Nowe opakowania w Tesco

Tesco wprowadza na sklepowe półki świeże soki i smoothie, których opakowania wykonane są w 30 proc. i 50 proc. z r-PET – ponownie przetworzonego plastiku. To kolejny krok sieci w ograniczaniu wpływu opakowań plastikowych na środowisko.


 

Chłodzone soki i smoothie Tesco są już dostępne w nowej, odmienionej formie. Zmiana, choć na pierwszy rzut oka niezauważalna dla klienta, niesie za sobą większe korzyści dla środowiska. Butelki w opakowaniach 250 ml oraz 1 l wykonane są w 30 proc. z odzyskanego materiału, natomiast butelki 750 ml posiadają w składzie opakowania 50 proc. plastiku z recyklingu. Używany w produkcji materiał r-PET to poliester produkowany ze zużytych plastikowych opakowań, głównie butelek po napojach. Dzięki temu wykorzystywany w produkcji materiał pochodzi z już przetworzonych odpadów, a dodatkowo nadaje się do ponownego wykorzystania, przyczyniając się do tworzenia idei obiegu zamkniętego.


Zmiana receptur opakowań soków i smoothie Tesco oznacza rocznie ponad 9 ton mniej plastiku w skali kraju.Jak wynika z analiz PlasticsEurope [1], w 2017 roku w Europie wyprodukowanych zostało aż 64,4 milionów ton opakowań plastikowych. Spośród nich 7,4 proc. przypada na opakowania PET. Jak pokazują badania, z każdym rokiem zwiększa się świadomość odnośnie wpływu opakowań na środowisko. W latach 2006 - 2016 nastąpił wzrost recyklingu opakowań plastikowych aż o 74 proc. - Chcemy pomagać naszym klientom dokonywać świadomych i odpowiedzialnych wyborów. Jak wcześniej deklarowaliśmy, będziemy zmniejszać wpływ opakowań  na środowisko. Nowa oferta soków i smoothie jest tego najlepszym przykładem  – mówi Michał Sikora, rzecznik prasowy Tesco. Na początku roku Tesco zobowiązało się, że do 2025 roku wszystkie opakowania produktów marki własnej będą możliwe do recyklingu bądź ponownego wykorzystania, a wcześniej - do końca 2020 roku, ze składów opakowań Tesco zostaną wyeliminowane materiały nienadające się do przetworzenia. Firma chce także ograniczać skalę odpadów opakowaniowych w sklepach. Tesco będzie również rozwijać współpracę z detalistami, producentami i ekspertami z obszaru opakowań, aby wspólnie maksymalizować skalę odzysku, przetwarzania i ponownego wykorzystania materiałów.


Biuro prasowe Tesco Polska Sp. z o.o.

 

 

[1] Żródło: raport Plastic Europe „Tworzywa sztuczne – fakty 2018r.” https://www.plasticseurope.org/pl/resources/publications/619-plastics-facts-2018

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2