Aktualności

26.10.2018 r. w Katowicach odbyło się Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności. Podczas wydarzenia wręczyliśmy nagrody Programów Najwyższa Jakość QI 2018 oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2018.
Grupa TAURON to około 25 tysięcy pracowników. W najbliższej dekadzie po pracownikach odchodzących na emerytury może pojawić się luka kompetencyjna sięgająca aż 4,5 tysiąca fachowców.
„Programista pilnie poszukiwany”, „zatrudnię informatyka od zaraz”, „dam pracę specjaliście IT” – tego typu ogłoszenia pojawiają się ostatnio coraz częściej. Uwidacznia to rosnące zapotrzebowanie na pracowników z branży informatycznej.
Już 80 kobiet korzysta z programu „Mama pracuje” uruchomionego w TAURONIE. Spółka prowadzi specjalny program skierowany do obecnych oraz przyszłych mam zatrudnionych w firmie.
Jak wynika z danych przedstawionych w raporcie OLX Praca Know How 2019 aż 25 proc. badanych pracodawców uważa, że w 2018 r. znalezienie odpowiednio wykwalifikowanego pracownika produkcji było trudniejsze niż rok wcześniej.
To się nazywa miłość do sportu! Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelkowie w woj. pomorskim po już raz kolejny udowodnili, że dzień bez aktywności fizycznej to dla nich dzień stracony.
Pracownik przebywający na zwolnieniu chorobowym jest zobowiązany przez prawo do wykorzystywania go zgodnie z przeznaczeniem, co może być przedmiotem kontroli zleconej przez pracodawcę.
RODO – cztery litery, które jeszcze nie tak dawno wiązały się z pytaniami i wątpliwościami. Jak sytuacja wygląda dzisiaj, gdy minął rok od obowiązywania regulacji? Co działa, a co jeszcze wymaga poprawy – ocena branży zarządzania wierzytelnościami.
Choć przeciętna Polka jest lepiej wykształcona niż przeciętny Polak, to mężczyznom łatwiej znaleźć pracę i wspiąć się na najwyższe stanowiska. Sytuacji kobiet na europejskich rynkach pracy przyjrzał się portal ALEO.com.
Nie ulega wątpliwości, że odpowiednia praca stanowi jeden z najważniejszych filarów dobrego samopoczucia człowieka. Bardzo ważne jest, zarówno dla pracodawcy, jak i dla pracownika, aby odpowiedni człowiek zajmował odpowiednie stanowisko.
Wiosna w Compensie to działania na rzecz pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. W kwietniu firma zorganizowała wśród pracowników kolejną już akcję krwiodawstwa, została także sponsorem wydarzenia „Motoserce”.
Ile zarabiają wolni strzelcy w Polsce? Jakie usługi świadczyć, aby uzyskiwać wysokie wynagrodzenia? Jakie doświadczenie i stażem trzeba posiadać, aby skutecznie pozyskiwać klientów?
Poprawne funkcjonowanie firmy jest uzależnione od odpowiedniej komunikacji prowadzonej w przedsiębiorstwie. Wciąż jednak nowe osoby przychodzące do pracy, spotykają się ze starymi modelami komunikowania.
Wysokie zaangażowanie wśród pracowników to niezwykle ważny element funkcjonowania każdej firmy. O tym, co najbardziej mobilizuje do działania niektórzy mówią wprost, inni nie chcą lub nawet nie potrafią dokładnie określić, co ich motywuje.
Dobrze skonstruowana ochrona zdrowotna może być nieocenionym wsparciem dla firmy i szansą na zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa.
Głównym powodem stresu według 37 proc. Polaków jest praca. Ponad 50 proc. z nas uważa, że należymy do najbardziej zestresowanych narodów w Europie. Wysoki poziom stresu to przede wszystkim efekt zbyt szybkiego tempa życia.
Proekologiczne inicjatywy i działania podejmowane przez Polaków sugerują wciąż bardzo ograniczoną wiedzę z zakresu ekologii – tak wskazuje badanie przeprowadzone przez Gumtree Polska.
Deficyt kadrowy na Pomorzu sięga 8700 wakatów, które czekają na obsadzenie. Jednocześnie ponad 60 proc. kandydatów w regionie nie szuka aktywnie pracy, ale z chęcią odpowiada na spersonalizowane oferty.
Informacje zwrotne nie mogą być tylko przykrym obowiązkiem wykonywanym od czasu do czasu, bo już ponad 2/3 polskich pracowników uważa, że mają znaczny wpływa na ich jakość pracy. Tymczasem wiele firm wciąż jeszcze tak do tego podchodzi.
Czy jest sposób, aby trafnie zidentyfikować osoby o wysokim potencjale i niosące firmie wyłącznie same korzyści? Dr Robert Hogan, wybitny amerykański psycholog wskazał cechy osobowości, na które należy zwrócić uwagę podczas rozmów kwalifikacyjnych.
TAURON od kilku lat sukcesywnie wdraża koncepcję work-life balance, która zakłada równowagę miedzy pracą, a życiem prywatnym.
Choć to wciąż wynagrodzenie jest dla Polaków najważniejszym czynnikiem świadczącym o atrakcyjności danego miejsca pracy, to w porównaniu z poprzednimi latami odsetek osób, które wskazują ten aspekt jako istotny spada.
Pierwszy w Polsce aparat „Carpe diem” trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Urządzenie zwane nerkosercem będzie ratować życie najmniejszych pacjentów z ciężką niewydolnością nerek.
Rośliny w biurze to nie tylko coraz częściej spotykany element designu, ale przede wszystkim realne korzyści dla zdrowia pracowników. Zieleń produkuje tlen i oczyszcza powietrze ze szkodliwych związków, uspokaja i polepsza koncentrację.
Energetycy TAURONA po raz kolejny przeprowadzili ze strażakami wspólne kompleksowe ćwiczenia akcji ratowniczych, by jeszcze sprawniej nieść pomoc w sytuacjach kryzysowych.
Rekrutacja nowego pracownika do dobrze funkcjonującego zespołu to duże wyzwanie. Według raportów z badań przeprowadzonych metodą Hogan Assessment Systems, właściwie zrekrutowany pracownik jest o ok. 50 proc. bardziej wydajny w pracy.
„Pora zadbać o zdrowie” to tegoroczne hasło prozdrowotnego programu Biedronki, za pośrednictwem którego sieć przypomina swoim pracownikom, jak ważne są badania profilaktyczne.
Tesco wprowadza na sklepowe półki świeże soki i smoothie, których opakowania wykonane są w 30 proc. i 50 proc. z r-PET – ponownie przetworzonego plastiku. To kolejny krok sieci w ograniczaniu wpływu opakowań plastikowych na środowisko.
Carrefour Polska, jako pierwsza sieć handlowa wielkiej dystrybucji, został sygnatariuszem polskiego paktu na rzecz zrównoważonego wykorzystywania tworzyw sztucznych.
W samym tylko marcu pensje w gospodarce urosły o 4,3 proc. Ekonomiści spodziewali się dużo więcej. Do rekordu z grudnia zabrakło 110 zł – informuje Money.pl
Uwzględnienie potrzeb klientów w oparciu o posiadane zasoby i jednoczesne spełnianie próśb pracowników dotyczących grafiku, to stałe wyzwanie Contact Center Menedżerów. Czy umiejętne powiązanie wszystkich tych aspektów jest możliwe?
Po tym, jak do Polski z ciepłych krajów powróciły bociany, rodzimi turyści udają się w odwrotnym kierunku. Sprzyja temu fakt, że wykorzystanie 7 dni urlopu na przełomie kwietnia i maja przekłada się w tym roku na aż 16-dniowy wypoczynek.
Carrefour Polska kontynuuje rozwój nowego modelu współpracy z polskimi producentami warzyw i owoców – z początkiem kwietnia sieć podpisała łącznie 15 kontraktów farmerskich.
50 milionów euro kary nałożono na Google we Francji za nieprzejrzystość procedur amerykańskiego giganta. Prawie milion złotych grzywny otrzymała polska firma, administrująca danymi osobowymi.
Według danych laboratorium FortiGuard, tylko w trzecim kwartale 2018 r. liczba unikalnych wariantów złośliwego oprogramowania wzrosła aż o 43 proc. Odnotowano także zwiększenie o 32 proc. liczby rodzin tych szkodliwych narzędzi.
Obecnie media cały czas informują o szeregu uchybień i cyberataków, które nie oszczędzają nawet największych światowych gigantów – udowadniając tym samym, że ofiarą cyberprzestępstwa może paść dziś każdy. Jak się przed nimi obronić?
Od września 2018 roku szkoły i przedszkola biorą udział w trzeciej edycji programu edukacyjnego „Od uprawy, do potrawy”. W ramach bezpłatnego programu nauczyciele mogą zabrać dzieci na „Ekspedycję smaków”.
Według danych NBP w Polsce pracuje około 1,2 mln Ukraińców, z czego większość na podstawie wizy związanej z oświadczeniem pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi.
W ramach projektu „Go Agri Bio”, realizowanego przez Społeczny Instytut Ekologiczny, opracowany został specjalny portal, który stanowi kompendium wiedzy na temat procesu konwersji. Działania te finansowane są z grantu Fundacji Carrefour.
Wędrówki Nordic Walking, Cykl Warsztatów Rękodzielniczych czy Szkolenia dla osób 40+ z pisania blogów – w ciągu 3 lat trwania popularnego programu grantowego „Decydujesz, pomagamy” Tesco Polska wsparło aż 1 190 projektów społecznych.
W prywatnej korespondencji mailowej trafiamy na wiadomości wzbudzające nasze podejrzenia. Nauczyliśmy się traktować je jak spam i kasujemy bez otwierania. Mniej zachowawczy jesteśmy w pracy.
W Polsce jest blisko 2,3 mln mikrofirm, z czego 2/3 to samozatrudnieni przedsiębiorcy. Jako główną barierę dla prowadzonej działalności wskazują m.in. rosnące koszty pracy i wysokie podatki.
Stosowanie krótkotrwałej motywacji pracowników to duże wyzwanie dla kadry zarządzającej. Działania oparte na tego rodzaju motywacji skupiają się na stałym utrzymaniu niskiej rotacji pracowników.
43 proc. Polaków deklaruje, że pracuje za dużo (1), a blisko co drugi z powodu natłoku innych obowiązków rezygnuje z chwili tylko dla siebie (2). W zabieganej codzienności nie dziwi więc to, że szukamy rozwiązań dostosowanych do naszych możliwości.
Dzięki uzdolnionym pracownikom firmy zarabiają i odnoszą sukcesy. Ich zdolności pozwalają zdobywać przewagę nad konkurencją. Jak dbać o tych najbardziej utalentowanych i wydajnych, by jak najdłużej chcieli być częścią zespołu?
Rozumiemy, że nasze codzienne działania mają realny wpływ na środowisko, jednak nasza aktywność w tym zakresie sprowadza się do tych najbardziej podstawowych praktyk, przede wszystkim o podłożu ekonomicznym.
Nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na idealne biuro. Nawet pozornie najlepszy, najbardziej atrakcyjny i innowacyjny projekt architektoniczny, nie sprawdzi się, jeśli nie będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb danej organizacji.
Nie ma jednego, uniwersalnego przepisu na idealne biuro. Nawet pozornie najlepszy, najbardziej atrakcyjny i innowacyjny projekt architektoniczny, nie sprawdzi się, jeśli nie będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb danej organizacji.
TAURON wyposażył swoje budynki w ponad 100 defibrylatorów AED. Te małe urządzenia, które ratują życie po nagłym zatrzymaniu krążenia, zostały umieszczone w miejscach, gdzie pracuje największa ilość osób.
Cyberprzestępcy są w stanie w krótkim czasie wykraść z firmowej sieci znaczące ilości cennych danych. Zrozumienie tego, jak przebiega cyberatak i jakie podatności są wykorzystywane przez hakerów, może zminimalizować ryzyko.
Budimex – największy polski generalny wykonawca inauguruje kolejny program praktyk studenckich na 2019 rok. Czego studenci marzący o karierze budowlanej mogą spodziewać się w jubileuszowej dziesiątej edycji?
W Ministerstwie Środowiska trwają pracę nad rozszerzeniem opłaty recyklingowej. Polscy urzędnicy zamierzają wprowadzić ją na wszystkie foliowe reklamówki - zarówno cienkie, jak i grubsze – podaje Money.pl
Już po raz drugi Biedronka i Caritas Polska wspólnie wesprą potrzebujących seniorów. Ponad 6600 osób powyżej 60. roku życia, znajdujących się w trudnej sytuacji, będzie otrzymywać miesięcznie 150 zł na zakupy w Biedronce.
Produkcja przemysłowa, transport i logistyka oraz handel detaliczny i hurtowy to branże, które w drugim kwartale bieżącego roku będą zatrudniać najwięcej nowych pracowników. Największe szanse na znalezienie nowej pracy będą w Polsce południowo-zachodniej.
Znalezienie sposobu na jednoczesne motywowanie wszystkich pracowników jest niemożliwe. Grupa ta jest niejednolita, a jej członkowie posiadają zbyt zróżnicowane umiejętności i staż pracy.
Ponad 80 proc. polskich uczniów korzysta z urządzeń mobilnych przynajmniej raz dziennie. Czy smartfon może być dla dzieci narzędziem do nauki? Nowa gra SugarBuster pozwala przenieść zdrowe nawyki z wirtualnego świata do prawdziwego życia.
Ogłoszono zwycięzców programu „Decydujesz, pomagamy”! Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprze 375 najciekawszych inicjatyw społecznych. Od 2016 roku, w ciągu pięciu edycji programu, sieć handlowa wsparła aż 1 190 projektów społecznych.
Często pojawiają się na rynku nieoczekiwanie, bez większego szumu medialnego. Ich spektrum jest bardzo szerokie – pomagają uczyć ratowników medycznych, ratują ludzkie życie w górach, a nawet mogą leczyć nasze choroby.
Kobiety zarabiają mniej, mimo że są lepiej wykształcone. Jest ich więcej, ale w wieku produkcyjnym dominują jednak mężczyźni. Różnice występują nie tylko w pensjach, ale również w bezrobociu i aktywności zawodowej, czy obejmowanych stanowiskach.
Jeżeli młody człowiek zarabia bardzo dużo, to dla niego zapewne Ministerstwo Finansów przygotuje jakiś pułap, żeby uniknąć nadużyć - mówił we wtorek premier, pytany czy będzie jakiś pułap w przypadku zerowego PIT dla osób do 26. roku życia.
29294. Właśnie tyle zdobytych głosów wystarczyło Fundacji Akceptacja z Poznania, by wygrać IV edycję programu „Decydujesz, pomagamy” w swoim regionie i zdobyć grant na realizację projektu.
Innowacje to koło napędowe dzisiejszej gospodarki – pozwalają zmienić lub ulepszyć istniejące rozwiązania, co zwykle przekłada się na różnego rodzaju korzyści.
Jakimi biurami firmy kuszą młodych, zdolnych ludzi? W jakich miejscach chcą pracować? Trudności z pozyskaniem i utrzymaniem utalentowanych ludzi sprawiają, że oczekiwania pracowników stały się dla firm ważnym kryterium przy wyborze lokalizacji biurowej.
Rekrutacja utalentowanych osób nie jest gwarancją zbudowania zespołu odnoszącego sukcesy. Aby go stworzyć, należy znać czynniki, które wpływają na dynamikę pracy, rozwój umiejętności przywódczych i skuteczność pracowników jako grupy.
Około 1600 bocianich par wybrało energetyczne słupy TAURONA na miejsca swoich gniazd. Dla energetyków oznacza to, że pod koniec zimy, zanim ptaki powrócą do Polski, trzeba sprawdzić ich stan gniazd, oczyścić je lub wynieść na specjalne platformy.
Gra na tablecie, czy smartfonie zamiast standardowej listy pytań podczas rekrutacji początkowo może wydawać się czymś zabawnym, a nawet absurdalnym. W rekrutacji warto jednak wykorzystać niebanalne metody selekcji.
Zwiększenie kosztów uzyskania przychodu albo stworzenie nowej ulgi w PIT dla pracujących. Takie dwie propozycje minister finansów według portalu Gazetaprawna.pl trafiły już na biurko premiera.
Choć w styczniu średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wzrosło w porównaniu do stycznia 2018 r. o 7,5 proc., to jego poziom wyniósł 4931,8 zł, a więc był niższy o 6,5 proc. niż grudniowe 5274,95 zł.
Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” organizują kolejną edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 160 uczestniczek, z których blisko 70 proc. podjęło na nowo pracę zawodową.
Ponury chłopak w koszuli w kratę, spędzający dnie przed ekranem komputera czy ekstrawertyk lobbujący za luźną i swobodną atmosferą w pracy? Kim jest dzisiejszy pracownik IT? Czego oczekuje i jak go przekonać do zmiany zawodowej?
Contact center to nie tylko pracownicy stacjonarni, ale też coraz częściej zdalni, jak np. handlowcy czy przedstawiciele. System ich pracy jest dużo trudniejszy do monitorowania, co sprawia, że analiza ich działań jest znacznie trudniejsza.
Globalny rynek finansowania społecznościowego odnotuje w bieżącym roku ponad 140 proc. wzrostu. Co wpływa na dynamiczne wzrosty w tej branży i czym jeszcze zaskoczą nas platformy crowdfundingowe w 2019 roku?
Rok 2018 obfitował w szereg uchybień bezpieczeństwa danych osobowych, w tym gigantyczne wycieki informacji, których konsekwencją były niekiedy wielomilionowe kary.
Czasy, w których pracownik był wyłącznie narzędziem w rękach pracodawcy i posłusznie wykonywał powierzone mu obowiązki odchodzą do lamusa. Aż 92 proc. Polaków chce mieć wpływ na działania HR i rozwój firmy.
„Mam przyjaciela energetyka” to pierwsza w Polsce książeczka dla dzieci przybliżająca tajniki codziennej pracy energetyków. Jej głównym bohaterem jest elektromonter Adam, który zabiera czytelników w podróż po świecie „prądu”.
Ponad 90 proc. Polaków deklaruje, że ma marzenie, które zamierza zrealizować. Blisko jedna trzecia z nas marzy o stabilizacji finansowej, a 17 proc. deklaruje, że chce spędzać więcej czasu z rodziną.
Otwarte przestrzenie, w których dzisiaj najczęściej pracujemy zmniejszają efektywność i narażają na stres. W nowoczesnych projektach biur zmienia się wobec tego podejście do koncepcji open space i stawia na rozwiązania służące pracownikom.
Relacje z szefami stanowią jeden z czynników, które wpływają na zadowolenie z codziennej pracy. Stereotyp mówi, że Polacy lubią narzekać na przełożonych. A jednak - badania Pracuj.pl pokazują, że specjaliści są zwykle zadowoleni z tych relacji.
Jeśli firma chce mieć ciągły i zrównoważony rozwój, musi stale poszerzać swoją ofertę. Jednakże wprowadzenie innowacji rynkowej to niemałe wyzwanie. Wg badań Nielsena aż 85 proc. nowych produktów nie przeżywa pierwszego roku na półce.
Cieszące się zainteresowaniem klastry energetyczne to pomysł pionierski. Przedsięwzięcie to nie ma swojego odpowiednika w Europie, dlatego kluczowym wyzwaniem jest opracowanie modelu współpracy między podmiotami chcącymi go tworzyć.
Świadomi konieczności rozwoju kompetencji dokształcanie biorą w swoje ręce, a w postępie technologicznym upatrują dla siebie raczej szansę niż zagrożenie – tacy są polscy pracownicy w obliczu cyfrowej rewolucji miejsc pracy.
Papier w firmach jest wszechobecny. Jednak, jak powszechnie wiadomo, jego używanie oznacza same straty. Związane z wydłużonym czasem pracy, finansowe oraz - co jest też niezwykle istotne – ekologiczne.
Setki szkół i dziesiątki tysięcy filmów z ćwiczeniami. Do 10 lutego szkoły podstawowe z całego kraju mogą zgłaszać się do II edycji projektu „Drużyna Energii”, w którym gwiazdy sportu promują aktywność fizyczną, zarażając pasją najmłodszych.
Jak znaleźć i zatrzymać pracownika? Ten problem spędza sen z powiek niejednemu menedżerowi. HR-owcy prześcigają się w pomysłach, dzięki którym pracownicy w firmie mogą czuć się prawie tak samo komfortowo, jak w domu.
Bezrobocie w Czechach wynosi zaledwie 1,9 proc. i jest jednym z najniższych na świecie. Jednak o wyjątkowości rynku pracy naszego południowego sąsiada decydują również: olbrzymia liczba wakatów, atrakcyjny rozkład płac oraz stabilne trendy imigracyjne.
Chcąc zapewnić pracownikom pełną ochronę warto sięgnąć po najnowsze ubezpieczenie zdrowotne od INTER z jedyną na rynku opcją dodatkowej pomocy prawnej w pakiecie – INTER Doktor LEX.
Oferta rynku biurowego stwarza dziś szerokie możliwości wyboru najkorzystniejszej dla najemcy opcji, a relokacja lub renegocjacja biura może przynieść firmie wiele korzyści.
Początek nowego roku to czas podsumowań i wyznaczania nowych celów biznesowych. W niektórych firmach, to także czas rocznych ocen pracowników i planowania dla nich nowych zadań.
Szkoły zawodowe, centra kształcenia, zespoły szkół uczące w zawodach elektryka i energetyka - TAURON Dystrybucja współpracuje już z 28 ośrodkami edukacyjnymi w celu wspieranie kształcenia w zawodzie elektryka i energetyka.
Wielu osobom wkraczającym na rynek pracy, wydaje się, że w branży FMCG najłatwiej rozwinąć skrzydła. W końcu co może być prostszego od sprzedaży produktów, na które jest ogromne i codzienne zapotrzebowanie?
Prawie 80 tysięcy przedsiębiorców w całej Polsce chce płacić „mały ZUS”. Tylko na Dolnym Śląsku do poniedziałkowego przedpołudnia wpłynęły dokumenty od 5918 właścicieli firm. W tym we Wrocławiu 2540, Wałbrzychu 2088 i Legnicy 1290.
63 proc. Polaków deklaruje, że posiada oszczędności, a ich wysokość jest zwykle mniejsza niż półroczne dochody - tak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby Konferencji Nienieodpowiedzialni.
Co piąta firma z branży produkcyjnej chce w ciągu najbliższych trzech miesięcy zatrudniać nowych pracowników. Początek nowego roku będzie zatem dobrym czasem dla osób poszukujących pracy w przemyśle.
Gwarancja dobrej atmosfery w firmie to dla 56 proc. Polaków wyznacznik atrakcyjnej oferty pracy - wynika z „Badania satysfakcji i preferencji wynagrodzeń” Monster Polska. Wyżej, od relacji w zespole, znalazły się tylko pieniądze.
Nowy Rok sprzyja postanowieniom, zmianom i planom. Jeśli chcesz, by Twoja kariera weszła na nowy poziom warto znać swoje mocne i słabe strony i zainwestować czas w rozwój osobisty.
Miniaturowy Śląsk, największe atrakcje regionu, znane ulice tętniące życiem za dnia i w nocy. Mieszkańcy Kolejkowa, bo o nim mowa, sprawiają wrażenie, jakby żyli naprawdę na największej w Polsce makiecie kolejowej.
Czym Polki i Polacy różnią się od siebie, a co ich łączy? 100 pytań na stulecie to trochę poważny, a trochę żartobliwy quiz przygotowany w ramach kampanii „Jesteśmy różni. Jesteśmy Polską”.
Święta sporo kosztują. Dotyczy to także przedsiębiorców, którzy coraz częściej np. wręczają prezenty swoim kontrahentom. Wielu zastanawia się, w jaki sposób te koszty można rozliczyć w działalności gospodarczej.
Według analityków rynku pracy, w Polsce brakuje obecnie około 50 tysięcy specjalistów IT. W dodatku wielu mniejszych firm nie stać na zatrudnienie programisty, stąd też zlecają realizację różnego rodzaju zadań podmiotom zewnętrznym.
Ci, którzy przejdą na emeryturę od drugiej połowy 2019 r., mogą zyskać ok. 500 zł rocznie dzięki coraz większej grupie pracujących w Polsce imigrantów. Jak to możliwe?
W okresie świątecznym hakerzy aktywnie wysyłają fałszywe powiadomienia o nieudanej dostawie prezentu czy otrzymaniu faktury za zakupy. Na co powinniśmy uważać, aby nie paść ofiarą cyberprzestępców?
Wewnętrzna pokora jest niedocenioną jakością prawdziwego przywódcy. Niesłusznie, bo tylko liderzy posiadający tę cechę potrafią stworzyć najwyższej jakości zespoły, które osiągają spektakularne sukcesy, a nawet wznoszą firmę na wyższy poziom.
Grupa Carrefour zobowiązała się, że do 2022 roku zredukuje masę opakowań marki własnej o 5 proc. w stosunku do 2017 roku. W sklepach Carrefour Polska dostępne są już pierwsze takie produkty, w opakowaniach których sieć zmniejszyła ilość plastiku.
POWER to nowy projekt TAURON i MEN stanowiący milowy krok w rozwiązaniu problemów rynku pracy w sektorze energetycznym. Projekt kładąc nacisk na kształcenie zawodowe, ma na celu zasypanie luki kompetencyjnej i pokoleniowej.
Ponad połowa Uczestników badania CEBOS zadeklarowała, że pozostawia w internecie takie dane jak adres e-mail, zdjęcie czy też datę urodzenia. Z internetu korzysta w Polsce około dwóch trzecich dorosłych.
78,8 proc. przedstawicieli mikro, małych i średnich firm dostrzega korzyści płynące z motywowania kadr – wynika z badania zrealizowanego w 4. kwartale 2018 roku przez Instytut Keralla Research na zlecenie VanityStyle.
Nadmiar obowiązków i presja czasu to najczęstsze przyczyny stresu. W prawdzie jest on zjawiskiem naturalnym, odpowiedni jego poziom motywuje do działania, jednak kiedy występuje długotrwale, wpływa negatywnie na samopoczucie.
Okres przedświąteczny większości z nas kojarzy się z gorączką zakupową. Potwierdzają to najnowsze badania Deloitte nt. świątecznych zwyczajów konsumentów. Na co i ile w tym roku Polacy wydadzą pieniędzy?
Sytuacja na rynku pracy mobilizuje firmy do poszukiwania nowych, atrakcyjnych sposobów dotarcia do kandydatów i wyróżnienia się jako pracodawca. Eniro Polska wykorzystuje w tym celu innowacyjny pomysł wdrożony przez polski start-up Waywer.
Pierwszy raz od niemal trzech lat wzrosło w Polsce bezrobocie. Coś, co zwykle brzmi złowieszczo, tym razem stanowi dobrą informację, ze względu na rosnący w tym samym czasie poziom zatrudnienia i aktywności zawodowej.
Systemy ochrony danych w przedsiębiorstwach stale narażone są na cyberataki. Nieustanny i dynamiczny rozwój nowych technologii utrudnia jednak utworzenie jednolitego katalogu adekwatnych zabezpieczeń.
Według przeprowadzonego badania na 18 tys. respondentów z międzynarodowych firm, już 70 proc. zatrudnionych pracuje z domu co najmniej jeden dzień w tygodniu. W Polsce swoje obowiązki wykonuje w ten sposób 1/3 kadry.
Rekrutacja nowych pracowników jest kosztownym procesem. Dlatego nie warto ponosić nakładów finansowych, wynikających z tego, że nowy członek naszego zespołu będzie czuł się zagubiony.
Większość praktyk zarządzania, z których korzystamy dzisiaj, jest nadal zakorzeniona w starym wzorcu „zarządzaj i kontroluj". Nic więc dziwnego, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w Europie.
Aż 8 na 10 ubiegających się o pracę ma wrażenie, że nikt nie przejrzał wysłanej przez nich aplikacji, a tylko co piąty otrzymał informację o przyczynach niezatrudnienia.
Polski konsument jest coraz bardziej świadomy swoich potrzeb i liczy na szybką realizację swoich oczekiwań. O tym, kim jest klient przyszłości i jak odpowiadać na jego oczekiwania, mówił podczas Kongresu 590 Marcin Poniatowski z Lewiatan Holding S.A.
Już 22 listopada 2018 r. czeka nas zmiana w prawie pracy. Według niej niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształcą się w umowy stałe, czyli na czas nieokreślony – podaje Ceo.com.pl.
Czy portale z ofertami pracy, które są źródłem kandydatów dla firm planujących zwiększyć zatrudnienie, w przyszłości nie będą już tak popularne jak dzisiaj? Czy rozmowa rekrutacyjna przestanie być postrzegana jako stresujący sprawdzian?
Błyskawiczny rozwój technologii i nowoczesne rozwiązania w branży retail, dzielą pracowników handlu detalicznego. Tam, gdzie jedni dopatrują się usprawnień pracy, inni widzą zagrożenie dla swojego zatrudnienia.
Z raportu przeprowadzonego na zlecenie OTTO Work Force wnika, że 83 proc. studentów podejmuje pracę już podczas edukacji. Co trzeci badany rozważa po zakończeniu studiów wyjazd za granicę w celach zarobkowych.
W konkursie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i TAURON wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkól podstawowych. Jury wyłoniło 100 laureatów, którzy wezmą udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu.
Choć do niedawna nie było wcale łatwo ze znalezieniem pracy w marketingu, to dziś sytuacja diametralnie się zmienia. Rozwój technologii spowodował, że pracodawcy zwiększyli zapotrzebowanie na pracowników ds. marketingu.
W ramach programu „ABC Zdrowego Żywienia” przygotowana została aplikacja „Zdrowa Apka”, która utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe.
Transformacja energetyczna i przeciwdziałanie zmianom klimatu to dla Unii Europejskiej wielkie wyzwanie gospodarcze i społeczne. Szczególnie, że w 41 regionach wspólnoty aktywnie wydobywa się węgiel.
Aby zachęcić najzdolniejszych kandydatów młodego pokolenia do wzięcia udziału w naszej rekrutacji warto wykorzystać niebanalne metody np. grę na tablecie czy smartfonie zamiast standardowej listy pytań.
Koszty, jakie ponosi firma, stanowią gorący temat podczas zebrań kadry zarządzającej, a managerowie bardzo często planując budżet, szukają sposobów ich redukcji. Planowanie obniżenia wydatków firmy, nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem.
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2