"Bądźmy razem" - Biedronka i Caritas

20 maja br. w Rzeszowie rozpoczęła się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka. W ramach rodzinnego świętowania w plenerze organizatorzy przygotowali występy zespołów wokalnych, pokazy taneczne i przedstawienia teatralne, a także dmuchane place zabaw dla maluchów. Pikniki potrwają do 24 czerwca br.

Na pierwszym z cyklu pikników „Bądźmy razem” w Rzeszowie przygotowano występy artystyczne lokalnych zespołów tanecznych i muzycznych. Na rzeszowskim rynku wystąpią m.in. Akademia Tańca Nowoczesnego – „Roztańczone Nutki”, Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” z Młodzieżowego Domu Kultury, a także artyści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Na scenie zagrały zespoły muzyczne ALEX oraz KLANG. Można było przejechać się bryczką i wziąć udział w pokazie motocykli. Na dzieci czekał szereg gier i konkursów z nagrodami o tematyce zdrowotnej. Uczestnicy mogli także spróbować przepysznej papieskiej kremówki.

- Tegoroczne festyny rodzinne „Bądźmy razem” odbędą się w dwudziestu lokalizacjach, w różnych częściach Polski. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w pikniku otrzymają słodkie niespodzianki. W tym roku sieć przygotowała łącznie 70 tys. paczek. Wydarzenie jest już tradycją – w tym roku przypada jego 13. edycja. Niezmiennie też cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród maluchów. Wspólnie spędzony czas, warsztaty artystyczne czy rywalizacja sportowa mogą być dobrą okazją do zacieśnienia więzi rodzinnych oraz edukacji poprzez zabawę. Biedronka chętnie wspiera lokalne przedsięwzięcia jak te, organizowane w ramach pikników i jako Partner Strategiczny, angażuje się finansowo oraz logistycznie w ich organizację – mówi Anetta Jaworska–Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Każda Caritas diecezjalna zaprezentuje indywidualny program wydarzenia. Terminy festynów rodzinnych w poszczególnych miastach wyglądają następująco:
20 maja – Rzeszów
26 maja – Działdowo, Myślęcinek, Starogard Gdański
27 maja – Leszczawa Dolna, Wieliczka, Warszawa (Stadion Legii)
30 maja – Sosnowiec
1 czerwca – Ełk, Szczecin
2 czerwca – Rokitno, Tczew
3 czerwca – Barnimie k. Drawna
4 czerwca – Legnica
5 czerwca – Łódź
8 czerwca – Radom  
9 czerwca – Ptaki k. Nowogrodu
17 czerwca – Jodłówka, Łańcut
24 czerwca – Ostrów Tumski

Wieloletnia współpraca sieci Biedronka z Caritas


Biedronka wspiera Caritas już od 12 lat. W tym czasie wspólnie zrealizowaliśmy wiele inicjatyw, przekazaliśmy m.in. ponad 1,5 mln paczek podopiecznym Caritas. Biedronka jest również głównym partnerem „Spiżarni Caritas” – programu polegającego na odbieraniu niesprzedanych, ale wciąż nadających się do spożycia produktów ze sklepów i przekazywania ich potrzebującym. W marcu tego roku wprowadziliśmy nowy program społeczny skierowany przede wszystkim do seniorów. Jego głównym elementem jest karta „Na codzienne zakupy”, którą można dokonać płatności w naszych sklepach. Programem zostało objętych 5 tysięcy osób w całej Polsce.

Współpraca z Caritas realizuje Cele Zrównoważonego Rozwoju, ustanowione przez ONZ w 2015 r.: cel 4. „Jakościowa edukacja” oraz cel 17. „Partnerstwa na rzecz celów”.


Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2