Aktualności

26.10.2018 r. w Katowicach odbyło się Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności. Podczas wydarzenia wręczyliśmy nagrody Programów Najwyższa Jakość QI 2018 oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2018.
Nadmiar obowiązków i presja czasu to najczęstsze przyczyny stresu. W prawdzie jest on zjawiskiem naturalnym, odpowiedni jego poziom motywuje do działania, jednak kiedy występuje długotrwale, wpływa negatywnie na samopoczucie.
Okres przedświąteczny większości z nas kojarzy się z gorączką zakupową. Potwierdzają to najnowsze badania Deloitte nt. świątecznych zwyczajów konsumentów. Na co i ile w tym roku Polacy wydadzą pieniędzy?
Sytuacja na rynku pracy mobilizuje firmy do poszukiwania nowych, atrakcyjnych sposobów dotarcia do kandydatów i wyróżnienia się jako pracodawca. Eniro Polska wykorzystuje w tym celu innowacyjny pomysł wdrożony przez polski start-up Waywer.
Pierwszy raz od niemal trzech lat wzrosło w Polsce bezrobocie. Coś, co zwykle brzmi złowieszczo, tym razem stanowi dobrą informację, ze względu na rosnący w tym samym czasie poziom zatrudnienia i aktywności zawodowej.
Systemy ochrony danych w przedsiębiorstwach stale narażone są na cyberataki. Nieustanny i dynamiczny rozwój nowych technologii utrudnia jednak utworzenie jednolitego katalogu adekwatnych zabezpieczeń.
Według przeprowadzonego badania na 18 tys. respondentów z międzynarodowych firm, już 70 proc. zatrudnionych pracuje z domu co najmniej jeden dzień w tygodniu. W Polsce swoje obowiązki wykonuje w ten sposób 1/3 kadry.
Rekrutacja nowych pracowników jest kosztownym procesem. Dlatego nie warto ponosić nakładów finansowych, wynikających z tego, że nowy członek naszego zespołu będzie czuł się zagubiony.
Większość praktyk zarządzania, z których korzystamy dzisiaj, jest nadal zakorzeniona w starym wzorcu „zarządzaj i kontroluj". Nic więc dziwnego, że Polacy są najbardziej zestresowanym narodem w Europie.
Aż 8 na 10 ubiegających się o pracę ma wrażenie, że nikt nie przejrzał wysłanej przez nich aplikacji, a tylko co piąty otrzymał informację o przyczynach niezatrudnienia.
Polski konsument jest coraz bardziej świadomy swoich potrzeb i liczy na szybką realizację swoich oczekiwań. O tym, kim jest klient przyszłości i jak odpowiadać na jego oczekiwania, mówił podczas Kongresu 590 Marcin Poniatowski z Lewiatan Holding S.A.
Już 22 listopada 2018 r. czeka nas zmiana w prawie pracy. Według niej niektóre umowy o pracę zawarte na czas określony automatycznie przekształcą się w umowy stałe, czyli na czas nieokreślony – podaje Ceo.com.pl.
Czy portale z ofertami pracy, które są źródłem kandydatów dla firm planujących zwiększyć zatrudnienie, w przyszłości nie będą już tak popularne jak dzisiaj? Czy rozmowa rekrutacyjna przestanie być postrzegana jako stresujący sprawdzian?
Błyskawiczny rozwój technologii i nowoczesne rozwiązania w branży retail, dzielą pracowników handlu detalicznego. Tam, gdzie jedni dopatrują się usprawnień pracy, inni widzą zagrożenie dla swojego zatrudnienia.
Z raportu przeprowadzonego na zlecenie OTTO Work Force wnika, że 83 proc. studentów podejmuje pracę już podczas edukacji. Co trzeci badany rozważa po zakończeniu studiów wyjazd za granicę w celach zarobkowych.
W konkursie organizowanym przez Zamek Królewski na Wawelu i TAURON wzięło udział 12 300 uczniów z 279 szkól podstawowych. Jury wyłoniło 100 laureatów, którzy wezmą udział w uroczystości złożenia Wawelskiej Kapsuły Czasu.
Choć do niedawna nie było wcale łatwo ze znalezieniem pracy w marketingu, to dziś sytuacja diametralnie się zmienia. Rozwój technologii spowodował, że pracodawcy zwiększyli zapotrzebowanie na pracowników ds. marketingu.
W ramach programu „ABC Zdrowego Żywienia” przygotowana została aplikacja „Zdrowa Apka”, która utrwala prawidłowe nawyki żywieniowe.
Transformacja energetyczna i przeciwdziałanie zmianom klimatu to dla Unii Europejskiej wielkie wyzwanie gospodarcze i społeczne. Szczególnie, że w 41 regionach wspólnoty aktywnie wydobywa się węgiel.
Aby zachęcić najzdolniejszych kandydatów młodego pokolenia do wzięcia udziału w naszej rekrutacji warto wykorzystać niebanalne metody np. grę na tablecie czy smartfonie zamiast standardowej listy pytań.
Koszty, jakie ponosi firma, stanowią gorący temat podczas zebrań kadry zarządzającej, a managerowie bardzo często planując budżet, szukają sposobów ich redukcji. Planowanie obniżenia wydatków firmy, nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem.
Przed nami sezon targów pracy 2018/2019. Dla studentów i świeżo upieczonych absolwentów to najlepsza okazja, aby poznać przyszłych pracodawców i przekonać się, jak faktycznie wygląda praca u nich.
Na temat RODO napisano i powiedziano już wiele, a część komentatorów w związku z nowym rozporządzeniem roztaczała niemal apokaliptyczne wizje. Okazało się jednak, że świat nie skończył się 25 maja, a z internetu nie zniknęły interesujące treści.
Jak wynika z raportu pt. „Brand managerowie w branży FMCG” 75 proc. brand managerów jest dzisiaj otwartych na zmiany i na nowe wyzwania na rynku. Co motywuje kandydatów do zmian zawodowych?
Doświadczony pracodawca jest w stanie po samym tonie głosu poznać, że nieobecność pracownika w pracy jest zwykłą wymówką. Z czego wynikają te nieobecności i jak sobie z nimi radzić?
Czasy, w których cyberbezpieczeństwo leżało jedynie w gestii zespołów IT, minęły – teraz każdy pracownik odgrywa w nim ważną rolę. Co o ochronie przed cyberzagrożeniami powinien wiedzieć każdy zatrudniony?
Prawie 30 proc. pracowników to osoby przemęczone i bez energii. Mają przeświadczenie, że w pracy nie wykorzystują ani swojego potencjału, ani umiejętności. Taki alarmujący obraz wyłania się z badania zrealizowanego przez Human Power.
Firma, która zostawia negatywne wrażenie z rekrutacji ponosi nie tylko straty wizerunkowe, lecz także biznesowe. W Polsce 6 na 10 kandydatów nie kupi produktów lub usług firmy, która niewłaściwie ich potraktowała w procesie rekrutacyjnym.
Liczba miejsc pracy bez obsady wzrosła u nas w ciągu roku o jedną trzecią. To zaczyna motywować pracodawców do podwyżek. Zarobki w kilku branżach wystrzeliły w górę i płaca minimalna prawie nie ma już znaczenia – podaje Money.pl .
Wideokonferencje to jedne z coraz częściej wykorzystywanych narzędzi usprawniających funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Komunikowanie się online pozwala przede wszystkim na zmniejszenie kosztów organizowania spotkań biznesowych.
Badania potwierdzają, że osobowość prezesa wpływa na wynik finansowy firmy na poziomie 17-24 proc. Przedstawiamy listę cech, które dominują wśród polskich managerów oraz jakie ma to konsekwencje dla firmy.
GUS opublikował właśnie wstępne dane dotyczące wypadków przy pracy w pierwszym półroczu 2018 r. Wynika z nich, że w branży "Transport i gospodarka magazynowa" nastąpiła poprawa. To pierwszy taki przypadek od kilku lat.
21 września br., podczas obrad jury, eksperci wybrali laureatów kolejnej edycji kampanii Autodiagnostyk, która w 2018 roku przebiegała pod hasłem „Wyzwanie dla dostawców w zakresie innowacyjności”.
Optymalizacja działań w firmie to jeden z kluczowych celów, do jakich dążą przedsiębiorstwa. Najczęściej dotyczy ona zmniejszenia kosztów oraz skrócenia czasu, tak aby spełniając odpowiednie kryteria, udało się zaoszczędzić lub poprawić wydajność.
Skuteczne działanie zespołów opiera się na kilku czynnikach. Brak współodpowiedzialności może stać się przysłowiowym gwoździem do zespołowej trumny.
Masz pomysł na ciekawe przedsięwzięcie, ale nie masz na to funduszy? Sponsor lub kredyt nie są rozwiązaniami dla Ciebie? Jest jeszcze jeden sposób, który w ostatnich latach zyskał ogromną popularność – crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe.
Nawet 49 proc. czasu pracy w Polsce zajmują zadania, które do 2030 r. mogą zostać zautomatyzowane przy zastosowaniu istniejących już dzisiaj technologii – to odpowiednik aż 7,3 mln miejsc pracy.
Współczesne technologie pomagają rekruterom w szybkim kontakcie kandydata z pracodawcą, a przede wszystkim ułatwiają znalezienie idealnie dopasowanego pracownika do wymogów danego stanowiska pracy.
Do Polski wciąż trafiają niewykwalifikowani pracownicy z Indii. Sprowadza się ich "pakietami" bo w grupie mogą się komunikować - mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" szef fundacji, która w Indiach propaguje naukę w Polsce.
Wewnętrzna pokora jest niedocenioną jakością prawdziwego przywódcy. Niesłusznie, bo tylko liderzy posiadający tę cechę potrafią stworzyć najwyższej jakości zespoły, które osiągają spektakularne sukcesy, a nawet wznoszą firmę na wyższy poziom.
Coraz częściej przenosimy zawodowe obowiązki do domu. Skutkuje to przemęczeniem oraz spadkiem efektywności. Dlatego coraz więcej pracodawców zaczyna dbać o tzw. work-life balance – już nie tylko pracowników, ale również ich rodzin.
Zmiana jest coraz mocnej wpisana w życie zawodowe, niezależnie od stanowiska czy obszaru specjalizacji. Model jednej pracy na całe życie raczej należy już do poprzedniej dekady. Nowe pokolenie często i chętnie zmienia stanowiska i firmy.
Rozbudowane świadczenia pozapłacowe, tak zwane benefity, które do niedawna były traktowane jako dodatek do pensji dla wybranych pracowników, teraz stały się standardem.
Rozbudowane świadczenia pozapłacowe, tak zwane benefity, które do niedawna były traktowane jako dodatek do pensji dla wybranych pracowników, teraz stały się standardem.
Czego oczekuje młode pokolenie od miejsca, w którym żyje? Jak dzisiaj miasta spełniają wymagania młodych kreatywnych, dla których nowoczesna, a przy tym zdrowa przestrzeń do życia stanowi najwyższe dobro?
Każdy urlop kiedyś się jednak kończy. Warto wówczas zadać sobie pytanie: do jakiego biura chciałbym lub chciałabym powrócić? Odpowiedzi na nie szukają zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.
Z myślą o potrzebujących dzieciach, których rodzice nie mają możliwości zakupu niezbędnych przyborów, Caritas organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Włączają się w nią sklepy Carrefour na Śląsku.
Rewolucja w zakresie ochrony danych osobowych oraz zupełnie inne niż dotychczas spojrzenie na kwestię prywatności – to hasła odzwierciedlające wdrożenie RODO, czyli europejskie rozporządzenie o ochronie danych osobowych.
Czasy, w których to kandydaci zabiegali o uwagę pracodawców minęły, a stosowane dotąd metody rekrutacji zaczynają zawodzić. Szczególnie w przypadku branży IT, inżynierii i przemysłu czy centrów usług wspólnych.
Carrefour Polska, mając na uwadze ochronę środowiska naturalnego, usprawnił swoją logistykę. Sieć wdrożyła Transport Management System (TMS), zmniejszyła liczbę pustych przejazdów ciężarówek i zoptymalizowała ich załadunek.
Wrzesień to tradycyjnie już „powrót do szkoły”, ale tym razem uczniowie spotkają się ze swoimi kolegami i nauczycielami w nowej rzeczywistości – po reformie. Od miesięcy toczą się dyskusje o tym, jak w praktyce będzie wyglądał nowy program nauczania.
Siedzisz nad CV godzinami, nie potrafiąc znaleźć właściwych słów, by opisać swoje doświadczenie? Jesteś osobą pewną siebie, ale kiedy wchodzisz na rozmowę kwalifikacyjną, masz pustkę w głowie? To znaczy, że stresujesz się poszukiwaniem pracy.
RODO ukształtowało nowe stanowisko – inspektora ochrony danych (IOD). Wzbudza ono wątpliwości i pytania dotyczące tego, kto może ubiegać się o pełnienie tej funkcji, a także kiedy należy go powołać.
Dziś w rekrutacji nie ma miejsca na błędy. Jednak tylko 11 proc. kandydatów, którzy uczestniczyli w ciągu ostatniego roku w procesach rekrutacyjnych oceniło je jako prowadzone nienagannie.
Serwis prezentmarzen.pl realizując badanie „Wakacyjne zwyczaje Polaków” zapytał 1083 respondentów czy w trakcie urlopu potrafią oderwać się od pracy? Aż 66 proc. zadeklarowało, że zdecydowanie tak.
Degustacje mają być nie tylko ukłonem w stronę konsumenta, ale powinny również zachęca go do zakupu produktu po spróbowaniu. Aby osiągnąć ten cel trzeba dokładnie określić założenia samplingu i grupę docelową, do której chcemy dotrzeć.
Spór w pracy można uciąć jednym zdaniem. Ważne, aby wypowiedzieć je z pewnością, z jednej strony – pokazując niezadowolenie z zachowania współpracownika, z drugiej – dając mu szansę na zmianę sposobu komunikacji.
Rynek pracy w Europie Zachodniej zmienia się i ponownie staje się miejscem, w którym to pracownik dyktuje warunki gry. Eksperci międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego Monster przewidują, że trend ten będzie się rozwijał również w naszym kraju.
Mają 25-35 lat i 6,51 mld zł długów. Młode pokolenie Polaków korzysta z życia, choć to często życie na kredyt lub na raty. Rekordzista, 31-latek, jest zadłużony na ponad 6 mln zł.
Zakaz handlu w niedziele zabija małe sklepy. Ustawa miała pomóc tradycyjnym, niewielkimi rodzinnym placówkom, a jeszcze pogłębia ich problemy i wypycha je z rynku – informuje rp.pl.
Neuronauka zmienia oblicze Big Data. Dzięki technologii dającej wgląd w świadomość człowieka, badacze danych zyskają dostęp do nowego rodzaju informacji. Marketerzy zacierają ręce, dostrzegając w nich nowe możliwości targetowania reklam.
2 220 zł – tyle najprawdopodobniej będzie wynosiło minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2019 roku, a za godzinę pracy pracodawcy będą płacić nie mniej niż 14,5 zł – informuje portal Gazetaprawna.pl.
Już 2 września w stolicy polskich Tatr odbędzie się III Bieg po Oddech. Inicjatywę Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą kolejny rok z rzędu wspiera Santander Consumer Bank.
Korzystanie z wirtualnej biblioteki jest niezwykle proste - na ścianie w pasażu Galerii Zielone Wzgórze umieszczone zostały grafiki prezentujące okładki wybranych książek wraz z QR kodem.
Raport na temat kadry zarządzającej pt. „Obraz polskiego managera”* potwierdzaja, że płeć nie wpływa na sposób zarządzania. Aby osiągnąć sukces zawodowy ważniejsze jest dopasowanie do kultury organizacyjnej oraz osobisty potencjał i reputacja.
Urządzenia mobilne, dostępność mocy obliczeniowych oraz możliwość gromadzenia i przetwarzania danych - z ich połączenia rodzi się idea Internetu Rzeczy (Internet of Things, w skrócie IoT).
Bank Zachodni WBK obronił tytuł laureata konkursu „Best Benefits Strategy 2018". Wyróżnienie za najciekawszą i najbardziej efektywną strategię świadczeń pozapłacowych dla pracowników przyznano w ramach ogólnopolskiego Benefits Festival.
Polska jest jednym z krajów najsilniej przyciągających obcokrajowców do pracy. To bardzo dobrze, ale paradoks polega na tym, że nie przyciąga do niej … Polaków. Łatwiej jest przyjmować imigrantów, niż aktywizować własnych obywateli.
W sezonie wakacyjnym przybywa ofert pracy na zastępstwo. Poszukiwani są księgowi, pracownicy biurowi, osoby do pracy na recepcji oraz doradcy klienta.
Wakacje to dla większości z nas czas odpoczynku, beztroski i zabawy. Warto jednak podczas wymarzonego urlopu pamiętać, że jest to także okres, w którym powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ochronę naszych danych osobowych.
TAURON Dystrybucja kolejny rok realizuje akcję „Bocian Nasz”. Projekt polega m.in. na obrączkowaniu piskląt i opieką nad bocianimi gniazdami.
Oferty w serwisach poświęconych pracy, post na facebookowej tablicy, apka rekrutacyjna – każde z narzędzi pozwala na rekrutację kandydatów z innego pokolenia.
Niewystarczające pieniądze – to powód, dla którego zmieniamy pracę. Chcemy zarabiać lepiej, ale jednocześnie zarobki są wciąż tematem tabu. Do negocjowania umowy, a zwłaszcza pieniędzy, trzeba się przygotować: emocjonalnie i merytorycznie.
Na świecie co druga tona stali wytwarzana jest ze złomu, a w Polsce prawie 2/3 produkcji żelaza pochodzi z recyklingu. Jednak ciągle nie wszystkie odpady żelazne, które mogą być przetwarzane podlegają procesom odzysku.
W czasach wszechobecnej konsumpcji na filozoficzne pytanie „być czy mieć” młode pokolenie Polaków coraz częściej odpowiada „być”. Bo „nie mieć” nie jest już równoznaczne z „nie korzystać”. Czy globalne pożyczanie będzie znakiem przyszłości?
Według szacunków na świecie wytwarza się rocznie 400 mln ton odpadów niebezpiecznych. Te szkodliwe dla ludzi i środowiska odpady muszą być utylizowane we właściwy sposób. Ich bezpiecznym gospodarowaniem zajmuje się Stena Recycling.
Motywacja pracowników w branży bankowej stanowić może wyzwanie dla wielu menedżerów. Czy istnieje rozwiązanie, które będzie zarówno kompleksowe, ale i elastyczne?
Gwarancja dobrej atmosfery w firmie to dla 56 proc. Polaków wyznacznik atrakcyjnej oferty pracy - wynika z „Badania satysfakcji i preferencji wynagrodzeń” Monster Polska. Wyżej, od relacji w zespole, znalazły się tylko pieniądze.
Język angielski to obecnie podstawa wszystkich rekrutacji, na znaczeniu jednak zyskują języki mniej popularne jak włoski czy hiszpański. Jakich języków obecnie warto się uczyć?
Korzystanie z usług podwykonawców staje się coraz popularniejsze. Wiąże się to jednak w większości przypadków z przekazywaniem danych osobowych na zewnątrz, czyli powierzeniem ich przetwarzania, zarówno realnie, jak i wirtualnie.
Poszukiwania pierwszej pracy bywają długotrwałe, ale nie można się poddawać. Warto pamiętać o przysłowiu "jak cię wyrzucają drzwiami, wejdź oknem".
Najnowsze dane GUS potwierdzają występowanie pewnych zależności obserwowanych w poprzednich kwartałach. Firmy utrzymują wysokie tempo tworzenia nowych miejsc pracy i nadal mają kłopoty ze znalezieniem chętnych do ich obsadzenia.
„Ciemna strona osobowości” ujawnia się, gdy działamy pod wpływem stresu, pod presją czasu lub nacisków z zewnątrz. To zachowania, które mogą osłabić naszą wydajność. Czy da się je zdiagnozować?
26 maja, w Dzień Matki, odbył się IV Charytatywny Bal Fundacji na Rzecz Rozwoju Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jak co roku fundusze zbierane były na szczytny cel.
Firmy uznały Millenialsów za silną markę i pospiesznie robią to samo z Generacją Z (osoby urodzone po 1996 roku). W efekcie już co trzeci pracownik powyżej 50 roku życia czuje się wykluczony z pracy.
20 maja br. rozpoczęła się 13. edycja wspólnych obchodów Dnia Dziecka. W ramach rodzinnego świętowania organizatorzy przygotowali występy zespołów wokalnych, pokazy taneczne i przedstawienia teatralne, a także dmuchane place zabaw.
Postęp technologiczny, rozwój logistyki i szybkich metod płatności – to czynniki, które w połączeniu ze wzrostem dostępu do internetu i zapotrzebowania na wygodę napędzają światowy rynek zakupów online, który w 2017 r. był wart 1,9 biliona dolarów.
Zwykła reklama to za mało, aby zainteresować ofertą najmłodszych konsumentów. Najważniejsze jest prowadzenie z nimi stałego dialogu i budowanie wiarygodnego przekazu.
Scenariusze wskazują, że do 2030 r. 75 milionów do 375 milionów pracowników będzie musiało zmienić kategorie zawodowe. Polski rynek pracy nadal należy do tradycyjnych, przez co takie zjawiska często napotykają opór mentalny.
Kandydaci wysyłają swoje CV w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy wybranego pracodawcy, ale 8 na 10 nie miałoby nic przeciwko temu, by ich dane były brane pod uwagę w innych procesach rekrutacyjnych tej firmy.
14 maja zakończył się konkurs programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Nauczyciele szkół podstawowych oraz gimnazjalnych razem ze swoimi uczniami mieli przygotować specjalne wydarzenie, nawiązujące do zdrowego stylu życia.
Firma Nestlé rozpoczyna wprowadzanie innowacji do swojej oferty produktowej. Pojawią się w niej nowości zawierające więcej owoców, warzyw i ziaren. Jednocześnie zredukowana zostanie zawartość cukru, soli i tłuszczów.
Piękna pogoda, rozmowy o wyjazdach, zdjęcia znajomych z wczasów wrzucane na Facebooka – to wszystko dekoncentruje i obniża efektywność w pracy. Jest jednak kilka sposobów, aby przetrwać ten najtrudniejszy czas.
Do rozpoczęcia obowiązywania RODO pozostało kilka dni. Mimo to według kolejnych badań wciąż wiele małych i średnich przedsiębiorstw nie podjęło żadnych kroków, by wdrożyć nowe regulacje.
Tesco ponownie publikuje dane dotyczące skali marnowania żywności. Zgodnie z zestawieniem za miniony rok finansowy, firma zmniejszyła ilość wyrzucanej żywności o 33 proc. rok do roku.
Utrzymanie stałego zaangażowania wśród pracowników to ważny element funkcjonowania każdej firmy. O tym, co najbardziej mobilizuje do działania niektórzy mówią wprost, inni nie chcą lub nawet nie potrafią dokładnie określić, co ich motywuje.
Od 7 maja do 4 czerwca mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”.
Łóżko z baldachimem, sala do air jogi, przestrzeń kinowa, laboratorium szybkich idei i wyciszone wnęki do rozmów telefonicznych. Brzmi jak opis miejsca pracy? A jednak. I to stworzonego w Polsce.
Bank Zachodni WBK otwiera placówki nowego typu. Zmodernizowane oddziały wraz z uruchamianymi strefami BZ WBK umożliwią klientom swobodne korzystanie z usług finansowych, przy pełnym wsparciu doradców banku.
Widok wczasowiczów z laptopami, pracujących na lotnisku, w hotelu, a nawet na plaży nie jest taki rzadki. Co zrobić, aby nie podzielić ich urlopowego losu? Oto recepta w dziesięciu krokach.
Najbardziej znane kluby piłkarskie na świecie słyną nie tylko z uzyskiwanych wyników i tytułów, ale również z inwestycji w rozwój młodych talentów. Tą samą drogą idą TFI PZU i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.
W dniu koncertu w Krakowie Metallica wsparła Federację Polskich Banków Żywności. Muzycy przekazali czek na kwotę 80 000 zł i rozmawiali z przedstawicielami o działalności organizacji.
Firmy, które promują się w sieci wykorzystują dane użytkowników do zwiększania efektywności działań marketingowych. Przewidywanie zachowań potencjalnych klientów stanowi istotę praktycznego wykorzystania technik profilowania.
Wystartował nabór do Banku Ambitnej Młodzieży – programu skierowanego do organizacji non-profit. Wystarczy prowadzić zajęcia dla młodzieży w wieku od 13 do 26 lat, które tematycznie nawiązują do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Wykształcenie zgodne z zapotrzebowaniem rynku i cyfrowe umiejętności – to czynniki, które sprzyjają podwyższeniu płac kobiet. Podwyżkom sprzyja także równościowa polityka płacowa firm.
Nocna zmiana, druga praca, ważny projekt – przyczyn, dla których pracujemy w nocy, jest wiele. Jest kilka sposobów, aby ta praca była bardziej efektywna.
W polskim sektorze IT rośnie silna przeciwwaga dla dominacji zachodniej części kraju. Ściana wschodnia prężnie pracuje na swoją pozycję i dzięki lokalnym firmom otwiera się na międzynarodowe rynki.
Branża FMCG od wielu lat jest jedną z tych, które rozwijają się najszybciej. Jest też na liście najbardziej pożądanych branż wśród studentów, ale również osób posiadających już doświadczenie zawodowe.
Każdej rozmowie kwalifikacyjnej towarzyszą emocje. Ważne jednak, aby mieć je pod kontrolą i nie pozwolić, aby wzięły nad nami górę. Stres można opanować myśląc pozytywnie i nie porównując się do innych kandydatów.
Działająca lokalnie firma AVON Operations Polska postanowiła na swoim przykładzie zbadać, jak recykling pomaga oszczędzać zasoby naturalne. I ma konkretne wyniki!
Eksperci wytykają błędy systemowe w gospodarce odpadami w Polsce. Makulatura, plastiki i szkło są chodliwym towarem, ale tylko według unijnych teorii. W praktyce w Polsce na surowce nie ma chętnych - pisze gazetaprawna.pl.
BZ WBK ruszył właśnie z ogólnopolskim konkursem „Ekobezpieczni” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz ekologii na szosach.
Widocznym w ostatnim czasie trendem jest wzrost popularności home office. Dla Key Account Managerów z branży FMCG możliwość pracy zdalnej ma większe znaczenie niż precyzyjnie określona ścieżka kariery, czy rozbudowany system premiowy.
Client Helth Relations (CHR)) to wyodrębniona z CSR (Corporate Social Responsibility) aktywność podmiotu w zakresie prowadzenia działań zmierzających do dbałości o zdrowie i życie własnych Klientów.
Dobiegły końca zmagania o miano najlepszego wrocławskiego Śmieciaka w ramach konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”. Dowiedzieliśmy się, które prace dzieci ze szkół podstawowych Wrocławia ozdobią przystanki komunikacji miejskiej.
NCBR ogłosiło wyniki drugiego konkursu programu e-Pionier. Projekty B+R wykorzystujące technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT) otrzymają w nim od Centrum blisko 40 mln zł dofinansowania.
Dobry sen ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Podczas odpowiednio długiego i głębokiego snu następuje regeneracja całego organizmu, ale przede wszystkim mózgu.
Nowoczesne narzędzia wspierające rekruterów stają się dzisiaj sposobem na skuteczne pozyskanie pracowników. Toucan jest łatwą w użyciu aplikacją, która wspiera proces rekrutacji i zapewnia elektroniczny obieg dokumentów.
7 kwietnia ruszyła 14. edycja programu „Razem Zadbajmy o Zdrowie” sieci Biedronka. W jej ramach do 31 lipca br. pracownicy sklepów i magazynów mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne i skorzystać z konsultacji ze specjalistami.
Pozycję w firmie budują nie tylko czyny, ale także słowa. Dlatego warto przeanalizować swój sposób komunikacji z szefem i poprawić go, zwłaszcza przed rozmową o podwyżce lub awansie.
Dobra wiadomość dla studentów kierunków ze specjalnością nauczycielską. W budżecie nowego konkursu NCBR przeznaczono na ich rozwój 200 mln zł.
Trzy zwycięskie zespoły podzielą się grantami na realizację najlepszych projektów w konkursie „Tesco Poland Food Waste Reduction Challenge”. Nagrody trafią do zespołów Uniwersytetu SWPS oraz Politechniki Warszawskiej.
Carrefour Polska po raz kolejny wziął udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. 24 marca w symbolicznym geście troski o planetę na 60 minut przygasło oświetlenie w kilkudziesięciu hiper- i supermarketach sieci.
Smartfony i tablety otwierają przed nami wiele nowych możliwości, ale jednocześnie przysparzają wiele obaw o to, czy znajdujące się na nich pliki i dokumenty są bezpieczne.
W pierwszy dzień wiosny Carrefour Polska rozpoczął wspólnie z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „RoPSAN” – Rodzice Przeciwko Sprzedaży Alkoholu Nieletnim nową kampanię społeczną.
Federacja Polskich Banków Żywności przygotowała kampanię 1 proc., w ramach której zachęca do wykorzystania w kuchni produktów najczęściej marnowanych w naszych domach. Przepisy na dania do tej akcji przygotowały popularne blogerki kulinarne.
Wysyłając CV do sześciu różnych firm, powinniśmy mieć sześć różnych wersji CV. Dokumenty mogą różnić się drobiazgami, ale to one mogą zaważyć o zatrudnieniu.
Rozgrzany rynek pracy w lutym zanotował wyraźnie mniejszą dynamikę. Z danych GUS wynika, że liczba zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw zwiększyła się o 3,7 proc., a więc najwolniej od grudnia 2016 r.
Odpowiednie przygotowanie dokumentów aplikacyjnych to podstawa w szukaniu pracy. Z doświadczenia konsultantów HRK wynika, że odpowiednio przygotowane CV jest przepustką do dalszych rozmów z potencjalnym pracodawcą.
Ocenianie pracowników to jeden z elementów zarządzania w każdej firmie, rozumiany przede wszystkim jako długotrwały i zintegrowany proces ewaluacji pracy wykonywanej przez pracownika w odniesieniu do oczekiwań stawianych przez organizację.
Co sprawia, że w firmie czuje się dobrą atmosferę? Oto najczęściej powtarzające się odpowiedzi, wśród pracowników, którzy mają za sobą dobre i złe doświadczenia zawodowe.
Wyniki badania Accenture pokazują, że w skali globalnej jedynie 34 kobiet na 100 mężczyzn znajduje się w kadrze zarządzającej. W Polsce statystyki przedstawiają się lepiej – jest to 70 kobiet na 100 mężczyzn.
Do biegu, gotowi, start! Zbliżająca się wiosna to najlepszy czas na rozpoczęcie intensywnych treningów. Nawet najlepiej przygotowanym zdarzają się czasem kontuzje. Dlatego dobrze zawczasu pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.
14 marca w Poznaniu odbędzie się konferencja z cyklu Akademia Przedsiębiorcy, tym razem pod hasłem „Kobieca strona biznesu”. Spotkanie jest skierowane w szczególności do przedsiębiorczych kobiet, których w Polsce nie brakuje.
Sklepy sieci Carrefour ponownie dołączyły do akcji Caritas „Tak, POMAGAM!”. W ramach tej inicjatywy już 9 i 10 marca Caritas Polska we współpracy ze swoimi regionalnymi oddziałami, zorganizuje zbiórkę żywności.
Dzięki wsparciu Fundacji Tesco, Ministerstwa Zdrowia i Fundacji „O Zdrowie Dziecka” nowa karetka neonatologiczna została oddana do użytku Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie.
Rekrutacja nowego pracownika do dobrze funkcjonującego zespołu to duże wyzwanie. Według raportów z badań przeprowadzonych metodą Hogan Assessment Systems, właściwie zrekrutowany pracownik jest o ok. 50 proc. bardziej wydajny w pracy.
Nie ma jednej uniwersalnej zasady dotyczącej tego, w jaki sposób motywować pracowników. Każdy z nich jest bowiem inny - posiada różny staż pracy, kompetencje, czy po prostu znajduje się w innej grupie wiekowej.
Cyberbezpieczeństwo na co dzień kojarzy się nam z przeciwdziałaniem atakom hakerów czy sposobami na ochronę danych przed dostaniem się w niepowołane ręce. Dziś o bezpieczeństwo danych troszczą się także przedsiębiorcy z sektora MŚP.
Strona rządowa przedstawiła propozycje nowelizacji Ustawy o czasie pracy kierowców, której najważniejszy punkt mówi o tym, że kierowcy zawodowi będą rozliczani jak pracownicy delegowani.
Proste pytania na rozmowie kwalifikacyjnej bywają najtrudniejsze. Głównie dlatego, że nie zastanawiamy się wcześniej, co odpowiedzieć. Oto 10 popularnych pytań, które warto przemyśleć przed spotkaniem z potencjalnym pracodawcą.
Motywacja krótkoterminowa wiąże się z dużym wysiłkiem ze strony kadry zarządzającej. Czy istnieją narzędzia, które pozwalają usprawnić działania i wpływają na długoterminową motywację, a jednocześnie nie opierają się na systemie kar?
Jak wygląda rozmowa o pracę na stanowisko programisty? Czy deficyt pracowników powoduje, że każdy kandydat zostaje zatrudniony? Ekspertka z firmy HRK przedstawia elementy złożonego procesu rekrutacji, do którego warto się przygotować.
Według raportów z badań przeprowadzonych metodą Hogan Assessment Systems, ok. 70 proc. prezesów nie osiąga sukcesu w nowych organizacjach. Wynika z nich również, że osobowość CEO wpływa w 17-24 proc. na wynik finansowy organizacji.
Carrefour Polska zachęca klientów do troski o zdrowie. Podczas szeregu różnorodnych spotkań edukacyjnych zaplanowanych w bieżącym roku, klienci dowiedzą się między innymi, jak zapobiegać chorobom serca czy zadbać o higienę jamy ustnej najmłodszych.
W ostatnim czasie polski rząd przyjął sporą ilość projektów legislacyjnych skierowanych do przedsiębiorców. Czy dzięki takim działaniom Polska stanie się przedsiębiorczym rajem?
Na koniec 2017 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła zaledwie 6,6 proc. Eksperci prognozują, że w bieżącym roku spadnie poniżej 6 proc. Oznacza to dalszy rozwój rynku dobrego dla pracownika i nowe wyzwania dla pracodawców.
Dlaczego niektórzy menedżerowie nie są uznawani przez podwładnych za liderów? Zapewne ich zachowania nie są odbierane jako przywódcze (ang. Acts of Leadership).
Wkrótce Akademia Przedsiębiorcy zawita na Mazowsze. W Warszawie i Piasecznie przedsiębiorcy porozmawiają o skutecznej komunikacji i negocjacjach w firmach, a spotkanie w Legionowie odbędzie się pod hasłem „Kobieca strona biznesu”.
W 2017 roku co drugi specjalista lub menedżer odczuł poprawę swojej sytuacji zawodowej, ale 4 na 10 pracowników niestety nie – wynika z raportu Antal „Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy”.
Jak wesprzeć nową osobę w zespole, by zarówno firma, jak i nowy pracownik mieli okazję poznać swoje potrzeby i ułatwić cały proces pojawienia się nowego członka zespołu w organizacji?
Do 23 lutego br. trwa nabór do Banku Dziecięcych Uśmiechów, programu Fundacji Banku Zachodniego WBK. Jego celem jest wsparcie dzieci, którym grozi wykluczenie społeczne.
Dzięki działaniom rodzimych pionierów biotechnologicznych, takich jak Polpharma, ambitni młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie w obszarze wysokich technologii bez przekraczania granic.
Z danych Eurostatu wynika, że różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w krajach Unii Europejskiej wynosi aż 16,7 proc. I choć na razie brakuje ogólnych regulacji w tym zakresie, niektóre kraje wprowadzają własne rozwiązania.
- Mieszkamy drzwi w drzwi, codziennie się mijamy, ale nie znamy się wzajemnie, a to negatywnie wpływa choćby na poczucie naszego bezpieczeństwa. Chcemy to zmieniać - mówili w piątek w Legionowie uczestnicy programu "Szkoła Liderów Miast".
PZU jest jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji prestiżowego konkursu dla młodych reżyserów Papaya Young Directors. Uczestnicy zgłaszają swój pomysł na film promujący markę sponsorów konkursu.
Ponad 30 proc. Polaków wyrzuca żywność co najmniej raz na tydzień, a ponad 10 proc., czyli nawet 4 milionom osób zdarza się to codziennie – wynika z badań zleconych przez Tesco Polska.
Ponad połowa wypadków, do jakich doszło na polskich drogach w 2017 roku, wydarzyła się po zmroku w terenie zabudowanym. Przyczyną jest często słaba widoczność pieszych.
Rozwój innowacyjnych technologii stał się potężną gałęzią gospodarki. Obecnie rynek IT rośnie w bardzo szybkim tempie. Jakie technologie będą rozwijane w najbliższych latach i co w 2018 r. będzie najbardziej znaczące na rynku?
Chcąc poradzić sobie w nowej pracy, od samego początku musimy rozpocząć budowanie własnej pozycji. Ważne jest także poznanie kilku nieformalnych zasad panujących w biurze.
Śląsk stawia na walkę z zanieczyszczeniami powietrza. Jego fatalna, zwłaszcza o tej porze roku, jakość daje się we znaki mieszkańcom. Próbują temu zaradzić władze wojewódzkie.
W sklepach Carrefour dostępne są już pierwsze produkty marki własnej ze znakiem certyfikatu FSC® (FSC® N002747), który informuje, że dane artykuły zostały wytworzone zgodnie z zasadami odpowiedzialnej gospodarki leśnej.
Co piąty Polak w ostatnim półroczu zmienił pracę, co czwarty – zmienił stanowisko. Rotacji pracowników może być więcej, bo ponad 1/3 Polaków rozważa zmianę pracy w ciągu pół roku.
Bank Zachodni WBK uruchomił pierwsze roboty w procesach bankowych. Nowe rozwiązania, oparte na technologii RPA, umożliwiły m.in. skrócenie czasu rozpatrywania wybranych typów reklamacji średnio z 2 dni do kilku godzin.
Carrefour od 2014 roku realizuje kampanię „Z miłości do Zdrowia”, która ma na celu m.in. zachęcenie wszystkich do podejmowania właściwych wyborów żywieniowych. W ramach kampanii Carrefour przygotował specjalny katalog „Zdrowie na talerzu”.
„Jak bezpiecznie przygotować się do ferii zimowych” – pod takim hasłem PZU Zdrowie przeprowadziło akcję edukacyjną w sześciu trójmiejskich placówkach oświatowych: szkołach, przedszkolach oraz młodzieżowych klubach sportowych.
Już nie Millenialsi czy pokolenie Y – w 2018 roku rynek pracy coraz bardziej zasiedlany będzie przez pracowników urodzonych nie wcześniej niż w 1995 roku. Jacy są 22-letni pracownicy?
Idea rolnictwa ekologicznego, czyli gospodarowania w zgodzie z przyrodą, staje się bliska coraz większej grupie Polaków. Szczególne znaczenie ma jednak dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że dają swoim maluszkom najlepsze produkty.
W pracy nie tylko zarabiamy ale też możemy narazić się na choroby. Jakie? Najczęściej diagnozowanymi chorobami zawodowymi w Polsce są pylice płuc, choroby zakaźne lub pasożytnicze oraz przewlekłe choroby narządów głosu.
Beata Zborowska, wiceprezes Energii dla firm, wzięła udział w inicjatywie społecznej #ProjektPomagam, organizowanej dla Fundacji Dar Szpiku. Akcja polegała na stworzeniu albumu fotograficznego „Business & Prestige Excellence”.
Muzyka z nutą biznesu – tym hasłem można podsumować tegoroczną edycję Akademii Santander Orchestra. W zorganizowanych wykładach oraz warsztatach muzycznych wzięło udział aż 125 młodych muzyków i studentów.
101 ton żywności, która pozwoli na przygotowanie 240 000 posiłków dla najuboższych oraz 121 200 zł finansowego wsparcia dla Banków Żywności – to wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności przeprowadzonej w sklepach Tesco.
Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podnosi wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych od stycznia 2018 r. Podwyżki wynoszą od 200 zł do 550 zł brutto.
W 2015 roku The New York Times obwieścił “uberyzację pracy” (Uberisation of work) jako efekt oddziaływania na rynek pracy działalności takich firm jak Uber, i jego konkurentów - Lyft i Sidecar oraz Airbnb, czy Handy.
Głównym założeniem grywalizacji jest fakt, że ludzie lubią mechanizm gry, czyli zabawę i nagrody. Firmy dostrzegły w tym potencjał i zaczynają wykorzystywać mechanizmy z gier do zwiększania swojej skuteczności biznesowej.
Carrefour Polska powołał Komitet Naukowy SENS. Będzie on współpracował z siecią w celu stałej optymalizacji i rozwoju Uproszczonego Systemu Znakowania Wartością Odżywczą (SENS), który jest nową inicjatywą Carrefour.
11.12.2017 r. TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał specjalistyczny sprzęt medyczny Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Rozmowa kwalifikacyjna to moment, w którym kandydat poznaje firmę i wyrabia sobie o niej opinię. Ale co w sytuacji, w której to nie dział HR prowadzi rekrutację tylko zewnętrzna agencja, która nie działa na co dzień w strukturach przedsiębiorstwa?
W okresie świątecznym znacząco wzrasta korzystanie z usług marketingu sensorycznego. Marki zwiększają wydatki na działania, które kreują wyjątkową atmosferę poprzez odpowiednio dobrane dekoracje, specjalne zapachy oraz muzykę.
Spór w pracy można uciąć jednym zdaniem. Ważne, aby wypowiedzieć je z pewnością, z jednej strony – pokazując niezadowolenie z zachowania współpracownika, z drugiej – dając mu szansę na zmianę sposobu komunikacji.
8 na 10 pracodawców z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku szykuje dla swoich pracowników niespodzianki. Niektóre z nich raczej nie zaskoczą. Rośnie też odsetek przedsiębiorców, którzy swoje zespoły obdarują premiami.
Obecnie rynek pracy kusi mnogością ofert. Coraz bardziej komfortowe warunki zatrudnienia w firmach powodują, że kandydaci mają większe niż kilka lat temu wymagania. Zmienił się także system motywowania pracowników.
Coraz więcej firm boryka się ze znalezieniem i zatrzymaniem wykwalifikowanych pracowników. Problem ten dotyka ok. 34 proc. firm w Unii Europejskiej. W Polsce kłopoty z rekrutacją ma aż 60 proc. firm z sektora MŚP.
W Gminie Ustka będzie jaśniej, bezpieczniej i ekologicznie. Władze samorządowe podpisały ze spółką Energa Oświetlenie umowę na kompleksowe oświetlenie na terenie gminy. Energa zamontuje także 70 iluminacji świątecznych.
Polska firma IT stworzyła aplikację Zonifero, która za chwilę może okazać się absolutnym must have w każdej dużej firmie na świecie. To nowa klasa aplikacji typu Digital Office Management, usprawniająca i uprzyjemniająca codzienną pracę w biurze.
W Polsce, zgodnie z prawem, wynagrodzenia są kwestią poufną. Jednak czy oznacza to, że Polacy nie rozmawiają o swoich pensjach? Czy może chętnie podpytują swych współpracowników o wysokość ich zarobków?
Z wyników badania „Dlaczego edukacja żywieniowa w Polsce jest potrzebna?”, które zostało sfinansowane przez Fundację Carrefour, wynika, że w regionie północno-zachodnim obserwuje się największą liczbę dzieci z nieprawidłową masą ciała.
W dniach 20-24 listopada 2017 roku Komisja Europejska po raz drugi zorganizowała wydarzenie promujące programy kształcenia zawodowego VET. Drugi rok z rzędu Nestlé, w ramach „Sojuszu dla Młodych”, aktywnie uczestniczy w ponad 30 wydarzeniach.
W ramach współpracy z Caritas w zakresie dożywiania osób potrzebujących, Biedronka przekazała na rzecz organizacji siedem samochodów dostawczych do przewożenia żywności.
Carrefour wystartował w Polsce z nowoczesnym portalem informacyjnym przeznaczonym dla interesariuszy. Celem nowej platformy jest informowanie o bieżących działaniach firmy oraz wsparcie rozwoju kluczowych obszarów biznesowych.
W III edycji programu „Decydujesz, pomagamy” Polacy oddali ponad 4,8 mln głosów i wybrali 125 najciekawszych projektów społecznych. Wybrane organizacje otrzymają po 5.000 zł, dzięki którym będą mogły wcielić w życie swoje pomysły.
GAZ-SYSTEM, NCBR i PGNiG wspólnie zainaugurowały program INGA – Innowacyjne Gazownictwo. Konsorcja przedsiębiorców i naukowców będą mogły wziąć udział w konkursach na rozwój nowatorskich rozwiązań dla sektora gazowniczego.
Urząd Miasta Legnicy jest kolejnym samorządem, który przyłączył się do ogólnopolskiego programu Grupy ENERIS „Segreguję – nie widzę przeszkód”. Na pojemnikach na odpady w mieście pojawią się oznaczenia w alfabecie Braille’a.
W Polsce jest duży wybór ofert pracy, firmy są otwarte na młodych, a zespoły chętne do integracji – wyliczają atuty zatrudnienia cudzoziemcy, którzy pracują w naszym kraju.
14.10.2017 r. rusza Akademia Przedsiębiorcy. To już 9. edycja projektu realizowanego przez BZ WBK i POLFUND Fundusz Poręczeń Kredytowych. Spotkania będą poświęcone skuteczniej komunikacji w firmach oraz przedsiębiorczości w kobiecym wydaniu.
Centrum Onkologii w Bydgoszczy – pierwszy ośrodek w Europie Środkowo-Wschodniej – stosuje nowatorską metodę podawania chemii w aerozolu pacjentom z przerzutami nowotworów do otrzewnej.
Polski wynalazek po raz pierwszy w historii nagrodzony nagrodą Grand Prix na wystawie iENA w Norymberdze.
Od 31 października do końca roku we wrocławskiej galerii narodowej można zobaczyć wystawę „Moda na Cranacha”. Ta wyjątkowa ekspozycja obejmuje dzieła doby Reformacji we Wrocławiu oraz na Śląsku.
John D. Rockefeller pierwszej pracy szukał jako szesnastolatek, w 1855 roku. Wychodził o 8 rano z domu i chodził od pracodawcy do pracodawcy. Po sześciu tygodniach dostał pierwszą pracę na stanowisku pomocnika księgowego.
Polska odnotowała w tym roku rekordowo niski poziom zaangażowania pracowników oraz historycznie najmniejsze zaangażowanie Polaków w pracę w stosunku do mieszkańców krajów europejskich.
Praca zdalna to dziś trend, z którego pracownicy korzystają coraz częściej, o czym świadczą najnowsze badania – aż 57 proc. Polaków deklaruje chęć pracy zdalnej. Jakich osób powinni szukać pracodawcy, żeby praca w domu była opłacalna dla obu stron?
Carrefour Polska rozszerza zasięg usługi „SąSiatki”. Od teraz dostawcy będą mogli skompletować zakupy zlecone w internecie we wszystkich super- i hipermarketach Carrefour w Warszawie oraz w hipermarkecie w Wołominie.
Właśnie wystartował pierwszy na polskim rynku portal edukacyjny o kartach kredytowych – kartoswajanie.bzwbk.pl. W jednym miejscu zostały zebrane najważniejsze informacje i praktyczne wskazówki.
Technologia 5G, która umożliwia przesył danych z prędkością od 10 do nawet 100 Gbps od kilku miesięcy nie schodzi z ust branży telekomunikacyjnej. Jej wdrożenie w Polsce zapowiada Ministerstwo Cyfryzacji.
Na przełomie września i października zakończyły się prace montażowe, związane z otwarciem pierwszych siłowni plenerowych w ramach finału tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”.
Spotkaniem w szkole podstawowej w Pisarzowicach zainaugurowana została akcja „Bezpiecznie z Profi Credit” mająca na celu promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz w trakcie imprez masowych wśród uczniów.
Woda to życie – zdanie to większość z nas słyszała wielokrotnie. Trudno je jednak uznać za zgrany banał. Wszak woda niezbędna jest do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu.
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2