Carrefour wsparł "Godzinę dla ziemi"

Carrefour Polska po raz kolejny wziął udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. 24 marca w symbolicznym geście troski o planetę na 60 minut przygasło oświetlenie w kilkudziesięciu hiper- i supermarketach sieci.


W ramach ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi” w sobotę 24 marca o 20:30 w sklepach sieci Carrefour w całym kraju przygasły światła. W wybranych hiper- i supermarketach została  wyłączona część neonów, logotypów na elewacji budynków oraz oświetlenie parkingów. Zmniejszone zostało oświetlenie sal sprzedaży, pomieszczeń socjalnych, magazynów, zredukowana została także wydajność systemów wentylacyjnych. Ponadto, sklepy ograniczyły pracę pieców i innych urządzeń produkcyjnych.


Poprzez przygaszenie światła w sklepach, Carrefour chce zachęcić swoich pracowników i klientów do udziału w tej znanej na całym świecie ekologicznej akcji społecznej. „Godzina dla Ziemi” przekonuje do zmiany codziennych nawyków i podkreśla, że każdy ma wpływ na otoczenie. Znaczenie dla stanu środowiska naturalnego mają nawet drobne czynności, takie jak zgaszenie światła przy wyjściu z domu, wyłączenie urządzeń elektrycznych zamiast pozostawianie ich w trybie uśpienia czy też zakręcanie wody w kranie podczas mycia zębów.


Carrefour jako międzynarodowa sieć podejmuje globalny wysiłek na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Grupa Carrefour zobowiązała się do ograniczenia emisji CO2 o 40 proc. do 2025 r. oraz o 70 proc. do 2050 r., w porównaniu z poziomem z 2010 r. Aby tego dokonać, firma planuje ograniczenie zużycia energii o 30 proc. do 2025 r. m.in. poprzez wachlarz rozwiązań proekologicznych wprowadzanych w sklepach. Carrefour Polska, w ramach realizowanego od kilku lat programu „STOP Marnotrawstwu”, ogranicza zużycie energii, stosuje proekologiczne rozwiązania w sklepach (energooszczędne oświetlenie LED i przyjazny środowisku system chłodniczy, wykorzystujący CO2), optymalizuje transport oraz wykorzystuje odnawialne źródła energii, m.in. korzysta w wód termalnych do obniżania i podwyższania temperatury powietrza w obiektach handlowych.


Ponadto, jednym z filarów globalnej polityki biznesu odpowiedzialnego społecznie Grupy Carrefour jest ochrona bioróżnorodności. W tym obszarze Carrefour Polska przeciwdziała wylesianiu w ramach inicjatywy STOP Deforestacji, chroni dobrostan zwierząt m.in. poprzez plan wycofania z oferty jaj z chowu klatkowego do 2025 r. oraz rozwija sieć „Pszczelich hoteli”, której celem jest pomoc w ochronie pszczół w środowisku miejskim.


„Godzina dla Ziemi” została zorganizowana przez WWF po raz jedenasty. Na całym świecie światła zgasły z myślą o ochronie planety. W Polsce oświetlenie zostało wyłączone w geście solidarności z ideą ochrony najcenniejszych fragmentów Puszczy Karpackiej i ustanowienia Turnickiego Parku Narodowego.


Biuro prasowe Carrefour Polska Sp. z o.o.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2