Carrefour wspiera Dzień Chorego

Z okazji Światowego Dnia Chorego, w sobotę 15 lutego Caritas organizuje bezpłatne badania w Poradni Specjalistycznej na terenie szpitala przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Wydarzenie wspiera Carrefour, który ufundował poczęstunek dla wszystkich przybyłych.

 


Wsparcie Dnia Chorego to kolejna wspólna inicjatywa szczecińskich sklepów Carrefour i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, które współpracują m.in. w ramach programu „Dożywianie z Carrefour”. Dzięki wsparciu Carrefour, 170 pacjentów, którzy tego dnia skorzystają ze zorganizowanych przez Caritas konsultacji, otrzyma suchy prowiant. Wiele osób spędzi w Poradni cały dzień, dlatego Carrefour postanowił zadbać o komfort wszystkich przybyłych i ufundował kanapki, owoce, słodycze i wodę mineralną. Pacjenci będą mogli skorzystać z porady lekarzy różnych specjalizacji – kardiologa, okulisty, neurologa, laryngologa, dermatologa, chirurga naczyniowego, ortopedy, reumatologa i endokrynologa.


Placówki Carrefour aktywnie działają na rzecz zdrowia mieszkańców Szczecina i okolic. W czerwcu 2013 roku w Galerii Gryf, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce”, odbyły się bezpłatne badania, z których skorzystało blisko sto osób. Celem kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które wciąż są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów. W 2013 roku akcja „Zadbaj o swoje serce” odbyła się 12 razy w centrach handlowych Carrefour na terenie całego kraju.


Sklepy Carrefour w Szczecinie od wielu lat podejmują liczne inicjatywy i działania na rzecz społeczności lokalnej, m.in. przekazują żywność dla instytucji lub osób potrzebujących oraz wspierają podopiecznych trzech świetlic Caritas zlokalizowanych na terenie Szczecina. W roku 2013 placówki sieci wsparły takie instytucje jak PCK, Urząd Miasta Szczecina, Dom Kultury Słowianin, Przedszkole nr 74 w Szczecinie, Fundacja Matio wspierająca osoby chore na mukowiscyzodozę, Straż Miejska w Szczecinie, czy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

 

Źródło: Biuro Prasowe Carrefour Polska

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2