Media Expert stawia na pracowników

Uwalnianie potencjału i rozwój pracowników to główne atuty strategii zarządzania kadrami, którą od lat realizuje popularna sieć handlowa Media Expert. Doświadczenie i unikalne know-how, jakie sieć wypracowała sobie przez ponad 15 lat na polskim rynku, umożliwia realizację autorskich rozwiązań w zakresie HR. Ich celem jest stworzenie przyjaznego miejsca pracy i warunków, w których pracownicy mogą realizować się również pozazawodowo. Sieć właśnie otrzymała tytuł Lider Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2017.

Tytuł Dobry Pracodawca 2017 sieć Media Expert otrzymała w uhonorowaniu standardów zarządzania kadrami. Nagroda jest przyznawana przez Kapitułę Ogólnopolskiego Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, realizwowanego pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Założeniem tego Programu jest docenianie jakości zarządzania kadrami oraz wdrażania ponadstandardowych rozwiązań, dzięki którym tworzy się przyjazne miejsca pracy.

Media Expert to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku RTV/AGD. Sieć tworzy obecnie 440 elektromarketów, a pracowników w żółto-czarnych koszulkach można spotkać aż w 330 polskich miastach. Warto jednak podkreślić, że Media Expert oprócz „włączania niskich cen” z powodzeniem, od lat, realizuje bardzo ciekawe, autorskie rozwiązania w zakresie zarządzania kadrami. O skuteczności tych działań może się przekonać ponad 7 tys. pracowników. Liczba ta z roku na rok rośnie, bowiem sieć konsekwentnie się rozwija, a poprzez racjonalną strategię ekspansji zwiększa zasięg sprzedaży i grono klientów. Jak zapewniają przedstawiciele sieci, pomimo skali zatrudnienia, wciąż kultywowane są wartości typowe raczej dla mniejszych biznesów, czy firm rodzinnych. – Przede wszystkim staramy się bardzo indywidualnie traktować wszystkich naszych pracowników. Słuchamy ich głosu i chętnie wspieramy inicjatywy, dzięki którym praca w Media Expert nie jest tylko pracą – jest okazją do budowania przyjaznych relacji, otwartości na świat i potrzeby drugiego człowieka, rozwijania swoich pozazawodowych pasji – mówi Grzegorz Tyluś, Dyrektor HR sieci Media Expert.

Potwierdzeniem tych słów są wdrażane programy pracownicze, których wspólnym mianownikiem jest gwarancja poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa zatrudnienia oraz zastąpienie koncepcji współzawodnictwa ideą współdziałania w zespole. Dzięki temu pracownicy chętniej budują wzajemne relacje i solidarnie realizują postawione cele. Ponadto, tworzy się interesujące ścieżki kariery oraz dostęp do licznych szkoleń, dzięki którym stale podnosi się kwalifikacje zawodowe każdego pracownika.

Sieć zachęca również do działalności charytatywnej. Funkcjonująca przy Media Expert Fundacja „Włącz się!” promuje w Polsce ideę wolontariatu pracowniczego. Wyzwala w pracownikach sieci ogromne, jak się okazuje, pokłady entuzjazmu i wolę niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Dzięki temu pracownicy wykazują lepszą organizację pracy, efektywniej definiują cele i priorytety. Najważniejszym jednak wskaźnikiem, który był impulsem do wdrażania programów wolontariatu w sieci Media Expert jest fakt, że prawie 75 proc. ankietowanych deklaruje, że dzięki wolontariatowi wzrosło ich poczucie zadowolenia z życia. W skali roku realizowanych jest nawet kilkadziesiąt tego typu projektów charytatywnych.Więcej informacji: www.kariera.mediaexpert.pl

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2