Carrefour docenia dostawców

Dobiegła końca 8. edycja kampanii Autodiagnostyk, w której dostawcy marki własnej Carrefour prezentują swoje unikalne rozwiązania CSR. 21 września, podczas obrad jury konkursu, eksperci wybrali laureatów kolejnej edycji kampanii, która w 2018 roku przebiegała pod hasłem „Wyzwanie dla dostawców w zakresie innowacyjności”.

Kampania Autodiagnostyk opracowana przez Carrefour, ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju wśród dostawców marki własnej i umożliwienie im oceny ich działań w tym zakresie. Każda odsłona kampanii skupia się na jednym ze wskazanych przez Carrefour obszarów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tegorocznej  edycji kampanii przedsiębiorcy mogli zgłaszać w konkursie swoje innowacyjne rozwiązania CSR w łańcuchach dostaw oraz innowacje w procesie produkcyjnym i produktach.

- Autodiagnostyk, który przez Grupę Carrefour jest realizowany od 2005, a przez Carrefour Polska - od 2010 roku, od samego początku, w każdej kolejnej odsłonie kampanii skupia się na innym obszarze tematycznym, który jest związany ze strategią CSR naszej firmy, ale też jest odpowiedzią na aktualne trendy i potrzeby społeczne – mówi Barbara Kowalska, Dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju Carrefour Polska. – W tegorocznej edycji zaprosiliśmy dostawców marki własnej do zaprezentowania swoich innowacji. Przedsiębiorcy przedstawili inicjatywy, które poprzez innowacyjne rozwiązania mogą wpłynąć na zwiększenie konsumpcji zdrowych produktów, czy zoptymalizować proces produkcji w taki sposób, by nie naruszać równowagi pozyskiwania surowców i ograniczyć produkcję odpadów – dodaje Barbara Kowalska. Dostawcy biorący udział w kampanii, prezentowali realizowane przez siebie projekty w ramach jednej z trzech kategorii: Produkt, Proces produkcyjny, Łańcuch dostaw. Spośród nadesłanych propozycji, które przeszły weryfikację zewnętrznych audytorów, najlepsze 9 przeszło do ostatniego etapu – oceny jury, w którym zasiedli niezależni eksperci i przedstawiciele Carrefour odpowiedzialni za CSR.

W gronie jurorów znaleźli się: prof. nadzwyczajny dr hab. Bolesław Rok, Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, Marzena Strzelczak, Dyrektorka Generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Małgorzata Greszta, Partner Zarządzający CSR Consulting oraz dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Communications Manager Fundacji PlasticsEurope Polska. Z ramienia Carrefour projekty konkursowe oceniali: Robert Noceń, Sekretarz Generalny i Barbara Kowalska, dyrektor ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju. Spośród finałowych projektów jury wybrało zwycięzcę, który otrzyma miesięczną kampanię promocyjną w sklepach sieci. Uroczyste ogłoszenie wyników będzie miało miejsce w październiku  podczas  dorocznego Spotkania Dostawców Marki Własnej Carrefour.

 

Biuro prasowe Carrefour Polska Sp. z o.o.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2