Koniec lockdownu w Polsce

Wszystkie sklepy i punkty usługowe w galeriach handlowych znowu są w pełni otwarte. Podobnie sklepy meblowe i budowlane. Gastronomia w galerach handlowych może działać nadal z opcją na wynos lub na dowóz.

 

Wszystkie sklepy w centrach handlowych, a także meblowe i budowlane działają w reżimie sanitarnym. Gastronomia może działać w opcji na wynos lub w dostawie do połowy maja, od tego terminu zgodnie z zapowiedziami rządu klienci będą mogli korzystać z ogródków na zewnątrz obiektów. We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni.  W placówkach handlowych obowiązują limity: jedna osoba na 15 m kw. w sklepach do 100 m kw., oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.  Zostały też otwarte galerie sztuki i muzea tam limit to 1 osoba na 15 m kw. Identyczne standardy dotyczą miejsc kultu religijnego z rekomendacją odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu. Powróciła również nauka stacjonarna dla klas 1-3 w szkołach podstawowych z wymogami wietrzenia sal podczas przerw oraz dezynfekcji placówek w weekendy.

 

Rząd zapowiedział, że kolejnych dniach maja luzowane będą także inne obostrzenia. Będzie to możliwe jedynie wtedy, jeśli będzie utrzymany niski wskaźnik zakażeń koronawirusem. Nie będziemy musieli wówczas nosić maseczek na świeżym powietrzu (od 15 maja), otwarte zostaną restauracje (ogródki od 15 maja, gastronomia wewnętrzna od 29 maja), wszyscy uczniowie wrócą do szkół (od 29 maja), swoją działalność wznowią także kina, teatry, siłownie, kluby fitness oraz solaria (od 29 maja).

 

Źródło: businessinsider.com.pl


Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2