Grupa Atlas w gronie laureatów konkursu IPMA


Konkurs Polish Project Excellence Award, organizowany z inicjatywy International Project Management Association Polska, honoruje najbardziej spektakularne osiągnięcia w dziedzinie praktycznego zarządzania projektami. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się Grupa Atlas – srebrny finalista konkursu.

Idea skutecznego zarządzania

XIX Konferencja IPMA Polska, wydarzenie gromadzące osoby promujące idee zarządzania projektami zarówno w Polsce, jak i na świecie odbyła się w dniach 17-18 listopada w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji, połączonej z rozstrzygnięciem konkursu na najlepiej zarządzane projekty, były kompetencje integrujące wiedzę i doświadczenie. Wśród niemal 300 uczestników spotkania nie zabrakło także przedstawicieli trzech spółek Grupy Atlas – Atlasa i Izohanu z Polski oraz Taifuna z Białorusi.  

Kompetencje profesjonalistów


Grupa Atlas wyróżniona została w konkursowej kategorii projekty inwestycyjne. Realizacją, która zdaniem Jury zasłużyła  na srebrne wyróżnienie, jest Budowa Zakładu Produkcyjnego Pap Hydroizolacyjnych dla spółki Taifun w Grodnie (Republika Białorusi). W planowanie, projektowanie i realizację tej inwestycji zaangażowano członków zarządów trzech wyżej wymienionych spółek Grupy oraz zespół pracowników odpowiedzialnych za inwestycje, produkcję, marketing i sprzedaż. Szefem zespołu projektowego był Dyrektor ds. Inwestycji w Atlasie Rafał Lisik. Dzięki zgłoszeniu do konkursu IPMA Polska i ostatecznie uzyskanemu srebrnemu medalowi, z inwestycyjnym sukcesem Grupy Atlas mogli się zapoznać nie tylko polscy, ale także licznie zgromadzeni na konkursowej konferencji zagraniczni menadżerowie i specjaliści od zarządzania projektami. Wręczenie nagród w polskiej edycji konkursu, połączone było w tym roku z finałem międzynarodowym, więc na jednej scenie stawali autorzy najlepszych projektów z krajów europejskich, a także z Chin, Korei Południowej, Nepalu, Australii, Mauritiusu czy Meksyku. - Srebrne wyróżnienie przyznane Grupie Atlas to dowód, że nasze inwestycje doceniane są nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Dostarczenie wysokiej jakości produktów Grupy Atlas nie byłoby możliwe bez odpowiedniego przygotowania i dynamicznego zarządzania zakładami produkcyjnymi wchodzącymi w skład Grupy. Takie zarządzanie, w przypadku naszej firmy, prowadzone jest już od pierwszych etapów inwestycji – powiedział dr Henryk Siodmok, Prezes Zarządu Grupy Atlas.

Zagraniczna inwestycja

Uruchomiona wiosną 2016 r. fabryka wyrobów bitumicznych na Białorusi to kolejna zagraniczna inwestycja Grupy Atlas. Jej powstanie to efekt długofalowej strategii rozwoju i konsolidacji wiedzy, a także umiejętności kreatywnego wykorzystywania potencjału wszystkich spółek. Rolą zakładu produkcyjnego w Grodnie jest rozwój asortymentu i wzmocnienie ugruntowanej pozycji Taifuna – lidera rynku chemii budowlanej na Białorusi. Portfolio marki w dużej mierze oparte jest o szeroki asortyment wyrobów cementowych, a teraz także bitumicznych. Podczas produkcji i montażu grodzieńskiej linii do wyrobu  bitumicznych materiałów rolowych wykorzystano dotychczasowe doświadczenie Grupy Atlas z zakładów Izohanu w Gdańsku i Jaśle. Rozwiązania techniczne i projektowe, a także technologiczne i innowacyjne podejście pozwoliło na osiągnięcie mocy produkcyjnej 40 tys. m2 na dobę. Długa na niemal 80 m linia produkcyjna zamontowana została w hali o powierzchni 4 tys. m2, w której znajduje się również część magazynowa. - 25 lat na rynku, ponad 20 zakładów produkcyjnych wchodzących w skład Grupy Atlas to doświadczenie, które zmusza nas do prowadzenia wielopoziomowych inwestycji na najwyższym poziomie. Kompleksowa koordynacja i właściwe zarządzanie pozwoliły ukończyć budowę Zakładu w Grodnie już po upływie 19 miesięcy. Solidne tempo pracy było możliwe tylko dzięki efektywnemu zarządzaniu inwestycją. Jesteśmy zbudowani faktem, iż nasza praca została doceniona i nagrodzona – powiedział dr Tomasz Skalski, Wiceprezes Zarządu Grupy Atlas ds. Operacyjnych.

 

Biuro prasowe Grupy Atlas

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2