Compensa wspiera ratownictwo

Wiosna w Compensie to działania na rzecz pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. W kwietniu firma zorganizowała wśród swoich pracowników kolejną już akcję krwiodawstwa, została także sponsorem wydarzenia „Motoserce”. Ponadto ubezpieczyciel wspiera ratownictwo z wykorzystaniem motoambulansów jednocześnie oferując taką możliwość swoim klientom.

Compensa już od dłuższego czasu aktywnie działa na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach, a także usprawnienia procesu udzielania pomocy w razie wypadku. Także w tym roku firma angażuje się w szereg inicjatyw, zarówno edukacyjnych, jak i promujących ratownictwo motocyklowe, czy honorowe krwiodawstwo. - Podejmowane przez nas aktywności wpisują się w strategię działania Compensy i są zgodne z naszymi wartościami – zdrowiem i bezpieczeństwem. Chcemy promować zarówno odpowiedzialne i bezpieczne poruszanie się pod naszych drogach jak i działać na rzecz ratownictwa powypadkowego. Szybkie udzielenie pomocy jest często kluczowe jeśli mówimy o ratowaniu życia – mówi Karolina Tworzydło, Dyrektor Departamentu Marketingu i PR w Compensa TU Vienna Insurance Group.

Pakiet Motocykle i wsparcie ratownictwa motocyklowego

Dzięki rozwojowi ratownictwa motocyklowego osoby poszkodowane w wypadkach mają szansę otrzymać szybką pomoc od ratowników poruszających się motoambulansami wyposażonymi w sprzęt ratowniczy. Compensa wspiera ten rodzaj udzielania pomocy jednocześnie oferując taką możliwość swoim klientom. Przy zakupie ubezpieczenia motocyklu klient może dobrowolnie przekazać 5 lub 10 zł na rzecz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska. Compensa podwaja tę kwotę i dokłada w ten sposób cegiełkę do zwiększenia ilości motoambulansów na polskich drogach.

Oddaj krew kto może

Compensa ma świadomość, jak kluczowa dla osoby poszkodowanej w wypadku może być szybka transfuzja krwi. Już od czterech lat pracownicy Towarzystwa biorą udział w akcji krwiodawstwa pod hasłem „Oddaj krew kto może”. W tym czasie odbyło się 6 edycji, podczas których pracownicy Centrali i warszawskiego Oddziału Compensy, oddawali krew. Do tej pory w inicjatywę krwiodawstwa zaangażowało się blisko 200 pracowników, którzy łącznie oddali już ponad 71 litrów krwi. - Monitoring stanów magazynowych w poszczególnych centrach krwiodawstwa nie pozostawia złudzeń, że angażowanie się w honorowe dawstwo krwi jest ważne i potrzebne. Obecnie niemal każde z 21 regionalnych centrów zgłasza zapotrzebowanie na krew – dodaje Karolina Tworzydło.  

Compensa sponsorem Motoserca

Ponadto, w ramach wspierania honorowego krwiodawstwa, firma została sponsorem wydarzenia „Motoserce”, które miało miejsce w Grodzisku Mazowieckim. Akcje Motoserce są organizowane w różnych miastach Polski i za granicą, a ich celem jest propagowanie idei oddawania krwi. Podczas każdego wydarzenia prowadzona jest zbiórka krwi wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku podczas imprezy Grodzisku Mazowieckim udało się pobrać krew od 36 dawców, a więc zebrano ponad 16 litrów.


Biuro prasowe Compensa TU Vienna Insurance Group

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2