"Bezpiecznie z Profi Credit" - II edycja

Spotkaniem w szkole podstawowej w Pisarzowicach zainaugurowana została akcja „Bezpiecznie z Profi Credit” mająca na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz w trakcie imprez masowych wśród uczniów. To już druga edycja wydarzenia – w pierwszej udział wzięło ponad 2,5 tys. dzieci. W tym roku akcja została rozszerzona o nowe województwa i obejmie w sumie 7 powiatów w województwach małopolskim i śląskim. Do tej pory odbyły się już 2 z zaplanowanych 24 spotkań w ramach akcji.


Tegoroczna edycja akcji „Bezpiecznie z Profi Credit” to cykl 24 spotkań, podczas których najmłodsi będą mieli okazję poznać zasady uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym, sposoby na to, jak być widocznym na drodze oraz reguły zachowania podczas sportowych imprez masowych. Uczniowie dowiedzą się także jaki wpływ na ich bezpieczeństwo ma zdrowy styl życia, aktywność ruchowa i utrzymanie właściwej formy fizycznej. – Cieszymy się, że zainaugurowana przez nas w ubiegłym roku akcja doczekała się drugiej odsłony – mówi Jarosław Czulak, dyrektor marketingu Profi Credit Polska S.A. – Problem zbyt niskiej świadomości zasad bezpiecznego poruszania się w obrębie drogi cały czas istnieje,  o czym świadczy chociażby zainteresowanie szkół naszym projektem – już w kilka dni po ogłoszeniu zapisów na tegoroczną edycję mieliśmy komplet uczestników. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się rozszerzyć akcję. W tym roku oprócz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego spotkania odbędą się również w szkołach na terenach powiatu pszczyńskiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego.  Mamy nadzieję, że tak jak ubiegłoroczna edycja wydarzenia, w której w trakcie 12 spotkań udział wzięło 2,5 tys. uczniów, tak i tegoroczna okaże się sukcesem – dodaje.


Blisko 300 uczniów ze szkoły podstawowej w Pisarzowicach uczestniczyło w pierwszym spotkaniu w ramach tegorocznej akcji „Bezpiecznie z Profi Credit”. W jego trakcie, policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach oraz przedstawiciele WORD-u z Bielska-Białej przybliżali zasady uczestnictwa pieszych w ruchu drogowym, sposoby na to, jak być widocznym na drodze, oraz reguły zachowania podczas sportowych imprez masowych. Uczniowie z Pisarzowic mieli również okazję bliżej poznać siatkarki BKS PROFI CREDIT, Julię Nowicką oraz Olivię Różański. Zawodniczki chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i wyczerpująco odpowiadały na pytania dzieci dotyczące zdrowego stylu życia oraz utrzymania właściwej kondycji fizycznej. – Ćwiczymy dwa razy dziennie, rozgrywamy mecze, sporo podróżujemy – przybliżała Nowicka, nowa rozgrywająca bielskiej drużyny. – Treningi potrafią być wyczerpujące, ale siatkówka to nasza pasja – przekonywała Olivia Różański. Wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe oraz ulotki o bezpieczeństwie, a podczas konkursów dzieci miały okazję zdobyć dodatkowo odblaskowe worki na buty oraz książki przybliżające bogatą historię BKS-u. Spotkanie zakończył wspólny mecz siatkarski z udziałem dzieci i zawodniczek BKS PROFI CREDIT. W ramach akcji „Bezpiecznie z Profi Credit” zaplanowanych jest 24 spotkań w szkołach podstawowych na terenie województwa śląskiego oraz małopolskiego. Pierwsze, inauguracyjne, odbyło się w Pisarzowicach, a następne kilka dni później w Przeciszowie. Kolejne spotkanie zaplanowane jest w szkole w Cisownicy. Akcja „Bezpiecznie z Profi Credit” potrwa to maja przyszłego roku.

 

Biuro prasowe Profi Credit Polska S.A.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2