Wakacyjne zwyczaje Polaków

Serwis prezentmarzen.com realizując badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków”* zapytał 1083 respondentów czy w trakcie urlopu potrafią oderwać się od pracy? Aż 66 proc. zadeklarowało, że zdecydowanie tak, 22 proc. przyznało, że zabiera ze sobą laptopa i od czasu do czasu pracuje, a 12 proc. nie potrafi na urlopie oderwać się od służbowych obowiązków.
 
Jak pokazały wyniki badania serwisu, co trzeci Polak na letnim wypoczynku spędzi w tym roku do 7 dni, 24 proc. skorzysta z 10-dniowego urlopu, a 22 proc. nigdzie nie wyjedzie. Spośród 1083 respondentów, 28 proc. zamierza letni wypoczynek spędzić tylko w kraju, 35 proc. najchętniej nad morzem, a 27 proc. podróżując po Polsce. Ponad połowa Polaków niezależnie czy wybierze się na krajowe czy zagraniczne wakacje, organizuje urlop samodzielnie, a 16 proc. chętnie dołączy do wyjazdu planowanego przez rodzinę lub przyjaciół. Jeśli już zdecydujemy się na oderwanie od pracy, to coraz częściej stawiamy na aktywny wypoczynek. Jak wynika z opinii 43 proc. respondentów badania, czas urlopu to czas szaleństw. Dlatego coraz więcej Polaków deklaruje również chęć spróbowania podczas letniego wypoczynku sportów ekstremalnych. Taką możliwość rozważa aż 42 proc. zapytanych, a 21 proc. jest zdecydowania za.

- Coraz więcej Polaków decyduje się na aktywny wypoczynek podczas urlopu, dlatego rośnie zainteresowanie niestandardowymi i ciekawymi atrakcjami, takimi jak na przykład lot motolotnią, Flyboard czy Bubble Football. Z roku na rok Polacy przeznaczają na letni wypoczynek związany ze sportem, rekreacją i realizacją marzeń coraz większe budżety. Nawet jeśli spędzają wakacje w kraju, to szukają w miejscu wypoczynku ciekawych i oryginalnych rozrywek. Aktywny urlop pozwala na regenerację organizmu i pomaga złapać dystans zarówno do życia zawodowego, jak i prywatnego – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu prezentmarzen.com.

Podczas urlopu największą wagę przywiązujemy do atrakcyjności turystycznej miejsca – 29 proc. wskazań oraz możliwości skorzystania z lokalnych rozrywek – 38 proc. odpowiedzi. Dla 24 proc. respondentów równie ważny jest komfort i wygoda zakwaterowania. Ponad 66 proc. zapytanych przez serwis Prezentmarzeń potrafi na urlopie całkowicie oderwać się od służbowych obowiązków, 22 proc. od czasu do czasu zdalnie pracuje, a 12 proc. cały czas sprawdza służbowe maile i odbiera służbowe telefony. Dla 37 proc. zapytanych urlop jest sposobem na regenerację, a dla 29 proc. odpoczynkiem od codziennych obowiązków. Według 14 proc. urlop to przede wszystkim sposób na odcięcie się od pracy. Psychologowie od lat alarmują o nieumiejętności postawienia granicy między życiem zawodowym i prywatnym, która dotyka coraz większą liczbę pracujących osób. Pomimo czasu przeznaczonego na wypoczynek służący regeneracji fizycznej i psychicznej, wciąż towarzyszy nam stres - co zastaniemy po powrocie z urlopu do pracy. Dlatego tak istotny jest pomysł na aktywny urlop bez nudy, korzystanie z różnych form aktywności, uprawianie sportów, które dodają energii i pomagają złapać dystans do życia. Spośród 1083 respondentów badania „Wakacyjne zwyczaje Polaków” 46 proc. deklaruje, że na letni wypoczynek wydaje do 3 000 zł, 27 proc. do 2 000 zł, a 19 proc. do 4 000 zł. Tylko 8 proc. zapytanych na wakacje wydaje powyżej 4 000 zł. Ponad połowa zapytanych Polaków (54 proc.) finansuje swój wyjazd na urlop z oszczędności, 35 proc. z bieżących zarobków, a 11 proc. zapożycza się.


Biuro prasowe portalu prezentmarzen.com*Badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków” zostało zrealizowane przez serwis prezentmarzen.com na próbie 1083 respondentów w lipcu 2018. Badanie zostało zrealizowane w formie ankiety online.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2