1 120 tys. dla organizacji społecznych

Od 7 maja do 4 czerwca mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. 375 organizacji społecznych otrzyma granty na realizację lokalnych projektów.

Ty Decydujesz, my pomagamy

Tesco wraz z Fundacją Tesco od 2016 roku realizuje program społeczny „Decydujesz, pomagamy” i wsłuchuje się w potrzeby lokalnych społeczności, w których – jako globalna sieć – funkcjonuje. Swoich pracowników i klientów wspiera w ich najbliższym otoczeniu, przekazując granty na realizację oddolnych inicjatyw, wspierających rozwój lokalnych społeczności. O tym, jakie pomysły zostaną zrealizowane w poszczególnych mikroregionach decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem – najciekawszy i najpotrzebniejszy – projekt.

Każdy, nawet najmniejszy gest ma znaczenie


W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności. Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to, co robimy ma sens. - W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. Zgłoszone projekty dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji niepełnosprawnych i osób starszych, działań na rzecz zwierząt i środowiska naturalnego, pielęgnowania lokalnych tradycji, a także wielu innych ciekawych obszarów. Listę projektów, na które można głosować w sklepach Tesco w ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

 

Biuro prasowe Tesco Polska Sp. z o.o.

Autor
Zaloguj sięi komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
 
Copyright © 2012 CSR - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
UA-38322178-2