O czym marzą Polacy?

Ponad 90 proc. Polaków deklaruje, że ma marzenie, które zamierza zrealizować. Blisko jedna trzecia z nas marzy o stabilizacji finansowej, a 17 proc. deklaruje, że chce spędzać więcej czasu z rodziną. Wraz z wiekiem napotykamy na coraz więcej przeszkód na drodze do realizacji naszych celów, ale aż 58 proc. ankietowanych twierdzi, że nigdy nie zamierza się poddać. Tak wynika z raportu opracowanego przez Bridgestone, Globalnego Partnera Olimpijskiego, w ramach kampanii „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko”.

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy*, przeprowadził badanie, którego celem było ustalenie jakie marzenia i pragnienia mają Polacy oraz co najczęściej staje na drodze do ich realizacji.

O czym marzymy?

 
Aż 92 proc. Polaków zadeklarowało, że ma przynajmniej jedno marzenie, a 74 proc. z nas uważa, że ważne jest, aby je realizować. Trzy największe marzenia Polaków to: stabilizacja finansowa (32 proc.), spędzanie większej ilości czasu z rodziną (17 proc.) oraz prowadzenie zdrowszego i aktywniejszego życia (15 proc.). Co ciekawe, kariera nie jest tym, o czym marzą ankietowani i jedynie 5 proc. badanych deklaruje, że ich marzeniem jest sukces zawodowy. - Cieszę się, że tak duża liczba Polaków ma marzenia i dąży do ich realizacji nie zważając na przeszkody. Historie takie jak moja - sportowca który po ciężkiej kontuzji, latach walki i wyrzeczeń wrócił do rywalizacji na najwyższym światowym poziomie - pokazują jak ważne jest to, aby wierzyć w siebie, swoje możliwości i konsekwentnie dążyć do celu. Jeżeli jeszcze go nie mamy, to teraz jest idealny czas, aby to zmienić – początek roku sprzyja takim decyzjom – mówi Karol Bielecki, ambasador kampanii "PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko".

Co staje nam na drodze?

 
Mamy marzenia, ale nie zawsze udaje nam się je spełniać. Blisko 70 proc. Polaków napotyka przeszkody na drodze do ich realizacji. Przeważnie są to problemy natury finansowej (44 proc.), słabe zdrowie (25 proc.) lub brak czasu (23 proc.) i najczęściej zmagamy się nie z jedną, a wieloma trudnościami. Trzydziestolatkowie są grupą, która najczęściej rezygnuje z podążania za swoimi marzeniami (28 proc.), jednak im robimy się starsi, tym wytrwalej dążymy do celu. Aż 58 proc. ankietowanych deklaruje, że nigdy nie rezygnuje z walki o marzenia.

Co nas motywuje?

 
Jak pokazały wyniki badań zleconych przez Bridgestone, przeszkody, jakie napotykamy na drodze, staramy się przezwyciężyć własnymi siłami. Ponad 1/3 z nas deklaruje również, że w chwilach słabości szuka wsparcia wśród najbliższych. Natomiast dla 68 proc. ankietowanych największą motywacją do działania są ich własne dzieci, a w dalszej kolejności przyjaciele. Ważnym czynnikiem w walce o marzenia są dla nas niezwykłe historie innych ludzi, które inspirują 37 proc. badanych.

 

Kampania „PODĄŻAJ ZA MARZENIAMI, bez względu na wszystko” jest prowadzona w ramach Globalnego Partnerstwa Olimpijskiego i skupia się na historiach byłych i obecnych olimpijczyków opowiadających o swoich, często wyboistych, ścieżkach do realizacji najwyższych celów. Jej założeniem jest dopingowanie ludzi w każdym wieku, o różnych zdolnościach i pasjach do odnalezienia siły, która pozwoli im podążać za marzeniami i pokonywać przeszkody pojawiające się na ich drodze. W Polsce kampania ma trzech ambasadorów – każdy z nich ma wyjątkową i osobistą historię tego, jak pokonał przeszkody na drodze do realizacji marzeń. Są nimi: olimpijka i brązowa medalistka mistrzostw Europy w biegu na 800 metrów - Joanna Jóźwik, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 i złoty medalista Mistrzostw Świata Lahti 2017 - Maciej Kot oraz srebrny i brązowy medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej i król strzelców Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 - Karol Bielecki.  

Badanie ankietowe zostało przeprowadzone przez Light Speed w imieniu Bridgestone w 7 krajach w Europie (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Polska i Belgia) na reprezentatywnej dla kraju próbie osób w wieku powyżej 18 lat. Dodatkowe informacje o kampanii dostępne są pod adresem: www.podazajzamarzeniami.pl.

 

Biuro prasowe Bridgestone Polska


* Na podstawie sprzedaży opon w 2016 r. Źródło: Tire Business 2017 – Global Tire Company Rankings [Rankingi globalnych producentów opon]

Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2