Tomasz Broniowski, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A.


Tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności z jednej strony dowodzi, że podążamy właściwą ścieżką, że umiemy słuchać i wspierać, z drugiej zaś oznacza zobowiązanie do jeszcze większej troski o ludzi, zabytek, środowisko naturalne.


Kopalnia Soli „Wieliczka” liczy sobie ponad 700 lat i odpowiedzialność ma w genach - bez niej kilkuwiekowa nieprzerwana historia byłaby niemożliwa. Kopalnia od zawsze stanowi kluczowy element wielickiego pejzażu: nie tylko jako ceniony pracodawca, ale też źródło tradycji budujących górniczą tożsamość Wieliczki oraz jej mieszkańców.


Zabytkowa kopalnia łączy etos minionych wieków ze współczesnością, z potrzebami lokalnej społeczności, która, podobnie jak w czasach książąt i królów, w naturalny sposób skłania się ku solnemu przedsiębiorstwu. Niwelujemy skutki przemysłowej działalności, zabezpieczamy zabytkowe wyrobiska, na różne sposoby udostępniamy podziemne dziedzictwo, a wszystko po to, by móc kolejnym pokoleniom przekazać bezcenną kopalnię wraz ze świadomością jej unikalnej roli w kształtowaniu różnorodnych sfer ludzkiego życia.


wieliczka_gala_1920

Tomasz Broniowski, Dyrektor Biura Spółki Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. odbiera stauetkę 
Lidera Społecznej Odpowiedzialności podczas Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności, 
17 listopada 2017 r, Krynica-Zdrój
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2