Nestlé w "Sojuszu dla młodych"

W dniach 20-24 listopada 2017 roku Komisja Europejska po raz drugi zorganizowała wydarzenie promujące programy kształcenia zawodowego VET (ang. Vocational Education & Training). Drugi rok z rzędu Nestlé, w ramach „Sojuszu dla Młodych”, aktywnie uczestniczy w ponad 30 wydarzeniach i przedsięwzięciach odbywających się w 23 krajach Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Przy współpracy ponad 200 partnerów biznesowych, „Sojusz dla Młodych” dotrzymał swoich zobowiązań, oferując w zeszłym roku pracę oraz szanse na podwyższenie kwalifikacji dla ponad 90 000 uczniów.

W ramach zapoczątkowanego w 2014 roku „Sojuszu dla Młodych”, Nestlé zobowiązało się do stworzenia licznych inicjatyw, zapewniających wartościowe programy stażowe jak również zdobycie doświadczenia zawodowego. Wspólnie z innymi firmami, Nestlé motywuje swoich pracowników do otwartego dialogu i dzielenia się doświadczeniem z różnymi grupami społecznymi, w tym z osobami planującymi start na rynku pracy. Wśród praktycznych porad młodzi mogą znaleźć odpowiedzi na pytania jak np. skutecznie przygotować się do rozmowy o pracę oraz jak stworzyć dobre CV. Partnerzy „Sojuszu dla Młodych” są aktywnymi członkami Europejskiego Sojuszu na Rzecz Staży przy Komisji Europejskiej. Pełnią również rolę ambasadorów programów szkolenia zawodowego w całej Europie.

Marco Settembri, Szef Regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej w Nestlé tłumaczy – Od momentu startu „Sojuszu dla Młodych” w 2014 roku, Nestlé stworzyło ponad 760 dualnych systemów nauczania łączących praktyczne kształcenie zawodowe z edukacją szkolną i uniwersytecką. Jestem zadowolony z faktu, że od 2016 roku zaoferowaliśmy 90 000 miejsc pracy oraz staży i praktyk. Poza osiągnieciami w ramach „Sojuszu dla Młodych”, Nestlé jest postrzegane jako wyjątkowo atrakcyjny pracodawca. Szwajcarska firma plasuje się w światowej 5-ce liderów międzynarodowego rankingu Happy Trainees. Warto podkreślić, że w tym zestawieniu Nestlé jest najwyżej punktowaną firmą wśród producentów żywności i napojów. - Jestem bardzo dumny, że nasi praktykanci, stażyści i młodzi pracownicy postrzegają Nestlé jako atrakcyjnego pracodawcę i są zadowoleni z uzyskanego doświadczenia. Na koniec liczy się przecież to, czego się nauczyli podczas stażu czy praktyk. Jest to nasz wkład w ich rozwój – podkreśla Alfredo Silva, Szef HR na region Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej, Nestlé S.A.

Sukces inicjatywy w Europie był czynnikiem motywującym Nestlé do objęcia nią w 2016 roku innych regionów, co nadało jej globalny charakter, a także pozwoliło na zwiększenie zasięgu oddziaływania programu na cały nasz organizacyjny łańcuch dostaw. W połączeniu z kolejnym programem „Globalna Inicjatywa na Rzecz Zatrudniania” firma pragnie pomóc młodym na całym świecie w korzystaniu z możliwości ekonomicznych. We wrześniu 2017 roku Nestlé dołączyło do Globalnej Inicjatywy Godnej Pracy dla Młodych (ang. Global Initiative on Decent Jobs for Youth) – programu realizowanego przez Międzynarodową Organizację Pracy, którego celem jest zwiększenie szans zatrudnienia dla młodych.Biuro prasowe Nestlé Polska S.A.
   

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2