Tornister pełen uśmiechów

Kredki, zeszyty, farby i linijki - to niezbędny zestaw ucznia na początek roku szkolnego. Z myślą o potrzebujących dzieciach, których rodzice nie mają możliwości zakupu niezbędnych przyborów, Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Włączają się w nią sklepy Carrefour na Śląsku. W ramach inicjatywy na przełomie sierpnia i września w wybranych hipermarketach sieci w Sosnowcu i Jaworznie odbędą się zbiórki artykułów szkolnych.

W sklepach, wolontariusze zbierać będą artykuły szkolne takie jak: zeszyty, piórniki, bloki, kredki, czy farby. Z zebranych materiałów zostaną przygotowane wyprawki, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Do akcji może przyłączyć każdy, kto podczas zakupów w sklepach Carrefour zechce dołożyć do swojego koszyka przybory szkolne i przekazać je wolontariuszom Caritas Diecezji Sosnowieckiej, którzy będą zbierali dary do koszy ustawionych w pobliżu kas. Zbiórki odbędą się w Sosnowcu (27 sierpnia - 1 września) i Jaworznie (31 sierpnia - 1 września).

Sieć Carrefour wspólnie z Caritas pragnie pomóc potrzebującym dzieciom rozpocząć nowy rok szkolny z plecakiem pełnym potrzebnych materiałów i pomocy edukacyjnych, dlatego po raz kolejny dołączył do akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Jej celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez wyposażenie kilkudziesięciu tysięcy wyprawek dla najuboższych dzieci i młodzieży lub zakup i przekazanie gotowych wyprawek szkolnych. Do tej pory udało się przygotować blisko 150 000 wyprawek!

Carrefour Polska, w ramach realizacji strategii odpowiedzialnego biznesu aktywnie wspiera organizacje pozarządowe działające na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wyrównywania szans, przeciwdziałania marnotrawstwu, czy też promocji zdrowego stylu życia. W działalność charytatywną angażuje się zarówno centrala firmy, jak i sklepy sieci Carrefour w całej Polsce. W ramach współpracy z lokalnymi społecznościami, Carrefour wspiera także hospicja, domy dziecka, przedszkola i szkoły znajdujące się w pobliżu sklepów sieci na terenie całego kraju.


Biuro prasowe Carrefour Polska Sp. z o.o.

 

 

tornister_700

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2