NCBR dla przyszłych nauczycieli

Dobra wiadomość dla studentów kierunków ze specjalnością nauczycielską. W budżecie nowego konkursu NCBR przeznaczono na ich rozwój 200 mln zł.


Poprawa jakości kształcenia na wszystkich szczeblach edukacji to jeden z warunków skoku rozwojowego naszej gospodarki. Dlatego reforma, którą przygotowujemy podniesie wymagania, którym muszą sprostać uczelnie kształcące przyszłych nauczycieli. Chcemy by od przedszkola, aż po studia, wiedza, którą nabywają najpierw dzieci, a następnie młodzież, była praktyczna i użyteczna – dlatego potrzebujemy doskonale wykwalifikowanej kadry – mówi wicepremier Jarosław Gowin, minister nauki i szkolnictwa wyższego.


Konkurs na programy kształcenia nauczycieli to kolejna inicjatywa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, agencji wykonawczej Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój konkurs ma na celu podniesienie kompetencji studentów, którzy zamierzają w przyszłości zostać nauczycielami. Dlatego o dofinansowanie będą mogły ubiegać się wyłącznie projekty realizowane na kierunkach studiów ze specjalnością nauczycielską. Co więcej muszą być opracowane w oparciu o wytyczne MNiSW dotyczące kształcenia nauczycieli przedszkolnych, wczesnoszkolnych oraz uczących przedmiotów na dalszym etapie edukacji szkolnej. – Konkurs dla nauczycieli to pierwsza inicjatywa NCBR, w ramach której przekażemy fundusze na rozwój przyszłych kadr systemu oświaty. Chcemy aby polska szkoła, na każdym etapie edukacji oferowała coraz więcej - zachęcała do nauki i dawała możliwości rozwoju – mówi prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.


O dofinansowanie mogą starać się szkoły wyższe publiczne i niepubliczne. Projekty powinny trwać od 24 do 60 miesięcy. Maksymalna wartość projektu zależna jest od wielkości uczelni i wynosi od 4 mln dla uczelni kształcących mniej niż 4 tys. studentów, aż do 12 mln dla największych uczelni, kształcących powyżej 12 tys. studentów. Średnia wartość wsparcia przypadająca na jednego uczestnika projektu nie może przekroczyć 30 tys. zł. Oznacza to, że z funduszy od NCBR może skorzystać nawet ponad 6,5 tys. osób.


Nabór wniosków w konkursie rozpocznie się 23 kwietnia i potrwa do 6 czerwca 2018 r. Więcej informacji na stronie NCBR.

 

Biuro prasowe NCBR

 

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2