Jak zmotywować pracowników?Jak wskazało badanie „Zdrowie psychiczne w środowisku pracy”, pracownicy obecnie borykają się z takimi trudnościami, jak brak energii do działania (51,75 proc.), gorszy nastrój (50,31 proc.), mniejsza motywacja (48,77 proc.). Na dodatek aż 57 proc. z nich zgłasza potrzebę udziału w integracji firmowej. To zatem dobry moment na organizację wydarzeń w duchu team building, które wzmocnią motywację zespołu. A przy okazji pomogą w budowaniu wizerunku marki i skuteczności przyszłych rekrutacji.

Maszyna Goldberga

Czym jest tajemnicza maszyna? Maszyna Goldberga to wyjątkowy i widowiskowy event team-buildingowy. Tytułowa Maszyna to duży, składający się z wielu elementów i segmentów mechanizm. Zadaniem uczestników jest wspólna praca nad budową. Nie jest to jednak proste. Aby tego dokonać, potrzebne są duże pokłady kreatywności oraz współpracy zespołowej. Pracownicy trenują takie umiejętności jak sprawna komunikacja, czy kooperacja nie tylko wewnątrz drużyn, ale także z pozostałymi zespołami. To doskonałe narzędzie, które pozwoli wzmocnić więzi i motywację zespołu do realizacji późniejszych obowiązków firmowych.

Kryminalne zagadki

Zabawa w detektywów? Czemu nie! Np. Kryminalne zagadki Karkonoszy to gra scenariuszowa. W niezwykłej atmosferze z dreszczykiem uczestnicy będą musieli rozwiązać tajemnicę zbrodni, lub wymknąć się sprawiedliwości. To, co liczy się w tej zabawie to przede wszystkim logiczne myślenie, umiejętność kojarzenia faktów a także radzenia sobie ze stresem. Niezwykle ważne są też umiejętności komunikacyjne, każda z drużyn bowiem ma określony czas na osiągnięcie swoich celów. Podczas wykonywania zadań mamy zatem możliwość nie tylko wzmocnienia relacji między uczestnikami, ale także odkrycia dotychczas nie ujawnionego potencjału w niektórych z nich. Dobrze przeprowadzone warsztaty team buildingu to doskonały sposób by dowiedzieć się więcej o swoich pracownikach, odkryć ich ukryte talenty i wykorzystać mocne strony.

Turniej kulinarny

Gotowanie nieustannie jest na topie. Dowodzi tego nieustanna popularność programów kulinarnych, czy liczba blogów o gotowaniu. Turniej kulinarny to świetna zabawa team-buildingowa, łącząca rywalizację ze zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności. Wszyscy uczestnicy staną do walki w różnorodnych konkurencjach. Należą do nich np.: ślepy test smaku, ubijanie piany, picie soku z cytryny itp. Całość zabawy rozgrywać się będzie pod okiem profesjonalnego jury, które oceniać będzie i nagradzać zarówno najlepsze zespoły, jak i indywidualnych uczestników. Ważna będzie praca zespołowa, szybkość i precyzja, a także pomysłowość.

Igrzyska firmowe

Jeśli pracownicy lubią zdrową rywalizację, z pewnością spodoba im się idea igrzysk firmowych. Uczestnicy zmierzą się ze sobą w różnorodnych konkurencjach indywidualnych i zespołowych. A jakich? W programie może być m.in. gra w piłkę w workach, strzelanie z procy, wyścig na skrzyniach czy "ślepa" skakanka. Pracownicy będą musieli wykazać się doskonałą komunikacją, zręcznością i precyzją.

Team buiding wpływa na rekrutację?

Team building może wpłynąć na skuteczność prowadzonej rekrutacji. W jaki sposób? Zadowolony i zmotywowany pracownik stanie się ambasadorem marki, rozpowszechniając pozytywne opinie na jej temat. A jak pokazało badanie przeprowadzone przez GoldenLine.pl aż 63 proc. kandydatów szuka informacji o wybranych firmach w serwisach internetowych z opiniami o pracodawcach. 51 proc. badanych z kolei uważa, że to znajomi stanowią cenne źródło informacji o firmie. Natomiast 49 proc. respondentów przeszukuje fora dyskusyjne w celu znalezienia opinii o pracodawcy. Czy warto zatem inwestować w zadowolenie obecnych pracowników? Odpowiedź jest prosta. Zdecydowanie tak. Zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdy tak wiele firm bezskutecznie poszukuje nowych pracowników.

Dodatkowe korzyści


Jeśli myślisz o organizacji eventu typu team building, pomysły to jedno. Warto uświadomić sobie jakie inne korzyści może przynieść team building? Poniżej małe podsumowanie kilku z nich:
• Ukryte talenty odkryte podczas rozmów na imprezach integracyjnych poza biurem mogą być cenne dla firmy, a nawet pomóc w wyznaczeniu nowej ścieżki działania.
• Ćwiczenia budowania zespołu mogą być świetnym sposobem na uczynienie menedżerów bardziej dostępnymi.
• Kiedy zespół wraca z wyjazdu integracyjnego, energia w biurze może się zmienić, nadając kulturze firmy porywający wstrząs.
Wyjazdy integracyjne dają pracownikom możliwość łączenia się w zespoły z innymi działami i poznawania ich ról.

 Foto: Kurier Nakielski

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2