Partner dopasowany do potrzeb

Jesteśmy największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentem materiałów wybuchowych oraz systemów inicjowania do użytku cywilnego. Nasza produkcja umiejscowiona jest w dwóch lokalizacjach - w Bieruniu i Krupskim Młynie. NITROERG S.A. to firma nowoczesna o globalnym zasięgu działania, która doskonali procesy produkcyjne, poszukuje nowych rozwiązań technologicznych oraz inwestuje w rozwój pracowników i  infrastrukturę.

 

nitroerg_logo_m_739

HISTORIA
Znaczącą pozycję na rynku opieramy na bogatych tradycjach. Fabryka w Bieruniu powstała w 1871 r., raptem cztery lata po wynalezieniu dynamitu przez Alfreda Nobla. Zakład w Krupskim Młynie rozpoczął działalność trzy lata później. Od tego czasu obie fabryki nieprzerwanie prowadzą produkcję. W 2006 r. połączyły się, tworząc jedną firmę - NITROERG S.A. Jej większościowy pakiet w 2011 r. zakupiła globalna spółka KGHM Polska Miedź S.A. – czołowy producent miedzi i srebra rafinowanego na świecie.

nowoczesne_produkty_1_m_313


PRODUKCJA
W naszej ofercie znajdują się wszystkie podstawowe materiały wybuchowe stosowane w szeroko pojętej technice strzelniczej. Drugą grupą produktów są systemy inicjowania: zapalniki elektryczne i nieelektryczne oraz komponenty do ich samodzielnego montażu. To pełen asortyment produktów przeznaczonych do stosowania we wszystkich rodzajach górnictwa, w tym również w  warunkach zagrożenia wybuchem metanu i pyłu węglowego. NITROERG S.A. oferuje  także  szeroką gamę lontów detonujących, znajdujących różnorodne zastosowanie w technice strzelniczej. Innym naszym  produktem jest NITROCET 50, dodatek do oleju napędowego, który podnosi jego liczbę cetanową.

NASZE RYNKI
W Polsce dostarczamy materiały wybuchowe do kopalń węgla kamiennego i brunatnego, kamieniołomów oraz jesteśmy głównym dostawcą dla KGHM Polska Miedź S.A. Nasze produkty wykorzystywane są także w pracach inżynieryjnych związanych z drążeniem tuneli czy wyburzaniem obiektów. Dziś - dzięki doświadczeniu i renomie, z powodzeniem zdobywamy  nowe rynki. Nasze produkty trafiają do ponad 40 krajów świata, nawet tak odległych jak Peru czy Australia. Dzięki kompleksowej modernizacji procesów produkcyjnych i technologii, posiadamy narzędzia, które umożliwiają dalszą ekspansję.


TRANSPORT WŁASNY
W branży materiałów wybuchowych wiele zależy od właściwej logistyki. Posiadamy nowoczesną flotę transportową, która umożliwia niezawodność dostaw oraz natychmiastową reakcję na potrzeby klienta.

usugi_strzaowe1_m_900


NITROERG SERWIS
Nasza spółka – NITROERG SERWIS - jest wyspecjalizowanym podmiotem funkcjonującym już od kilkunastu lat na rynku dostaw materiałów wybuchowych oraz usług wiertniczo-strzałowych do odkrywkowych zakładów górniczych. Posiada własną flotę specjalistycznych pojazdów do przewozu materiałów wybuchowych. Profesjonalne i bezpieczne wykonywanie kompleksowych usług wiertniczo-strzałowych gwarantuje doświadczona kadra inżynierska oraz dostęp do nowoczesnych narzędzi.


JAKOŚĆ
Współpracujemy  z szeregiem ośrodków naukowych i instytucji branżowych. Należymy do Federacji Europejskich Producentów Materiałów Wybuchowych oraz Międzynarodowego Związku SAFEX, zrzeszającego ponad 200 producentów Materiałów Wybuchowych z 50 krajów świata. Najwyższe wymagania jakościowe spełniamy dzięki unikalnym umiejętnościom technologicznym opartym na wieloletnich doświadczeniach zdobytych w zakładach w Bieruniu i Krupskim Młynie. W naszej firmie funkcjonuje zintegrowany system zarządzania obejmujący jakość, bezpieczeństwo informacji, ochronę środowiska oraz bezpieczeństwo i higienę pracy.


Biuro prasowe NITROERG S.A.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2