu książki Mike’a Bernersa-Lee „There is No Planet B”. Kierując się  tą wartością, firma postanowiła wprowadzić do swojej oferty nową markę, mianowicie korporacyjną odzież ekologiczną Cottover. Składa się ona z aż 14 kolorowych produktów w podstawowym zakresie (bluza, polo, t-shirt, itd.), wykonanych z wysokiej jakości, proekologicznych materiałów (bawełna organiczna, poliester z recyklingu).

 Ekologiczność marki potwierdzają liczne prestiżowe certyfikaty, m.in. GOTS, Fairtrade oraz Nordic Swan Label. Symbole umieszczone na etykietach są powszechnie rozpoznawalne przez konsumentów na całym świecie, dzięki czemu wiedzą oni, że wybierając produkty tej marki, zminimalizują swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Marka Cottover to dopiero początek w strategii działania firmy Texet Poland, a jej dalszy kierunek opiera się na konsekwentnym wdrażaniu produktów przyjaznych środowisku. Dlatego w najbliższym czasie portfolio firmy rozszerzy się o kolekcję marki Printer Prime, która jest wykonana z organicznych i pochodzących z recyklingu materiałów.


Paweł Białas, Texet Poland Sp. z o.o.

 

Więcej informacji o odzieży ekologicznej oraz Texet Poland:


Strona marki Cottover


Uniform pracownika jako element budowania profesjonalnego wizerunku marki/firmy


Texet All Day Support


Texet Benelux

 

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2