Bezpieczne ferie z PZU

„Jak bezpiecznie przygotować się do ferii zimowych” – pod takim hasłem PZU Zdrowie przeprowadziło akcję edukacyjną w sześciu trójmiejskich placówkach oświatowych: przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych oraz młodzieżowych klubach sportowych. Akcja miała na celu promocję zdrowego trybu życia oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu w okresie wolnym od zajęć szkolnych.

Podczas zajęć, blisko 400 dzieci dowiedziało się jak rozpoznać zagrożenie i w jaki sposób reagować w niebezpiecznych dla życia sytuacjach. Pod okiem ratowników medycznych uczestnicy zajęć przeszli kurs udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów i aparatów AED (Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych). Każdy mógł wziąć udział w symulowanej akcji ratowania życia,  wykonać sztuczne oddychanie czy opatrzyć ranę poszkodowanego. Dodatkowo rehabilitanci sportowi pokazali dzieciom jak prawidłowo przygotować się do uprawiania sportów zimowych oraz zabezpieczyć przed mrozem i jego skutkami.

Na zakończenie zajęć wszystkie placówki, w których przeprowadzono akcję, otrzymały apteczki ścienne, a uczestnicy szkoleń maseczki do resuscytacji w formie podręcznych breloków, które można mieć cały czas przy sobie. Akcje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a osoby w nich uczestniczące wykazały ogromne zaangażowanie. Za przeprowadzenie akcji odpowiadała gdańska placówka PZU Zdrowie: Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne Revimed.


Biuro prasowe Grupy PZU


 

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2