Odpowiedzialna farmacja

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM z Zakroczymia w ubiegłym roku obchodziło jubileusz 15-lecia swojej działalności. Wśród licznych nagród, którymi może poszczycić się firma, na szczególne wyróżnienie zasługuje tytuł Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma 2015.


df_2015_336

W ofercie firmy LEK-AM znajduje się kilkadziesiąt leków: zarówno Rx, OTC, jak i suplementy diety oraz dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkowane preparaty wykorzystywane są w wielu obszarach terapeutycznych, takich jak kardiologia, gastroenterologia, psychiatria, urologia, pulmonologia czy alergologia. Rok 2015 był szczególnie udany dla spółki, gdyż zakończył się ponad 15 proc. wzrostem sprzedaży w porównaniu do roku 2014. Duży udział w tym sukcesie miały przyjęte przed kilkoma laty kierunki rozwoju: wprowadzono szereg nowych produktów, wzmocniono wiele brandów, zdywersyfikowano ryzyko erozji cenowej.

Rok ubiegły był również wyjątkowy dla przedsiębiorstwa ze względu na szereg nagród, którymi firma została uhonorowana, zarówno w zakresie najwyższej jakości produktów, jak i ich innowacyjności. Szczególnym wyróżnieniem, którym LEK-AM może się poszczycić jest tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobra Firma 2015, który jest potwierdzeniem, że można z sukcesem rozwijać swoją działalność biznesową, będąc jednocześnie firmą społecznie odpowiedzialną. Kształtowanie pozytywnych relacji z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami, zaangażowanie społeczne, ochrona środowiska, sponsoring to główne filary działalności spółki w zakresie strategii CSR.

Na tym polu LEK-AM działa wielowymiarowo, zarówno w przestrzeni lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Priorytetowo traktowane są takie obszary, jak: mecenat sztuki, sponsoring sportu, wspieranie i rozwój nauk medycznych i farmaceutycznych przez współpracę z uniwersyteckim środowiskiem naukowym, partnerstwo merytoryczne przy projektach dedykowanych studentom. Działania spółki na rzecz potrzebujących pomocy to również dotacje finansowe i rzeczowe dla m.in. Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek” z Otwocka oraz dla jednej z misji i szpitala w Zambii. LEK-AM było również głównym sponsorem XV Charytatywnego Balu Dziennikarzy oraz pięciokrotnie Charytatywnego Balu Gwiazd Dobroczynności.

Spółka od lat prowadzi również działania na rzecz kultury i sztuki, angażując się w inicjatywy, które często bez zewnętrznego wsparcia nie miałyby szans na realizację. LEK-AM trzykrotnie był już sponsorem zachodniopomorskiego Festiwalu Sacrum Non Profanum, wystawy Arsenał Warszawa w Muzeum Niepodległości, jak również dofinansowuje produkcję filmową i teatralną. W zakresie sponsoringu sportowego, dotychczas dofinansowywał nie tylko męski zespół siatkarski AZS, ale również własne drużyny piłkarskie i koszykarskie, powołane wśród pracowników.
 

 

Joanna Chrustek, Joanna Jakoweńko

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2