Konkurs "Yedzo Go!" rozstrzygnięty!

14 maja zakończył się konkurs główny 8. edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjalnych razem ze swoimi uczniami mieli przygotować specjalne wydarzenie, nawiązujące do zdrowego stylu życia. Nagrodą główną konkursu jest bon podarunkowy na sprzęt sportowy, gadżety programu „Żyj smacznie i zdrowo” oraz finał  organizowany w zwycięskich szkołach, które uświetni obecność znanego youtubera – Sheo!

18 maja odbyły się obrady jury konkursu „Yedzo Go!”, podczas których wyłonione zostały zwycięskie klasy 8. edycji programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Już w czerwcu zostaną zorganizowane w poszczególnych szkołach finały połączone ze specjalnym wydarzeniem Yedzo Show. W tej edycji konkursu zadaniem zgłoszonych do programu klas było zorganizowanie i przeprowadzenie relacji z wydarzenia społecznego nawiązującego idei Programu, a także specjalnie przygotowanej na potrzeby Programu gry edukacyjnej Yedzo. - Aby praca została uznana za konkursową należało także wziąć udział w jednym z trzech konkursów z cyklu „Smaczny i zdrowy posiłek” polegających na zaprojektowaniu Autorskiej Karty Dania do gry – mówi Katarzyna Zadka, dietetyk i ekspert programu „Żyj smacznie i zdrowo”. Jury oceniało w pierwszej kolejności jakoś nadesłanego zgłoszenia oraz zgodność z założonym regulaminem. Główne kryterium w ocenie stanowiły pomysłowość i oryginalność zorganizowanych wydarzeń społecznych oraz widoczne powiązanie z jedną z trzech kart wydarzeń z gry Yedzo – Bieg uliczny, Klasówka oraz Impreza. Dodatkowo punktowane były zgłoszenia, w których relacja została zamieszczona w mediach internetowych, na stronie szkoły lub w jej mediach społecznościowych, bądź instytucji lokalnych. Nagrodami dla szkół w konkursie "Yedzo Go!" jest bon na sprzęt sportowy na kwotę 15 000 zł, laptop, gadżety oraz zorganizowany przez Zespół Programu finał Programu z wieloma atrakcjami oraz wizytą ambasadora programu Sheo.

Najlepsi z najlepszych

Jury miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ wybrać mogli jedynie 5 najlepszych klas. Wszystkie prace konkursowe zaskakiwały pomysłowością oraz kreatywnością. - Cieszymy się, że tak dużo szkół wzięło udział w naszym konkursie, widać było, że zorganizowanie wydarzenia sprawiało wiele frajdy uczniom, ale też nauczycielom - mówi ekspert programu Katarzyna Zadka. Wśród wygranych szkół są: Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Fałkowie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Bpa. F. Jaczewskiego w Górkach - Grubakach, Zespół Oświatowy w Wiśniewie, Szkoła Podstawowa w Srocku. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim dziękujemy za cały wysiłek włożony w przygotowanie prac konkursowych. To właśnie dzięki takiemu zaangażowaniu program „Żyj smacznie i zdrowo” rocznie dociera do około 100 000 uczniów z całej Polski. Dzięki profesjonalnie przygotowanym materiałom edukacyjnym dzieci i młodzież otrzymują informację na temat prawidłowego żywienia, wartości odżywczych produktów, a także o idei niemarnowania jedzenia.

 

Biuro prasowe Nestlé Polska S.A.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2